Προς το περιεχόμενο

Elite: Dangerous


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρες. Σκέφτομαι να ασχοληθώ με το elite και έχω μερικές απορίες. 

 

Κατ'αρχάς έχω το oculus rift και προσφατα πήρα και ένα μεταχειρισμένο HOTAS saitek X52. Τα δοκίμασα με το Elite Dangerous:Arena που έιχα δωρεάν απο ένα promotion στο steam και μου άρεσαν πολύ. Τώρα στις απορίες μου:

 

1) Μπορώ να ξεκινησω με το Base game να δω αν μου αρέσει και μετά αγοράζω το horizons expansion αν κολλήσω ή είναι απαραίτητο;

2)Έχει καθόλου ιστορία η/και scripted events ή κάνω μόνο ότι μου κατέβει;

3)Οι άλλοι humans που κυκλοφορούν θα με τσακίσουν σαν newbie και θα μου σπασουν τα νεύρα ή δεν υπάρχει πρόβλημα; Φαντάζομαι μαζί με AI γυρίζουν και άνθρωποι, σωστά;

 

Αυτά για αρχή. Γενικώς θα ήθελα γνώμες για αρχάριους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1) Δεν είναι απαραίτητο το Horizons, απλά κάποια πράγματα που βάζει (SRV για να κατεβαίνεις σε planetoids, fighter bay, engineers, κλπ) δεν θα είναι available.

 

2) Δεν υπάρχει κάποια ιστορία που σε καθοδηγεί. Ιστορία "από πίσω" υπάρχει, αλλά γίνεται updated ανάλογα από τους developers. Βασικά είναι φουλ sandbox να κάνεις ό,τι θες.

 

3) Mπορείς να παίξεις Solo όπου υπάρχει μόνο ΑΙ. Private Group που μπορείς να μπεις με φίλους και το ΑΙ και Open που έχει τους πάντες και το ΑΙ. (γενικά το ΑΙ είναι παντού :P)

 

Μερικά starter points:

https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/comments/5k9n6j/welcome_to_elite_dangerous_christmas_pilots_heres/

 

επίσης:

 

https://www.reddit.com/r/EliteDangerous/wiki/greatposts

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μιας και δεν το είχαμε βάλει.

 

Elite Dangerous: The Commanders (2.3) beta

 

Έχουμε βέβαια έναν μήνα μπροστά μας (και δεν έχω τσεκάρει καμιά beta του Elite).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...