Προς το περιεχόμενο

Μαγαζί με φθηνή πρωτεϊνη


Eazyman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H πρωτείνη συμπλήρωμα είναι δεν είναι προσθετική μυών...

Για καθαρούς μυς θέλεις και πολύ φαγητό (καλή διατροφή) και γυμναστική....

4 κιλά μυς καθαρά είναι πολλά για ένα χρόνο αν τα πάρεις φυσιολογικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Ρε μάγκες για να κανω μύες πιο γρήγορα τι πρωτεινη να πάρω ;

1ον: Με αυτό το σκεπτικό δεν νομίζω να κάνεις και πολλά πράγματα.

 

2ον: Ό,τι πρωτεΐνη και να πάρεις αν δεν φτιάξεις διατροφή και σωστό πρόγραμμα πεταμένα λεφτά θα είναι.

Διατροφή κάνω έχει 1 μισή μήνα. Απλα ρωτάω εφόσον τα κιλα δεν πέφτουν γρήγορα μήπως θα ήταν καλύτερα να παρω καμια fusion πρωτεΐνη για μύες ;

 

<p>H πρωτείνη συμπλήρωμα είναι δεν είναι προσθετική μυών...</p>

<p>Για καθαρούς μυς θέλεις και πολύ φαγητό (καλή διατροφή) και γυμναστική....</p>

<p>4 κιλά μυς καθαρά είναι πολλά για ένα χρόνο αν τα πάρεις φυσιολογικά...</p>

 

Φιλε ξέρω τι ειναι. Απλα ρώτησα σε συνδυασμό με γυμναστήριο να κάνω πιο γρήγορα μύες οπότε. ..θα σηκώνω πιο πολλα κιλα αρα μετά θα χάσω το λίπος και πιο εύκολα.

 

Δεν ξέρω πείτε την άποψή σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αφού τα κιλά δεν πέφτουν είτε τρως πολύ κάτω από τις θερμίδες συντήρησής σου είτε τρως όσο χρειάζεσαι...μάλλον το πρώτο. Έχεις υπολογίσει θερμίδες συντήρησης κτλπ ή η διατροφή σου είναι σαλάτα μεσημέρι βράδυ και κανά κοτόπουλο για τα μάτια του κόσμου.

 

Και με την πρωτεΐνη δεν σηκώνεις παραπάνω κιλά. Και από που προκύπτει ότι σηκώνοντας πιό πολλά κιλά θα χάσεις και λίπος πιό εύκολα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Φίλε αφού τα κιλά δεν πέφτουν είτε τρως πολύ κάτω από τις θερμίδες συντήρησής σου είτε τρως όσο χρειάζεσαι...μάλλον το πρώτο. Έχεις υπολογίσει θερμίδες συντήρησης κτλπ ή η διατροφή σου είναι σαλάτα μεσημέρι βράδυ και κανά κοτόπουλο για τα μάτια του κόσμου.</p>

<p> </p>

<p>Και με την πρωτεΐνη δεν σηκώνεις παραπάνω κιλά. Και από που προκύπτει ότι σηκώνοντας πιό πολλά κιλά θα χάσεις και λίπος πιό εύκολα ?</p>

Χρειάζομαι 2500 για χάσιμο κιλών.

 

Βράδυ τροω είτε τονο η σαρδέλα η κοτόπουλο στήθος.

 

Σηκωνοντας πιο πολλα κιλα θα κανω μύες σωστά ; Αρα ...θα βάζω πιο πολλά κιλα και θα κανω άνετα πολλές επαναλήψεις.

 

Δεν ξέρω μπορεί και να το εχω λάθος.

 

Γιαυτό ρωτήσα εσάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειάζομαι 2500 για χάσιμο κιλών.

 

Βράδυ τροω είτε τονο η σαρδέλα η κοτόπουλο στήθος.

 

Σηκωνοντας πιο πολλα κιλα θα κανω μύες σωστά ; Αρα ...θα βάζω πιο πολλά κιλα και θα κανω άνετα πολλές επαναλήψεις.

 

Δεν ξέρω μπορεί και να το εχω λάθος.

 

Γιαυτό ρωτήσα εσάς.

Το χεις πάρει λάθος φίλε...

 

Κοίτα να κάνεις την διατροφή σου εσύ...2500 θερμίδες μαζεύονται πολύ εύκολα...δεν θα χρειαστείς σκόνες κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στοχευεις σε ογκο πρεπει να κανεις π.χ 4 σετ των 8 επαναληψεων.

 

Πολλα κιλα λιγες επαναληψεις--> ογκος

 

Λιγα κιλα πολλες επαναληψεις --> γραμμωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Χρειάζομαι 2500 για χάσιμο κιλών.

 

Βράδυ τροω είτε τονο η σαρδέλα η κοτόπουλο στήθος.

 

Σηκωνοντας πιο πολλα κιλα θα κανω μύες σωστά ; Αρα ...θα βάζω πιο πολλά κιλα και θα κανω άνετα πολλές επαναλήψεις.

 

Δεν ξέρω μπορεί και να το εχω λάθος.

 

Γιαυτό ρωτήσα εσάς.

Το χεις πάρει λάθος φίλε...

 

Κοίτα να κάνεις την διατροφή σου εσύ...2500 θερμίδες μαζεύονται πολύ εύκολα...δεν θα χρειαστείς σκόνες κτλπ.

Αρα να μην παρω πρωτεΐνη φίλε μου; Εχω ενα πρόγραμμα στο κινητό έβαλα υψος βάρος κτλ και μου βγάζει οτι για να χάσω βάρος μαζί με άσκηση θελω την ημέρα 2515 θερμίδες. 1.83 ύψος λογικό μου φαίνεται.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στοχευεις σε ογκο πρεπει να κανεις π.χ 4 σετ των 8 επαναληψεων.

 

Πολλα κιλα λιγες επαναληψεις--> ογκος

 

Λιγα κιλα πολλες επαναληψεις --> γραμμωση.

Δεν θέλει όγκο...να αδυνατίσει θέλει.

 

Αυτό το πολλά κιλά λίγες επαναλήψεις και το αντίστροφο παπάντζα είναι. Γράμμωση χωρίς αερόβια και τέλεια διατροφή και 50 επαναλήψεις να κάνεις μία τρύπα στο νερό είναι.

 

Ρε σεις, 2500 θερμίδες για να χάσεις βάρος...?

 

Κάτι δεν καταλαβαίνω μήπως?

Μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνεις...αν τα υπολόγισε σωστά είναι νορμάλ νούμερο.

 

Αρα να μην παρω πρωτεΐνη φίλε μου; Εχω ενα πρόγραμμα στο κινητό έβαλα υψος βάρος κτλ και μου βγάζει οτι για να χάσω βάρος μαζί με άσκηση θελω την ημέρα 2515 θερμίδες. 1.83 ύψος λογικό μου φαίνεται.

Φίλε διάβασε Link.png Site: http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=26236">αυτό το άρθρο...κάνε τους υπλογισμούς με την πρώτη εξίσωση και από τις τελικές θερμίδες που θα βρεις μείωσε αρχικά 300 θερμίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αν στοχευεις σε ογκο πρεπει να κανεις π.χ 4 σετ των 8 επαναληψεων.

 

Πολλα κιλα λιγες επαναληψεις--> ογκος

 

Λιγα κιλα πολλες επαναληψεις --> γραμμωση.

Δεν θέλει όγκο...να αδυνατίσει θέλει.

 

Αυτό το πολλά κιλά λίγες επαναλήψεις και το αντίστροφο παπάντζα είναι. Γράμμωση χωρίς αερόβια και τέλεια διατροφή και 50 επαναλήψεις να κάνεις μία τρύπα στο νερό είναι.

 

Ρε σεις, 2500 θερμίδες για να χάσεις βάρος...?

 

Κάτι δεν καταλαβαίνω μήπως?

Μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνεις...αν τα υπολόγισε σωστά είναι νορμάλ νούμερο.

Αρα να μην παρω πρωτεΐνη φίλε μου; Εχω ενα πρόγραμμα στο κινητό έβαλα υψος βάρος κτλ και μου βγάζει οτι για να χάσω βάρος μαζί με άσκηση θελω την ημέρα 2515 θερμίδες. 1.83 ύψος λογικό μου φαίνεται.

Φίλε διάβασε αυτό το άρθρο...κάνε τους υπλογισμούς με την πρώτη εξίσωση και από τις τελικές θερμίδες που θα βρεις μείωσε αρχικά 300 θερμίδες.
Φιλε bosei λοιπόν το πρόγραμμα μου στο γυμναστήριο. Σίγουρα 5 ημέρες καμιά φορά και εξι.Διάδρομος 40-60 λεπτα Βάρη 1 ωρα περίπου .Στο τέλος 30 λεπτά διάδρομο ανάμεσα έχω βάλει και τρέξιμο 5 λεπτα, , περπάτημα 3 λεπτά και πάει λέγοντας. Εχω χάσει γύρω στα 4 κιλά σε 40 ημέρες. Θα ήθελα παραπάνω όμως. Το link δεν ανοίγει αν μπορείς...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε bosei λοιπόν το πρόγραμμα μου στο γυμναστήριο. Σίγουρα 5 ημέρες καμιά φορά και εξι.Διάδρομος 40-60 λεπτα Βάρη 1 ωρα περίπου .Στο τέλος 30 λεπτά διάδρομο ανάμεσα έχω βάλει και τρέξιμο 5 λεπτα, , περπάτημα 3 λεπτά και πάει λέγοντας. Εχω χάσει γύρω στα 4 κιλά σε 40 ημέρες. Θα ήθελα παραπάνω όμως. Το link δεν ανοίγει αν μπορείς...

Να το λινκ --> http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=26236

 

 

Τώρα που έχασες τα 4 κιλά έχουν αλλάξει και οι θερμίδες συντήρησης σου και πιθανότατα να χρειάζονται κι άλλη μικρή μείωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάτι δεν καταλαβαίνεις...αν τα υπολόγισε σωστά είναι νορμάλ νούμερο.

 

Για να χάσεις βάρος πρέπει να λαμβάνεις 2500 ημερησίως?

 

Γιατί εγώ για 2000 το είχα στο μυαλό μου περίπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το λινκ --> http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=26236

 

 

Τώρα που έχασες τα 4 κιλά έχουν αλλάξει και οι θερμίδες συντήρησης σου και πιθανότατα να χρειάζονται κι άλλη μικρή μείωση.

Να εισαι καλα φιλε ! Στο calc εβαλα τα κιλα που ειμαι τωρα...αρα ΤΩΡΑ αυτες τις θερμιδες χρειαζομαι.

Υπολογισα με αυτα που τρωο καθε ημερα και βγαινουν περιπου 2300.

 

Παιδια στα 40 ειναι πιο δυσκολα να χασεις κιλα ηρεμηστε λιγο. ΠΑω γυμναστηριο Δευ-τρι-τεταρτ-πεμπτη ρεπο-παρασκευη μπαινω σε ομαδικο με μπαρες κτλ και σαββατο κανω πολυ διαδρομο και στηθος.

 

Σε 40 ημερες μπηκα στο τζιν μου δεν λεω αλλα η κοιλια ΕΚΕΙ. Επισης μετα το τελος του διαδρομου ( 40-60 λεπτα) κανω αμεσως 4Χ15 σετ κυλιακους. Η κοιλια εσφιξε αλλα παραμενει. Εκει θελω βοηθεια αν γινεται στην κοιλια !

 

Επισης καθε κυριακη τρωο απο ολα ( γλυκα,τσιπς και διαφορα αλλα χαζα αλλα με ΜΕΤΡΟ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...