Προς το περιεχόμενο

Άνετα παπούτσια για πολύωρη ορθοστασία


yannis27gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχως τα ultraboost 2019 που εχω μου κοβουν το αιμα στο πανω μερος του ποδιου (κουτουπιε) και δεν ξερω το λογο. Μαλιστα οταν καθομαι μετα απο λιγη ωρα γινεται αφορητη η αισθηση, ειδικα σε πτησεις που δεν μπορεις να κουνησεις τα ποδια πολυ.

Ενώ τα κλασικά δερματινα adidas  που φοράω είναι πολύ άνετα για daily use. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 296
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, mp123 είπε

Το μόνο που θέλω και δεν μπορώ να το βρω τωρα καλοκαίρι είναι το Nike airforce 1 σε λευκό.πουθενα το νούμερο μου.Αυτο μόνο μου λείπει για καλοκαιρινό λευκό .Τα 3 ρετρό στυλ Smith , continental 80 και reebok classic τα έχω.Δεν ξέρω τι γίνετε πουθενα δεν μπορώ να τα βρω. Κατσε να τσεκάρω αυτό που λες. Δεν το ξέρω.

υ.γ Τα είδα. Αυτη η σολα με τις βούλες δεν μου αρέσει. Τα είχα δει περσυ.. 

Ωραια τα airforce. Ψαξε και αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, akarthis είπε

Ωραια τα airforce. Ψαξε και αλλο.

Πουθενα σε 42 λευκό. Ούτε παραγγελια. 


Παραδοξος πηρα γιατί είναι μόδα τα Reebok classic σε πράσινο παρά πολυ άνετο για βόλτα.Δεν το περίμενα. Μου φαινετε το επόμενο για το γυμναστήριο θα είναι τα Reebok mc Gregor.

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aelia δοκίμασε ultraboost ST, που παρέχουν μεγαλύτερο stability με παραπάνω foam εσωτερικά εκεί που αναφέρεις. Για εμένα ό,τι πιο άνετο έχω φορέσει σε παπούτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 24/5/2020 στις 7:37 ΜΜ, Aelia είπε

.Καλησπέρα.διαβασα πολλά σχόλια για αθλητικά παπούτσια και η αλήθεια έχω μπερδευτεί..μετα από 2 επέμβασεις ισχίου και αποκατάσταση περπατάω, γυμνάζομαι.δευτερα επιστρέφω  στην  δουλειά μου σε κατάστημα.. ορθοστασία τρελή αλλά το πρόβλημα δεν είναι σε αυτό,αλλά στο πως πλέον ανταποκρίνεται το ισχίο μου σε κάθε ( ας το πω γδουπ) στην διάρκεια του οκταωρου..έχω πάρει και πολλά ορθοπαιδικα παπούτσια,και Gabor γερμανικά,και μετά από συμβουλή φίλης πήρα και σκετσερς..πολύ μα πολύ μαλακό και άνετο παπούτσι..αλλά σε υγιείς αρθροση δεν καταλαβαίνω τίποτα...στην χειρουργιμενη- λες και ελαφρός μπαλανσαρει όχι το πέλμα αλλά η ίδια η άρθρωση..σόρρυ για το κατεβάτο αλλά δεν έχω μεγάλη εμπειρία στα αθλητικά καθώς πάντα φορούσα τα καλά παπούτσια και σχεδόν ποτέ αθλητικά.θελω την βοήθεια σας ...ένα αθλητικό με σταθερό κράτημα για να μην γέρνει το πέλμα προς την εσωτερική πλευρά και μαλακό εσωτερικά.

Ευχαριστώ πολύ για της συμβουλές.πηγα σήμερα σε ένα κατάστημα και πραγματικά δοκίμασα αν όχι όλα τα μισά.το συμπέρασμα δικό μου βάση των ορθοπεδικών προβλημάτων που έχω είναι ...ultra και τα pure boost πολύ μαλακά ( μου θυμίζει τα Skechers που έχω μόνο που σε μια προβληματική άρθρωση δεν παρέχει την σταθερότητα που θέλω..για κάποιον που δεν έχει πρόβλημα ίσος είναι ότι καλύτερο υπάρχει) οπότε τα απερριψα.κατι αντίστοιχο είναι και τα Reebok στην ίδια λογική της σόλας.τελικα κατέληξα στοnike LD victory που γιατί ήταν κάτι ενδιάμεσο ( δλδ μαλακό με έξτρα στήριξη στην πτέρνα και η σόλα εξωτερική με αφρώδες υλικό όπως των Adidas + έξτρα λεπτή στρώση πολυουρεθάνης που το κάνει σταθερό χωρίς να μπαλανσαρει το πόδι.+ Όλων των άλλων είναι ότι ίσως είναι από τα λίγα που χώρεσε το ορθοπεδικό πέλμα και η στήριξη του παπουτσιού στον αστράγαλο δε ήταν χαμηλά όπως συνέβη με όλα τα υπόλοιπ. Τα περπάτησα κανένα δίωρο με έντονο βήμα και φαίνεται καλό.θα επανέλθω στο σχόλιο μετά από λίγο καιρό που θα τα δω στην εργασία κυρίως της μέρες που είμαστε σχεδόν όλη μέρα στο πόδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα το τι ειναι 'ανετο' για το καθε ποδι του καθενος, μαλλον, και λογικα αναμενομενο, διαφερει.

Εγω εχω δει στην πραξη, οτι πιο πολυ με κανουν να νιωθω καλα, παπουτσια καλα αθλητικα, αλλα σχετικα στιβαρα και σκληρα, παρα με αφρωδες υλικο. Οτι ειχε αφρωδες και γενικως ψιλοευκαμπτο, ευκολα με κουραζε επειτα απο αρκετη ωρα.

Διαφορετικα ποδια, διαφορετικες αναγκες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ultraboost οταν τα δοκιμασα πρωτη φορα σε μαγαζι οταν πρωτοβγηκανε επαθα την πλακα μου. θα τα χα αγορασει και εγω αλλα επειδη περπαταω πολυ αγαρμπα και κουτουλαω καμια φορα το κουτουπιε αυτα θα μου ειχαν σκιστει σιγουρα. επισης διαβασα οτι η σολα τους με λιγο εντονη χρηση λιωνει και αχρηστευεται ολο το παπουτσι μετα.

Επεξ/σία από NinjaMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 5/6/2020 στις 2:08 ΜΜ, Aelia είπε

Ευχαριστώ πολύ για της συμβουλές.πηγα σήμερα σε ένα κατάστημα και πραγματικά δοκίμασα αν όχι όλα τα μισά.το συμπέρασμα δικό μου βάση των ορθοπεδικών προβλημάτων που έχω είναι ...ultra και τα pure boost πολύ μαλακά ( μου θυμίζει τα Skechers που έχω μόνο που σε μια προβληματική άρθρωση δεν παρέχει την σταθερότητα που θέλω..για κάποιον που δεν έχει πρόβλημα ίσος είναι ότι καλύτερο υπάρχει) οπότε τα απερριψα.κατι αντίστοιχο είναι και τα Reebok στην ίδια λογική της σόλας.τελικα κατέληξα στοnike LD victory που γιατί ήταν κάτι ενδιάμεσο ( δλδ μαλακό με έξτρα στήριξη στην πτέρνα και η σόλα εξωτερική με αφρώδες υλικό όπως των Adidas + έξτρα λεπτή στρώση πολυουρεθάνης που το κάνει σταθερό χωρίς να μπαλανσαρει το πόδι.+ Όλων των άλλων είναι ότι ίσως είναι από τα λίγα που χώρεσε το ορθοπεδικό πέλμα και η στήριξη του παπουτσιού στον αστράγαλο δε ήταν χαμηλά όπως συνέβη με όλα τα υπόλοιπ. Τα περπάτησα κανένα δίωρο με έντονο βήμα και φαίνεται καλό.θα επανέλθω στο σχόλιο μετά από λίγο καιρό που θα τα δω στην εργασία κυρίως της μέρες που είμαστε σχεδόν όλη μέρα στο πόδι.

Επανέρχομαι μετά από αρκετές ημέρες εργασίας (9-9 μερικές ημέρες) και θα πω ότι γενικά άνετο( για βόλτα) αλλά μέχρι το 4ωρο μετά με κουράζουν όχι μόνο στο χειρουργιμενο πόδι αλλά και σε υγείες .. αφόρητη ένταση στις πτέρνες....τι να πω.. παντός σταθερό πάτημα έχει όντως και δεν αφήνει το πόδι να μπαλανσαρει όπως αυτά με αφρώδες υλικά στην σόλα... αυτό με την πίεση στης πτέρνες είναι έντονο..πάμε λοιπόν για την επόμενη αγορά μπας και βρω κάτι καλύτερο 🙃 ελπίζω να βοήθησα για αυτούς που ψάχνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τα Asics Gel-Nimbus 22 τα εχει κανενας να μας πει εντυπωσεις?Ειμαι στο τσακ να στειλω την παραγγελια.Βασικα οσα Asics απο 100€ και πανω εχω παρει ηταν κορυφη,απο απλη περιεργια ρωταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, mr.robot είπε

Αξίζουν τα ultra boost του 20 με 130€ για καθημερινή ορθοστασία και τρέξιμο ; 8 ώρες κάθε ημέρα όρθιος και τρέξιμο καλό λόγο δουλειάς..

NAI!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παρεμπιπτοντως χτυπησα πριν καναν μηνα τα Pegasus 36. Πανω απο 8 ωρες ορθοστασια και 8 με 9 χλμ περπατημα την ημερα. Ο,τι πιο ανετο εχω φορεσει. Και μου αρεσει πως θεωρουσα τα Sequent (2 και 3) ανετα και συννεφα κλπ κλπ. :lol:

Ισως την επομενη φορα τσεκαρω κι εγω τα Ultra Boost γιατι εχω ακουσει πολυ καλες κριτικες πλακα πλακα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/7/2020 στις 1:55 ΜΜ, margaritagr είπε

NAI!

Ποιο μοντέλο ultra boost ν πάρω.; Έχει πολλά του 2020

Έχει πολλά στο Σκρουτζ

Είμαι επαρχία δεν έχει μαγαζιά αλυσίδες να τα δοκιμάσω αναγκαστικά μέσω Σκρουτζ θα παρω

Επεξ/σία από mr.robot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι solar drive έχω από πέρσυ κάθε ημέρα 5 ώρες ορθοστασία με πονάνε στο πλάι είναι 42.5 το νούμερο τα νιώθω πολύ σφιχτά ενώ τα κορδόνια δεν είναι σφιχτά. Φαίνεται να έχουν και σόλα από ultra boost αλλά ψηλό μάπα για 70 κάτι ευρώ. 

Θέλω να πάω σε ultra boost 20 θα αξίζει; Έχω δει κάποια μοντέλα με 120€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...