Προς το περιεχόμενο

Άνετα παπούτσια για πολύωρη ορθοστασία


yannis27gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 296
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Ναι παίζει. 

Έβλεπα βίντεο με μαϊμού κ γνήσια κ ήταν μικρές διαφορές...Μπορείτε να μου προτείνετε σίγουρο μαζί σε pm η εδώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι απαραίτητο να είναι fake .Κάθε εργοστάσιο βγάζει κάποια σαν β'διαλογής για κάποιους λόγους.Και αυτά θα πουληθούν στην αγορά ,όχι επίσημα βέβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 12/5/2018 at 10:54, vag1453 said:

Επειδή είδα σε thread με τίτλο "άνετα παπούτσια.." να αναφέρεται το All Star, έχω να πω οτι τα παπούτσια αυτά είναι ότι πιο άβολο και αδικαιολόγητα ακριβό υπάρχει !! Ως πρόσφατα ιδιοκτήτης converse (δυστυχώς), έχω να δηλώσω οτι είναι τα χειρότερα παπούτσια που έχω φορέσει ποτέ, και μάλιστα είναι αυτά με τον πιο μαλακό πάτο (one star). Πιάσιμο στην καμάρα, πόνος στη φτέρνα κλπ, καμία ανατομία, θέλω να τα πετάξω στα σκουπίδια. Τελικά θα τα αντικαταστήσω με Skechers govulc 2, είναι λες και πατάς στα σύννεφα [αν ήξεραν τι διαφήμιση τους κάνω τζάμπα- αλλά τέλος πάντων, αξίζουν]

Πολλα ατομα θεωρουν τα all star ανετα για διαφορους λογους.

α.επειδη ειναι απλο παπουτσι και στρωτο.

β.επειδη δεν εχουν φορεσει καλυτερο παπουτσι οποτε σου συγκρινουν πχ τα τακουνια ή τις μποτες με τα all star.ναι αν φοραει πχ καποια τακουνια ή καποιος μποτες εννοειται οτι το all star ειναι ανετο μπροστα τους

γ.τα all star πουλανε οχι επειδη ειναι ανατομικα ή ανετα αλλα επειδη ειναι ενα απλο casual παπουτσι που μπορουν να το βαλουν με πολλα ρουχα και β.υπαρχει μια ολοκληρη νοοτροπια ,prestige πεστο οπως θες απο πισω.κοινως με απλα λογια ηταν ειναι της μοδας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα All Star (προφανώς) δεν είναι παπούτσι για δουλειά, αλλά για βόλτα μια χαρά είναι. Πάνε με όλα, βερμούδα, σορτς, φόρμα, παντελόνι, τζην, ακόμα και κοστούμι και φόρεμα.

Ο τίτλος του νήματος αναφέρεται σε άνετο παπούσι για πολύωρη ορθοστασία, οπότε δε θα έπρεπε καν να είχαν αναφερθεί τα All Star.

Βέβαια τυχαίνει κάποιοι να φοράνε στις δουλειές τους χειρότερα παπούτσια από All Star, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Πάντως δεν είναι ό,τι πιο άβολο και αδικαιολόγητα ακριβό υπάρχει.

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οτι και να παρεις fake κανει μπαμ απο μακρυα. Καλυτερα παρε πιο παλιο μοντελο απο στοκ μαγαζια. 

 

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, Diskimpex said:

Στα all star παει το μυαλο στα πανινα.Εχει και δερματινα βαρια στο ποδι.

ναι τα πανινα φοραει ο περισσοτερος κοσμος και λεει οτι ειναι ανετα.

19 hours ago, phanispal said:

Τα All Star (προφανώς) δεν είναι παπούτσι για δουλειά, αλλά για βόλτα μια χαρά είναι. Πάνε με όλα, βερμούδα, σορτς, φόρμα, παντελόνι, τζην, ακόμα και κοστούμι και φόρεμα.

Ο τίτλος του νήματος αναφέρεται σε άνετο παπούσι για πολύωρη ορθοστασία, οπότε δε θα έπρεπε καν να είχαν αναφερθεί τα All Star.

Βέβαια τυχαίνει κάποιοι να φοράνε στις δουλειές τους χειρότερα παπούτσια από All Star, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα. Πάντως δεν είναι ό,τι πιο άβολο και αδικαιολόγητα ακριβό υπάρχει.

δυστυχως πολυς κοσμος φοραει αβολα ρουχα/παπουτσια επειδη ειναι της μοδας κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς. Τα Stan Smith που φοράει και η κουτσή και η κουλή Μαρία είναι ακόμα πιο κούτσουρα απ' τα All Star.

Απλά δεν τους περνάει καν απ' το μυαλό το θέμα της άνεσης όταν πάνε στοχευμένα να τα αγοράσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 minutes ago, phanispal said:

Προφανώς. Τα Stan Smith που φοράει και η κουτσή και η κουλή Μαρία είναι ακόμα πιο κούτσουρα απ' τα All Star.

Απλά δεν τους περνάει καν απ' το μυαλό το θέμα της άνεσης όταν πάνε στοχευμένα να τα αγοράσουν.

απλα καποιους δεν τους νοιαζει/καποιοι δεν το ξερουν/ενω καποιοι αλλοι απλα δεν κανουν δουλεια ορθοστασιας οποτε δεν εχουν θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαλλον εχεις πεσει σε ελαττωματικά /μαϊμού σταν σμιθ, γιατι τα αυθεντικά είναι πιο ανετα απο τα air max lunaron που έχω. Στην κορυφη ολων είναι βεβαια τα ultraboost και τα rose 8 μου.

Σε καθε περίπτωση παίζει σημαντικο ρολο αν τα παπουτσια τα θελεις για ορθοστασια ή περπάτημα ή και τα 2. Το βαρος παιζει πολυ σημαντικο ρολο αν περπατας αρκετά. 

Επεξ/σία από xgol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι παπούτσι τρεξίματος για να έχει ιδιαίτερη τεχνολογια. Ενα casual παπούτσι ειναι που δημιουργήθηκε πολλα χρονια πριν. Πλέον τα πουλάνε με πατους ortholite. Όποτε δε μπορεί να συγκρίνεται με running αθλητικά.

Σε σχέση με τα all star ειναι πιο άνετα και κατα τη δίκη μου άποψη. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...