Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορεις να μου εξηγησεις πως μια εταιρια κουριερ θα συνεργαστει με απλο ταχυδρομειο; Με καμια δοση ειρωνιας δεν ρωταω απλα δεν το καταλαβαινω.

Γιατί τα ΕΛΤΑ δεν ειναι μονο το απλό κλασσικό αργό ταχυδρομείο (ο καρβουνιάρης αν μιλουσαμε για τρένα) αλλά παρέχει υπηρεσίες express, courier, εκτελωνισμου, κλπ. Αν κοιτάξεις το track number που εδωσε ο crashnburn, οι ταχυτητες διεκπαιρέωσης ειναι σφαιράτες και οχι ταχυτητες καρβουνιάρη. 

Γιατί η dpd ειναι μια ιδιωτική εταιρεία που κοιτα το κέρδος της. 

Γιατί μπορεί να είχε κάποιο πρόβλημα με την acs και να επελεξε να κάνει κάποιες (η ολες τις αποστολές με ελτα)

Γιατί

Γιατί

...

 

Απο εκεί και πέρα μπορεί η λαμακία να εχει γίνει και τπο την gearbest και αν άλλαξε τη μέθοδο αποστολής αυθαίρετα είναι πάλι μεγαλο της fault. Το αν εστειλε ticket ή email "Το στειλαμε με ταδε αντι για eu express" είναι ανουσιο, γιατί ακομα κι αν το έκανε σε πιάνει απροετοιμαστο συν οτι θα πληρώσεις και τελωνείο. Αν εστελνε ticket τυπου "Δεν μπορουμε eu express, συμφωνείτε να το στειλουμε με αλλο ταδε τρόπο; " θα ήταν έντιμο αλλά η εμπειρία μου εχει δειξει οτι ο κινεζος θα κανει τον κινεζο μεχρι να φυγει το πακετο για να μη χάσει λεφτα απο ακυρώσεις. 

 

Ο λογος που ειμαι απολυτος σε αυτα που λεω ειναι γιατι ψωνιζω σχεδον σε καθημερινη βαση απο Gearbest και Bangood ειτε για μενα ειτε για φιλους και φροντιζω να ενημερωνομαι για ολες τις εξελιξεις.Επομενως αν αλλαζε κατι στη γνωστη διαδικασια να εισαι σιγουρος οτι θα το γνωριζα.

 

Αν εργαζόσουν στο τμήμα αποστολών του gearbest ή στο logistics της dpd και αφου έψαχνες το tracking απαντουσες οτι "εμεις δεν εχουμε σχέση με τα ελτα" θα έλεγα οτι ο crashnburn εχει κάνει λάθος. Αντίθετα όμως εκφράζεις μια απόλυτη άρνηση βασισμένος στη μέχρι τώρα εμπειρία σου. Εννοείται εχεις δικαίωμα γνώμης λόγω εμπειρίας αλλά μην εθελοτυφλεις οτι κάτι μπορει να άλλαξε και ΤΩΡΑ εφαρμόζεται η αλλαγη.  

 

Όπως λεει ο λαός "το γουρουνάκι θα γουρουνίσει". Αν εντός 1-2 εβδομάδων αρχίσουν να σκάνε μηνύματα "παιδιά πληρωσα τελωνείο με eu express" τοτε εφαρμόστηκε κάποια αλλαγή, αλλά μεχρι τοτε κράτα πισινή για να μη βρεθείς και εσύ εκτεθειμένος στους φιλους σου.

 

...εχει να κανει με το οτι ο συμφορουμιτης με του οποιου την παραγγελια ασχολουμαστε εγω και αλλοι,επιμενει να μη δινει σημασια σε οτι του λεμε και να αραδιαζει τα δικα του αποπροσανατολιντας και τους υπολοιπους.Και οπως ειπες και εσυ εδω ειμαστε για να βοηθαμε οχι για να το παιζουμε εξυπνοι ουτε να αποπροσανατολιζουμε και αλλους που δεν ψωνιζουν συχνα απεξω επομενως ειναι πιο "ανησυχοι" οταν κανουν μια παραγγελια.

 

Σε αυτό θα ήμουν απολυτα μαζί σου (και θα το εγραφα) αν αποδειχτεί οτι δεν εγινε καποια αλλαγή. Απο την άλλη ΜΕΧΡΙ να γινει αυτό, κι αν ήμουν ενδεχόμενος αγοραστής θα ήταν εξυπνο να κάνω hold την παραγγελία μέχρι να ξεκαθαριστεί το τοπίο. Δεν ειναι θέμα ανησυχίας, ειναι θέμα χρημάτων και ερευνας αγορας. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κοφτει οπως λες και εσυ απο την αποψη οτι δεν γουσταρω καθολου να αποπροσανατολιζω τους υπολοιπους.Ηδη μετα απο αυτο που εγραψες 2 ατομα εξεφρασαν την ανησυχια τους.

εσενα ακριβως γιατι σε κοφτει τοσο πολυ που ανυσυχησα οσους ψωνιζουν απο gearbest?

Καλημερα.Δεν ημουν σαφης.Δεν εννοω οτι ψαχνομαι σε φορουμ και διαφορες ιστοσελιδες.Φροντιζω να εχω μια τυπικη επικοινωνια με το gearbest για δικους μου σκοπους οποτε αυτος ειναι και ο λογος που απανταω με 100% σιγουρια.Προσωπικα αν και παρακολουθω χρονια το φορουμ εδω σχεδον σε καθημερινη αποψη σπανια απανταω πλεον γιατι απο οτι βλεπω οι ερωτησεις ειδικα σε 2-3 νηματα ειναι επαναλαμβανομενες ανα σελιδα.

Γιατί τα ΕΛΤΑ δεν ειναι μονο το απλό κλασσικό αργό ταχυδρομείο (ο καρβουνιάρης αν μιλουσαμε για τρένα) αλλά παρέχει υπηρεσίες express, courier, εκτελωνισμου, κλπ. Αν κοιτάξεις το track number που εδωσε ο crashnburn, οι ταχυτητες διεκπαιρέωσης ειναι σφαιράτες και οχι ταχυτητες καρβουνιάρη.

Γιατί η dpd ειναι μια ιδιωτική εταιρεία που κοιτα το κέρδος της.

Γιατί μπορεί να είχε κάποιο πρόβλημα με την acs και να επελεξε να κάνει κάποιες (η ολες τις αποστολές με ελτα)

Γιατί

Γιατί

...

 

Απο εκεί και πέρα μπορεί η λαμακία να εχει γίνει και τπο την gearbest και αν άλλαξε τη μέθοδο αποστολής αυθαίρετα είναι πάλι μεγαλο της fault. Το αν εστειλε ticket ή email "Το στειλαμε με ταδε αντι για eu express" είναι ανουσιο, γιατί ακομα κι αν το έκανε σε πιάνει απροετοιμαστο συν οτι θα πληρώσεις και τελωνείο. Αν εστελνε ticket τυπου "Δεν μπορουμε eu express, συμφωνείτε να το στειλουμε με αλλο ταδε τρόπο; " θα ήταν έντιμο αλλά η εμπειρία μου εχει δειξει οτι ο κινεζος θα κανει τον κινεζο μεχρι να φυγει το πακετο για να μη χάσει λεφτα απο ακυρώσεις.

 

Αν εργαζόσουν στο τμήμα αποστολών του gearbest ή στο logistics της dpd και αφου έψαχνες το tracking απαντουσες οτι "εμεις δεν εχουμε σχέση με τα ελτα" θα έλεγα οτι ο crashnburn εχει κάνει λάθος. Αντίθετα όμως εκφράζεις μια απόλυτη άρνηση βασισμένος στη μέχρι τώρα εμπειρία σου. Εννοείται εχεις δικαίωμα γνώμης λόγω εμπειρίας αλλά μην εθελοτυφλεις οτι κάτι μπορει να άλλαξε και ΤΩΡΑ εφαρμόζεται η αλλαγη.

 

Όπως λεει ο λαός "το γουρουνάκι θα γουρουνίσει". Αν εντός 1-2 εβδομάδων αρχίσουν να σκάνε μηνύματα "παιδιά πληρωσα τελωνείο με eu express" τοτε εφαρμόστηκε κάποια αλλαγή, αλλά μεχρι τοτε κράτα πισινή για να μη βρεθείς και εσύ εκτεθειμένος στους φιλους σου.

 

Σε αυτό θα ήμουν απολυτα μαζί σου (και θα το εγραφα) αν αποδειχτεί οτι δεν εγινε καποια αλλαγή. Απο την άλλη ΜΕΧΡΙ να γινει αυτό, κι αν ήμουν ενδεχόμενος αγοραστής θα ήταν εξυπνο να κάνω hold την παραγγελία μέχρι να ξεκαθαριστεί το τοπίο. Δεν ειναι θέμα ανησυχίας, ειναι θέμα χρημάτων και ερευνας αγορας.

Αν μιλας για τα ΕΛΤΑ Courier που δεν ηταν αυτα ο ο τροπος με τον οποιο παρελαβε το δεμα ο πατερας του συμφορουμιτη τοτε σαφως και θα μπορουσε να γινει.Ομως οπως και ο ιδιος ειπε ηρθε με απλο ΕΛΤΑ

Γιατί τα ΕΛΤΑ δεν ειναι μονο το απλό κλασσικό αργό ταχυδρομείο (ο καρβουνιάρης αν μιλουσαμε για τρένα) αλλά παρέχει υπηρεσίες express, courier, εκτελωνισμου, κλπ. Αν κοιτάξεις το track number που εδωσε ο crashnburn, οι ταχυτητες διεκπαιρέωσης ειναι σφαιράτες και οχι ταχυτητες καρβουνιάρη.

Γιατί η dpd ειναι μια ιδιωτική εταιρεία που κοιτα το κέρδος της.

Γιατί μπορεί να είχε κάποιο πρόβλημα με την acs και να επελεξε να κάνει κάποιες (η ολες τις αποστολές με ελτα)

Γιατί

Γιατί

...

 

Απο εκεί και πέρα μπορεί η λαμακία να εχει γίνει και τπο την gearbest και αν άλλαξε τη μέθοδο αποστολής αυθαίρετα είναι πάλι μεγαλο της fault. Το αν εστειλε ticket ή email "Το στειλαμε με ταδε αντι για eu express" είναι ανουσιο, γιατί ακομα κι αν το έκανε σε πιάνει απροετοιμαστο συν οτι θα πληρώσεις και τελωνείο. Αν εστελνε ticket τυπου "Δεν μπορουμε eu express, συμφωνείτε να το στειλουμε με αλλο ταδε τρόπο; " θα ήταν έντιμο αλλά η εμπειρία μου εχει δειξει οτι ο κινεζος θα κανει τον κινεζο μεχρι να φυγει το πακετο για να μη χάσει λεφτα απο ακυρώσεις.

 

Αν εργαζόσουν στο τμήμα αποστολών του gearbest ή στο logistics της dpd και αφου έψαχνες το tracking απαντουσες οτι "εμεις δεν εχουμε σχέση με τα ελτα" θα έλεγα οτι ο crashnburn εχει κάνει λάθος. Αντίθετα όμως εκφράζεις μια απόλυτη άρνηση βασισμένος στη μέχρι τώρα εμπειρία σου. Εννοείται εχεις δικαίωμα γνώμης λόγω εμπειρίας αλλά μην εθελοτυφλεις οτι κάτι μπορει να άλλαξε και ΤΩΡΑ εφαρμόζεται η αλλαγη.

 

Όπως λεει ο λαός "το γουρουνάκι θα γουρουνίσει". Αν εντός 1-2 εβδομάδων αρχίσουν να σκάνε μηνύματα "παιδιά πληρωσα τελωνείο με eu express" τοτε εφαρμόστηκε κάποια αλλαγή, αλλά μεχρι τοτε κράτα πισινή για να μη βρεθείς και εσύ εκτεθειμένος στους φιλους σου.

 

Σε αυτό θα ήμουν απολυτα μαζί σου (και θα το εγραφα) αν αποδειχτεί οτι δεν εγινε καποια αλλαγή. Απο την άλλη ΜΕΧΡΙ να γινει αυτό, κι αν ήμουν ενδεχόμενος αγοραστής θα ήταν εξυπνο να κάνω hold την παραγγελία μέχρι να ξεκαθαριστεί το τοπίο. Δεν ειναι θέμα ανησυχίας, ειναι θέμα χρημάτων και ερευνας αγορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφως και στην υποθεση το gearbest εχει το φταιξιμο δικο του.Δεν το συζηταμε αυτο.Ειτε αν ρωτησε τον πελατη μεσω ticket το οποιο εκεινος δεν πηρε ειδηση(προσωπικα τα τσεκαρω μιας και ερχεται και mail) ειτε αυθαιρετα,ο πελατης εχει το δικιο με το μερος του.Αυτο ειναι ξεκαθαρο.Αυτο που υπερασπιζομαι ειναι οτι δεν μπορει ο καθενας να μπαινει και να λεει την ιστορια του οπως πιστευει οτι συμβαινει και οχι οπως ειναι.Ετσι οπως εχουν σφιξει τα πραγματα πλεον ελαχιστες μεθοδοι συνεχιζουν να υπαρχουν ας μη λεμε οτι μας κατεβει.Αυτα απο μενα και καλη συνεχεια.Σορρυ για τα quote ειμαι απο κινητο :)

Γιατί τα ΕΛΤΑ δεν ειναι μονο το απλό κλασσικό αργό ταχυδρομείο (ο καρβουνιάρης αν μιλουσαμε για τρένα) αλλά παρέχει υπηρεσίες express, courier, εκτελωνισμου, κλπ. Αν κοιτάξεις το track number που εδωσε ο crashnburn, οι ταχυτητες διεκπαιρέωσης ειναι σφαιράτες και οχι ταχυτητες καρβουνιάρη.

Γιατί η dpd ειναι μια ιδιωτική εταιρεία που κοιτα το κέρδος της.

Γιατί μπορεί να είχε κάποιο πρόβλημα με την acs και να επελεξε να κάνει κάποιες (η ολες τις αποστολές με ελτα)

Γιατί

Γιατί

...

 

Απο εκεί και πέρα μπορεί η λαμακία να εχει γίνει και τπο την gearbest και αν άλλαξε τη μέθοδο αποστολής αυθαίρετα είναι πάλι μεγαλο της fault. Το αν εστειλε ticket ή email "Το στειλαμε με ταδε αντι για eu express" είναι ανουσιο, γιατί ακομα κι αν το έκανε σε πιάνει απροετοιμαστο συν οτι θα πληρώσεις και τελωνείο. Αν εστελνε ticket τυπου "Δεν μπορουμε eu express, συμφωνείτε να το στειλουμε με αλλο ταδε τρόπο; " θα ήταν έντιμο αλλά η εμπειρία μου εχει δειξει οτι ο κινεζος θα κανει τον κινεζο μεχρι να φυγει το πακετο για να μη χάσει λεφτα απο ακυρώσεις.

 

Αν εργαζόσουν στο τμήμα αποστολών του gearbest ή στο logistics της dpd και αφου έψαχνες το tracking απαντουσες οτι "εμεις δεν εχουμε σχέση με τα ελτα" θα έλεγα οτι ο crashnburn εχει κάνει λάθος. Αντίθετα όμως εκφράζεις μια απόλυτη άρνηση βασισμένος στη μέχρι τώρα εμπειρία σου. Εννοείται εχεις δικαίωμα γνώμης λόγω εμπειρίας αλλά μην εθελοτυφλεις οτι κάτι μπορει να άλλαξε και ΤΩΡΑ εφαρμόζεται η αλλαγη.

 

Όπως λεει ο λαός "το γουρουνάκι θα γουρουνίσει". Αν εντός 1-2 εβδομάδων αρχίσουν να σκάνε μηνύματα "παιδιά πληρωσα τελωνείο με eu express" τοτε εφαρμόστηκε κάποια αλλαγή, αλλά μεχρι τοτε κράτα πισινή για να μη βρεθείς και εσύ εκτεθειμένος στους φιλους σου.

 

Σε αυτό θα ήμουν απολυτα μαζί σου (και θα το εγραφα) αν αποδειχτεί οτι δεν εγινε καποια αλλαγή. Απο την άλλη ΜΕΧΡΙ να γινει αυτό, κι αν ήμουν ενδεχόμενος αγοραστής θα ήταν εξυπνο να κάνω hold την παραγγελία μέχρι να ξεκαθαριστεί το τοπίο. Δεν ειναι θέμα ανησυχίας, ειναι θέμα χρημάτων και ερευνας αγορας.

Κινητο στελιο.Σορρυ :)

Τι σεντοναρες είναι αυτές;;

 

Μην κάνετε παράθεση τα πάντα

 

Χάθηκα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα ! Εχω ενα δεμα με dpd (uk) και ειναι κολλημενο από τις 12/11 στο southall.20 μερες εκει και τιποτα ακομα.Υπαρχει καποιος αλλος με τοσες μερες καθυστερηση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα ! Εχω ενα δεμα με dpd (uk) και ειναι κολλημενο από τις 12/11 στο southall.20 μερες εκει και τιποτα ακομα.Υπαρχει καποιος αλλος με τοσες μερες καθυστερηση?

Μήπως έχει κακοκαιρία στην περιοχή; Χιόνια η τίποτα καταιγίδες;

Γτ παίζουν μεγάλο ρόλο και αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχει κακοκαιρία στην περιοχή; Χιόνια η τίποτα καταιγίδες;

Γτ παίζουν μεγάλο ρόλο και αυτά.

οχι τιποτα. Εστειλα και τικετ και τα πηρα τα γνωστα ( υπομονη , επικοινωνηστε σε 15 μερες ) .Ειχα διαβασει οτι αυτες τις μερες θα κανει να κανει να ξεκινησει απο αγγλια απο 15-20 μερες.Τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.Λογικα την παραγγελια την εκανες μεσα στο νοεμβριο που ειχαν τις γιορτες τους οι κινεζοι και ειχαν μεγαλο ογκο παραγγελιων.Ειχαν ενημερωσει οτι με DPD θα υπαρξουν καθυστερησεις.Η δικη μου εγινε 11/11 και προχωρησε απο Southall χθες βραδυ

οχι τιποτα. Εστειλα και τικετ και τα πηρα τα γνωστα ( υπομονη , επικοινωνηστε σε 15 μερες ) .Ειχα διαβασει οτι αυτες τις μερες θα κανει να κανει να ξεκινησει απο αγγλια απο 15-20 μερες.Τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα.Λογικα την παραγγελια την εκανες μεσα στο νοεμβριο που ειχαν τις γιορτες τους οι κινεζοι και ειχαν μεγαλο ογκο παραγγελιων.Ειχαν ενημερωσει οτι με DPD θα υπαρξουν καθυστερησεις.Η δικη μου εγινε 11/11 και προχωρησε απο Southall χθες βραδυ

Και γω 11/11 την εκανα , και απο τις 12/11 ειναι εκει.Βλεπω και μεταγενεστερες οτι εχουν προχωρησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ@μω τα κωλοτελωνεια, βρηκα ακριβως αυτο που εψαχνα και φοβαμαι να το αγορασω.
Micca Origen G2 καρτα ηχου, μικρο κουτακι μεσω Αμερικανικου Amazon.
Το Amazon λεει Shipping & Import Fees Deposit to Greece, μου προσθετει $16.4 ως "υπολογισμενα" Import fees, τα οποια μου φαινονται αστεια για πραγμα αξιας $110. Αν παραγγειλω, να περιμενω να με χρεωσουν δασμους, ΦΠΑ, τα πρωινα δημητριακα του Σοιμπλε και ο,τι αλλο τους κατεβει στο κεφαλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γ@μω τα κωλοτελωνεια, βρηκα ακριβως αυτο που εψαχνα και φοβαμαι να το αγορασω.

Micca Origen G2 καρτα ηχου, μικρο κουτακι μεσω Αμερικανικου Amazon.

Το Amazon λεει Shipping & Import Fees Deposit to Greece, μου προσθετει $16.4 ως "υπολογισμενα" Import fees, τα οποια μου φαινονται αστεια για πραγμα αξιας $110. Αν παραγγειλω, να περιμενω να με χρεωσουν δασμους, ΦΠΑ, τα πρωινα δημητριακα του Σοιμπλε και ο,τι αλλο τους κατεβει στο κεφαλι?

Όχι είναι προπληρωμένα εάν αγοράσεις με Amazon global. Εγώ περιμένω υπολογιστή που πλήρωσα 40 μεταφορικά και 90 τελωνείο, όλα σε δολάρια. Το δικό μου έρχεται με dhl σε 7 ημέρες.

 

Επιβεβαίωσε ότι το στέλνει το ίδιο το Amazon, εάν ναι προχωράς κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά χαίρομαι τόσο που θα πληρώσω τελωνείο για κονκάρδες και μπρελόκ! Στις 27/11 είχα αιτηθεί αναζήτηση δέματος στο Japan Post, 4 μέρες μετά εμφανίστηκε ξαφνικά στο αεροδρόμιο (αν και είναι εκεί από 1/9). Επίσης ζήτησα πριν 10 μέρες αποστολή δύο δεμάτων σε Ηνωμένο Βασίλειο αντί Ελλάδος για τεστ. Με φθηνή μέθοδο αποστολής που στην Ελλάδα προ των αλλαγών πάλι 1 με 1,5 μήνα έκανε το δέμα να φτάσει. Το ένα εξ αυτών δεν σταμάτησε τελωνείο αν και ήταν άνω των 15 λιρών (φαντάζομαι λόγω του όγκου των δεμάτων δεν περνούν όλα για να μη δημιουργηθεί αυτό που συμβαίνει και εδώ). Το δεύτερο σταμάτησε και πλήρωσα 14.18 λίρες δηλαδή περίπου 16 ευρώ. Στην Ελλάδα για το ίδιο δέμα θα πλήρωνα γύρω στα 23 ευρώ με 2-3 μήνες αναμονής. Σχεδόν αμελητέα η διαφορά στα χρήματα αν μιλάμε για 1-2 πακέτα, αρκετά μεγαλύτερη αν κάποιος ψωνίζει συχνά.


ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ   30-08-2017  16:30   ΙΑΠΩΝΙΑ
ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 31-08-2017 06:20  ΙΑΠΩΝΙΑ
ΑΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ  01-12-2017  08:30 ΕΛΛΑΔΑ ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ (ΚΑΤ)
ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ  01-12-2017  12:24  Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι είναι προπληρωμένα εάν αγοράσεις με Amazon global. Εγώ περιμένω υπολογιστή που πλήρωσα 40 μεταφορικά και 90 τελωνείο, όλα σε δολάρια. Το δικό μου έρχεται με dhl σε 7 ημέρες.

 

Επιβεβαίωσε ότι το στέλνει το ίδιο το Amazon, εάν ναι προχωράς κανονικά.

Ευχαριστω πολυ φιλε μου! Ειναι απο πωλητη αλλα λεει Fulfilled by Amazon και AmazonGlobal shipping οποτε λογικα προπληρωμενα ειναι. Ξερεις μηπως εαν και αυτα καθυστερουν στο τελωνειο ή εαν τα αφηνουν να περνανε γρηγοροτερα? Με βλεπω να παραγγελνω με 2-4 μερες delivery γιατι το 9-14 εργασιμες μου φαινεται πολυ και το θελω πριν τα Χριστουγεννα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...