Προς το περιεχόμενο

Αγορές από χώρες εκτός Ε.Ε. - όριο για να μην πληρώσεις τελωνείο


tempo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, yazidis είπε

Νομίζω πως αν ήταν να πληρώσει θα του ζητούσε να προσκομίσει απόδειξη συναλλαγής ή paypal ή κίνηση κάρτας.

Φυσικά για τον Mesagala μιλάμε με την προϋπόθεση αυτά που έχει παραγγείλει να είναι κάτω των 22 ευρώ.

Δεν είναι πάντα έτσι, μπορεί να εκτελωνιστεί και χωρίς να σε ειδοποιήσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, yazidis είπε

Νομίζω πως αν ήταν να πληρώσει θα του ζητούσε να προσκομίσει απόδειξη συναλλαγής ή paypal ή κίνηση κάρτας.

Φυσικά για τον Mesagala μιλάμε με την προϋπόθεση αυτά που έχει παραγγείλει να είναι κάτω των 22 ευρώ.

Ναι για τον ίδιο λέμε.ας καλέσει στα ελτά και θα το κοιτάξουν τι του έχουν χρεώσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Θα καλέσω τελικά να δω αν έχουν χρεώσει κάτι.

Την προηγούμενη φορά πάντως ζήτησαν paypal για να προχωρήσουν, γι'αυτό και η ερώτηση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παραγγελία από άμαζον που έχω κάνει και έρχεται με dhl, θα αργήσει περίπου 1 εβδομάδα από τότε που έλεγε εκτίμηση. Μπορώ να κάνω κάτι για να κερδίσω κανά ευρώ πίσω; Λέω εγώ τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, makfil είπε

Έχεις πληρώσει για την courier ή έρχεται με το γερμανικό ταχυδρομείο;

Είναι από άμαζον αμερικής, και έχω πληρώσει μεταφορικά και προιόν μαζί στην άμαζον, αν στέκει αυτό που λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
49 minutes ago, BabyRage said:

Μια παραγγελία από άμαζον που έχω κάνει και έρχεται με dhl, θα αργήσει περίπου 1 εβδομάδα από τότε που έλεγε εκτίμηση. Μπορώ να κάνω κάτι για να κερδίσω κανά ευρώ πίσω; Λέω εγώ τώρα...

Fulfilled by amazon;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, SerafeimK είπε

2 αεροπλανακια πηρα ρε αδερφε που ειχαν αξια 28 δολαρια... τι το θελα ρε γαμωτο.. εκτος αν μου το φερει καια ντυμενη με κελεμπια

Οσα ΜΠΑΙΝΟΥΝ τελωνειο και ΒΓΑΙΝΟΥΝ την ιδια μερα ΔΕΝ χρεωνονται παρα μονο τα 3 ΕΥΡΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Malthador είπε

Fulfilled by amazon;

Δεν ξέρω τι είναι αυτό... Το παρήγγειλα από άμαζον και ήρθε με dhl. Το εξωτερικό κουτί είναι της άμαζον και έχει και αυτοκόλητα της dhl πάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BabyRage είπε

Δεν ξέρω τι είναι αυτό... Το παρήγγειλα από άμαζον και ήρθε με dhl. Το εξωτερικό κουτί είναι της άμαζον και έχει και αυτοκόλητα της dhl πάνω...

Αν στο τελος της παραγγελιας πληρωσες μεταφορικα και εξοδα τελωνειου δεν θα πληρωσεις κατι αλλο τωρα. Απλα θα περιμενεις να σε παρει η DHL ωστε να τους δωσεις ΑΦΜ, να σου κανουν ηλεκτρονικα την αιτηση εκτελωνισμου και να την εγκρινεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Salvation81 είπε

Αν στο τελος της παραγγελιας πληρωσες μεταφορικα και εξοδα τελωνειου δεν θα πληρωσεις κατι αλλο τωρα. Απλα θα περιμενεις να σε παρει η DHL ωστε να τους δωσεις ΑΦΜ, να σου κανουν ηλεκτρονικα την αιτηση εκτελωνισμου και να την εγκρινεις.

Ναι δεν πλήρωσα κάτι παραπάνω, έδωσα αφμ, απλά λέω επειδή άργησε περίπου μια εβδομάδα από την εκτίμηση της άμαζον, μήπως λάβω πίσω τίποτα $$$$$

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, BabyRage είπε

Ναι δεν πλήρωσα κάτι παραπάνω, έδωσα αφμ, απλά λέω επειδή άργησε περίπου μια εβδομάδα από την εκτίμηση της άμαζον, μήπως λάβω πίσω τίποτα $$$$$

Το Αμαζον εκτιμαει το ποτε θα φτασει κατι στην χωρα οχι ποτε θα παραλαβεις εσυ. Αν πχ οι τελωνειακοι ειχαν απεργια κανα μηνα θα περιμενες το Αμαζον να σου δωσει πισω χρηματα;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, moutsa είπε

To status από το tracking number της DHL σε ποιο στάδιο βρίσκεται?

Το παρέλαβα, μια εβδομάδα μετά την εκτίμηση της άμαζον. Από τον φίλο πριν, μάλλον δεν έχω κάτι λαμβάνειν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...