Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S IV με οθόνη 5' ιντσών και ανάλυση 1080p ;


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι αστείο να βλέπω σούπερ κινητά που σχεδόν δεν είναι κινητά (αλλά tablets)..

 

Είναι αστείο η samsung να ονομάζει MINI (s3 mini) ένα κινητό με οθόνη 4΄΄ !!!

 

Τότε η SE το πρώτο Mini Χ10 (οθόνη 2.7΄΄) πως έπρεπε να το λέει? Nano? :P :lol:

 

Υ.Γ. Χάσαμε τις έννοιες και ξεχάσαμε τι σημαίνουν οι λέξεις με το σημερινό μαρκετιν..

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι θεμα μαρκετινγκ φιλε μου.Εχει να κανει με το οτι ενα μεγαλο μεριδιο καταναλωτων εχει ως προτεραιοτητα την μεγαλη οθονη και οι γνωμες τους επηρεαζουν τις κατασκευαστριες εταιριες. Οταν βλεπεις οτι το galaxy note,note 2,s2,s3,google nexus κλπ κλπ πουλανε σαν ζεστο ψωμι τοτε γιατι να μην παρουσιαζει τετοιες συσκευες οι εκαστωτε εταιρια? Και οποιος θελει ας τις παρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακως , πολυ κακως αν το βγαλει στις 5 ιντσες. Ακυρωνει το Note 2.

Αφου εχει μοντελο στις 5.5 ιντσες πρεπει να παει στις 4.5 με το S4 και ακομη πιο μειωμενο μεγεθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επόμενο note φαντάζομαι θα είναι γύρω στις 6 ίντσες,οπότε 5 για s4 τις βλέπω super και άκρως ελκυστικές.

 

Άν ένα smartphone με τέτοια spec όπως αυτά που αναφέρονται,ερχόταν σε εντελώς compact συσκευή,τα specs ουσιαστικά πηγαίνανε στράφι.

 

Το μεγάλο πρόβλημα για την αιχμή της τεχνολογίας αυτή τη στιγμή είναι πως να καταφέρει να παρέχει μεγάλες οθόνες,για να μπορεί να αξιοποιήσει τα specs ο κόσμος,σε συνδιασμό με τη φορητότητα ενός κινητού τηλεφώνου.

 

Εξού και η προσπάθεια που γίνεται στις αναδιπλούμενες οθόνες.Η εταιρία που πρώτη θα καταφέρει να δημιουργήσει μια τέτοια λειτουργική συσκευή,θα είναι αυτή που πραγματικά θα μπορούμε να πούμε ότι έφερε την επανάσταση στην τεχνολογία των smartphones!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επόμενο note φαντάζομαι θα είναι γύρω στις 6 ίντσες,οπότε 5 για s4 τις βλέπω super και άκρως ελκυστικές.

 

 

Τι να πω ρε παιδιά...

 

Εγώ αυτό το πρόγραμμα δεν το μπορώ. Δεν μπορώ να κυκλοφορώ με τέτοιο κινητό στην τσέπη. Ούτε να το κρατάω όταν μιλάω δεν βολεύει όλο αυτό το ματσούκι... Και μου μοιάζει και γελοίο.

 

Και με μια καλούτσικη θήκη αν σκεφτείτε που είναι ακρως απαραίτητη όταν δίνεις τόσα λεφτά μεγαλώνει κι άλλο.

 

Ακόμα και το iPhone 5 μεγάλο μου φαίνεται. Θα προτιμούσα να έχω ένα ταμπλετ με 7 ίντσες και το κινητό να παραμείνει κινητό στις 3-3,5 ίντσες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κόλλημα με το μεγεθος σεβαστο αλλα δεν το καταλαβαινω. Εφοσον πλεον μιλαμε για smartphone με βασικη χρηση internet, games, media κτλ η μεγαλη οθονη ειναι πολυ σημαντικη. Εχοντας Note 1&2 πλεον δυσκολευομαι αφανταστα να μπω στο internet απο το S2.

 

Για καποιον τωρα που η κυρια χρηση ειναι αυτη του τηλεφωνου υπάρχουν και πιο μικρα και πιο φθηνα. Και φυσικα υπαρχουν και τα hands free.

 

ΥΓ. Το μεγεθος σε ενα τηλεφωνο διευκολυνει την χρηση του. Πχ μιλαω πολυ πιο ανετα απο το ασύρματο του σπιτιού μου χωρις να νιωθω καπως. Στο κινητο γιατι δηλαδη να μου κακοφαινεται;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχ μιλαω πολυ πιο ανετα απο το ασύρματο του σπιτιού μου χωρις να νιωθω καπως. Στο κινητο γιατι δηλαδη να μου κακοφαινεται;

Ξεχνας οτι το ασυρματο του σπιτιου, κάθετε στο σπίτι.

Δεν μας ενδιαφέρει η φορητότητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...