Προς το περιεχόμενο

Thinkpad L520 Free-dos-328ευρω


xristoforos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σαν αυτό που παρέθεσα είναι. Ουσιαστικά όλα αυτά είναι τα ίδια πάνω κάτω. 

Aφήνει λίγο κενό απο την πάνω μεριά του ανοίγματος όταν τοποθετηθεί στο Laptop αλλά αυτό δεν μας χαλάει ούτε φαίνεται άσχημο.

Άλλωστε αερίζεται και ο σκληρός δίσκος καλύτερα.

Αν θέλετε να βάλετε δεύτερο σκληρό δίσκο μην το σκέφτεστε καν, η αγορά ενός τέτοιου είναι μονόδρομος.

Η τέλεια λύση θα ήταν να αγοραστεί και bezel ίδιο με του DVD και να σκατζαριστεί πάνω στο caddy, καθώς και το μεταλλικό γαντζάκι που βιδώνει στην πίσω μεριά του dvd και στερεώνεται στο σασί με την εξωτερική βίδα. Αυτό για πλήρη ασφάλεια κατά τη μεταφορά και φυσικά για να μη σκονίζεται μέσα το μηχάνημα αν ο δεύτερος δίσκος είναι μόνιμος.

 

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ακόμα σε κάποιο μακρο;

Επειδή έχω επαγγελματικό Αφμ πόσο χρόνο θα κάνουν να μου βγάλουν κάρτα για να μπω άνετα μέσα ;

Ποιος ειναι τελικά ο ασφαλεστερος τρόπος να δεις αν έχει ανάλυση 1600χ900 ;

Απ ότι διάβασα στα thread δεν έβγαλα άκρη.....

 

Υπάρχει ακόμα σε κάποιο μακρο;

Επειδή έχω επαγγελματικό Αφμ πόσο χρόνο θα κάνουν να μου βγάλουν κάρτα για να μπω άνετα μέσα ;

Ποιος ειναι τελικά ο ασφαλεστερος τρόπος να δεις αν έχει ανάλυση 1600χ900 ;

Απ ότι διάβασα στα thread δεν έβγαλα άκρη.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμάμαι πόσο καιρό παίρνει να σου βγάλουν, αν και νομίζω ότι μπορείς να βγάλεις άμεσα πηγαίνοντας εκεί και δίνοντας τους το ΑΦΜ σου επί τόπου.

Όπως και να χει πάρτους ένα τηλέφωνο αφενός για να δείς αν υπάρχει κάπου διαθέσιμο και αφετέρου όσο αφορά την κάρτα.

Όσο αφορά το serial τίποτα δεν είναι βέβαιο. Εμένα είναι LRV με την καλή οθόνη αλλά έχουν βρεθεί και LRV με την "κακή" ,αν μπορούμε να το πούμε, οθόνη. Επίσης έχουν βρεθεί και LRX με την καλή οθόνη.

Ο μόνος σίγουρος τρόπος είναι να πάς εκεί έχοντας μαζί σου κάποιο κινητό που μπαίνει internet (3G) και πρίν το πάρεις να τσεκάρεις στην σελίδα της Lenovo (που έχει παραθέσει συνφορουμίτης μερικές σελίδες πρίν) βάζοντας το serial no. που αναγράφεται στη συσκευασία  και τον αριθμό 5016 στην μηχανή αναζήτησης. Αν σου βγάλει ότι το συγκεκριμένο είναι με panel HD+ τότε είναι με την καλή οθόνη. 

 

http://www.insomnia.gr/topic/472790-thinkpad-l520-free-dos-328ευρω/?p=5212595

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο μόνος σίγουρος τρόπος είναι να πάς εκεί έχοντας μαζί σου κάποιο κινητό που μπαίνει internet (3G) και πρίν το πάρεις να τσεκάρεις στην σελίδα της Lenovo (που έχει παραθέσει συνφορουμίτης μερικές σελίδες πρίν) βάζοντας το serial no. που αναγράφεται στη συσκευασία  και τον αριθμό 5016 στην μηχανή αναζήτησης. Αν σου βγάλει ότι το συγκεκριμένο είναι με panel HD+ τότε είναι με την καλή οθόνη. 

 

Χα χα ρε τσακάλια είστε ένα βήμα μπροστά  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μακρο που κολαει και το λετε, αφου το ηλεκτρονικο της λενοβο το πουλαει...

 

Το εχει παρει κανενας 328 αντικαταβολη του ηρθε ή παει παραπανω? Σκεφτομαι να το προτεινω σε κανα δυο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν εγκαταστήσεις τον power manager της lenovo, σου δίνει επιλογή να μην φορτίζεται η μπαταρία. Την κρατάς στο μηχάνημα, στο 40% της φόρτισης και τη ρυθμίζεις να ξαναφορτίσει μόνο αν κατέβει κάτω από το 30%. Έχω 6 μπαταρίες από διάφορα μοντέλα thinkpad (το παλιότερο ένα z60m) και καμία δεν έχει πέσει κάτω από το 90% της χωρητικότητας της μ'αυτή τη μέθοδο.

 

Μιά φορά το μήνα, της κάνεις και μιά πλήρη φόρτιση-αποφόρτιση, και πάλι την κρατάς στο 40%.

 

 

εισαι σιγουρος γιαυτη τη μεθοδο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@deathy

Αν ρωτάς αν γίνεται αυτό που γράφει,το επιβεβαιώνω κι εγώ μιας και έστησα ένα για ένα φίλο.Αν έχεις το power manager πας στην καρτέλα Battery και έχει ένα κουμπί Battery maintenance.Εκεί βρίσκεις όλες τις επιλογές για να βάλεις όρια στο πότε και πόσο θα φορτίζει η μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: http://www.ebay.com/itm/100-Brand-NEW-Intel-I5-2410M-BGA-CPU-Processor-For-laptop-/281010598381?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item416d8971ed">Cpu Κάποιος που να μπορεί να μου πει υπεύθυνα αν κάνει στο δικό μας αυτός? λέει BGA ενώ εμάς έχει PGA,δεν βρίσκω άκρη..

 

Link.png Site: http://ark.intel.com/products/59836/Intel-Pentium-Processor-B960--2M-Cache-2_20-GHz">B960

Link.png Site: http://ark.intel.com/products/52224/Intel-Core-i5-2410M-Processor-3M-Cache-up-to-2_90-GHz">i5-2410m

εμάς τι  socket έχει η μητρική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξερω οτι γινεται ρωταω αν κραταει η μπαταρια καιρο με αυτη τη μεθοδο..

 

στο σαιτ της Kingston βγαζει οτι εχει τη HM65 και οτι παιρνει ολους τους i3 i5 sandy bridge..

 

προφανως χανεις την εγγυηση αν αλλαξεις επεξεργαστη ή απλα ξαναβαζεις το παλιο πριν το στειλεις στη λενοβο?

 

και με τον b960 μια χαρα πηγαινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...