Προς το περιεχόμενο

Thinkpad L520 Free-dos-328ευρω


xristoforos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους συμφορουμίτες! Μόλις το χτύπησα σήμερα από το Makro  της Πάτρας serial: LRX, με την HD+ οθόνη, η οποία είναι ό,τι καλύτερο έχω δει σε λάπτοπ!

 

Με μια πρώτη ματιά φαίνεται στιβαρό, και μόνο για την οθόνη άξιζε κάθε ένα από τα 289 ευρώ που έδωσα.

 

Θα επανέλθω με περισσότερες εντυπώσεις.

 

Και πάλι ευχαριστώ

 

Ξερεις αν υπαρχουν και αλλα με HD+;;;απο την πρωτη στιγμη το σκεφτομαι αλλα δεν το εχω αποφασισει ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν το ξέρω. Μπορείς να ρωτήσεις.

Το κατάλαβα αλλά έτσι κι αλλιως το info-world το έχει φτηνα με την καλή ανάλυση

Οπότε για κάποιον που θέλει σίγουρα...

Ενας συνάδελφος το σκεφτεται... στις επιδόσεις ειναι σαν i3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, καλά το κατάλαβες. Όταν είμαι στη γύρα βέβαια το αφήνω να φορτίζει πλήρως (optimize for battery lifespan).

Όταν είμαι σε φάση γραφείου βάζω τη ρύθμιση "συντήρησης".

 

Αν είναι κάποιος συνέχεια πέρα-δώθε, η μπαταρία δεν έχει ανάγκη αφού φορτίζεται-αποφορτίζεται τακτικά, οπότε δε θέλει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση. Βέβαια γράφει κύκλους φόρτισης και θα έχει τη φυσιολογική της φθορά, αλλά αυτή είναι η δουλειά της...

 

Καλημερα...

Το πηρα και εγω αλλα δεν μπορω να βρω την ρυθμιση που λεμε οτι φορτωνει μεχρι το 50% και ξαναξεκιναει οταν πεσει στο 40%

Σας βαζω και ενα screenshot του power manager 6 μπας και μπορεσουμε να βρουμε αυτη την ρυθμιση γιατι οσο και να το εψαξα δεν την βρηκα!

powermanager6.jpg

 

Καμια βοηθεια???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο screenshot που έχεις, έχει ενα tab που λέει battery πας εκεί και μετά πατάς το κουμπί Battery Maintenance, στο μενού που θα σου βγάλει επιλέγεις custom και βάζεις start 40% και stop 50% και ΟΚ, μπορείς επίσης να επιλέξεις και το Notify me when reset is recommended στο Perform reset.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ThinkVantage system update για win8

 

http://support.lenovo.com/en_GR/research/hints-or-tips/detail.page?LegacyDocID=TVSU-UPDATE

 

ελληνικα

 

Αυτό έβαλα πρώτο πρώτο, αλλά δεν μου φόρτωσε προφανώς όλα τα καλούδια :(

post-80819-0-78733700-1359464210_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει ακόμα για 8,μπορείς να εγκαταστησεις και να τρέξεις την έκδοση των 7 αν ενεργοποιησεις το compatibility mode στο setup.exe και στα 2 εκτελέσιμα του power manager μετά την εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το infowoworld έχει κομμάτια στα 323 ευρώ για την 1333x768 και 338 την 1600x900. Αν δεν είναι σαφές στο site πάρτε τηλέφωνο

http://info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=56074&pcode=SHOW_PROD56074

 

http://info-world.gr/pegasus/products01/show00.php?code=56001&pcode=SHOW_PROD56001

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="coyote2" data-cid="52137566" data-time="1359456995"><p>Το κατάλαβα αλλά έτσι κι αλλιως το info-world το έχει φτηνα με την καλή ανάλυση

Οπότε για κάποιον που θέλει σίγουρα...

Ενας συνάδελφος το σκεφτεται... στις επιδόσεις ειναι σαν i3</p></blockquote>

Ειναι σιγουρο οτι υπαρχει με την καλη οθονη στο info-world?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το κατάλαβα αλλά έτσι κι αλλιως το info-world το έχει φτηνα με την καλή ανάλυση

Οπότε για κάποιον που θέλει σίγουρα...

Ενας συνάδελφος το σκεφτεται... στις επιδόσεις ειναι σαν i3

Ειναι σιγουρο οτι υπαρχει με την καλη οθονη στο info-world?
Δες τα παραπάνω links... Έχει ξεχωριστά το ένα από το άλλο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για όσους δεν βρίσκουν πια στα €289 μπορούν να δουν και το παρακάτω που το βρήκα ψάχνοντας στο site του infoworld ....

http://www.insomnia.gr/topic/474334-%E2%82%AC419-nb-lenovo-thinkpad-e430-b9604gb500gb14free-dos/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...