Προς το περιεχόμενο

Thinkpad L520 Free-dos-328ευρω


xristoforos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οποιο power plan και να διαλεξω οτι ρυθμισεις και να υπαρχουν οταν αρχισει το ανεμιστηρακι γυρω στους 50 βαθμους ΔΕΝ σταματαει ποτε πια

με τη θερμοκρασια στους 29-32 πλεον

το αφησα μονο του με κατεβασμενη την οθονη να κανει μονο download και μετα απο 4-5 ωρες το βρηκα οπως το αφησα με το ανεμιστηρακι να δουλευει

εχω win 8 με power manager 7 εγκατεστημενο με το γνωστο κολπο 

δεν θυμαμαι πριν τον power manager 7 αν εκανε το ιδιο

μονο σε μενα ΔΕΝ σταματαει το ανεμιστηρακι?

ειναι θεμα win 8 ?



Πρέπει να ισχύει και στο L520 γιατί από κάτω έχει 2 τρύπες για αποστράγγιση υγρού.

 

Εγώ πάντως δεν το κάνω το τέστ. Σας το ξεκαθαρίζω.  :mad:

κι εγω ειμαι κατα 99% σιγουρος οτι οι τρυπουλες απο κατω θα κανουν δουλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιο power plan και να διαλεξω οτι ρυθμισεις και να υπαρχουν οταν αρχισει το ανεμιστηρακι γυρω στους 50 βαθμους ΔΕΝ σταματαει ποτε πια

με τη θερμοκρασια στους 29-32 πλεον

το αφησα μονο του με κατεβασμενη την οθονη να κανει μονο download και μετα απο 4-5 ωρες το βρηκα οπως το αφησα με το ανεμιστηρακι να δουλευει

εχω win 8 με power manager 7 εγκατεστημενο με το γνωστο κολπο 

δεν θυμαμαι πριν τον power manager 7 αν εκανε το ιδιο

μονο σε μενα ΔΕΝ σταματαει το ανεμιστηρακι?

ειναι θεμα win 8 ?

 

κι εγω ειμαι κατα 99% σιγουρος οτι οι τρυπουλες απο κατω θα κανουν δουλεια

 

Δεν είχα κάποιο πρόβλημα στο δικό μου είτε με Win 7 Pro, είτε με Win 8 Pro όσο καιρό το δούλευα πρίν το πουλήσω.

Το δε ανεμιστηράκι όποτε δουλεύει, δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου.

 

 

 

 

Το power manager θα το ξηλώσω... όλα λάθος τα βγάζει.....

 

Τί ακριβώς θέμα έχεις με το Power Manager?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί ακριβώς θέμα έχεις με το Power Manager?

Οι μετρήσεις του για το πόση μπαταρία μένει μάλλον ειναι λάθος καθώς οι σωστές δίνονται από την εφαρμοφή των windows..

Εξου και οι αποκλίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε νέα έκδοση του Power Manager (v6.45.0.0) για Vista/7 [32,64].

 

 

Υπάρχει κάποιο έγκυρο link που να την έχεις βρεί?

 

Γιατί ούτε το System Update, ούτε officially στο site έχει βγεί κάτι επίσημα.

 

Έτυχε χτες (πρίν 6 ώρες) να κάνω ψάξιμο ρουτίνας για τα μηχανήματά μου και το μόνο που βρήκα ήταν νέο Bios για το X230 Tablet μου. Power Manager πουθενά δεν έχει κάτι επίσημο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε ρε θηρίο? Πρίν 6 ώρες που κοιτούσα κατά τύχη για το X230 Tablet μου και ήταν η 6.40.

Θα την τσεκάρω μετά πάλι αν είναι έτσι, να την περάσω στα μηχανήματά μου.

Από system update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από system update.

 

Κι όμως έχεις δίκιο, επιβεβαιώνω με τη σειρά μου!

Το system update στο W520 μου το εμφάνισε μόλις, μαζί με 2 ακόμη Patches.

Μάλλον κάτι άλλαξε σήμερα και με έπιασες εντελώς στον ύπνο χωρίς να έχω πληροφορηθεί κάτι τέτοιο. Ευχαριστώ και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δύο patches είναι ΕΝΑ.

 

Αυτά κάνει το system update και στις φρέσκιες εγκαταστάσεις windows (πολλαπλά versions του ίδιου πράγματος), με αποτέλεσμα να βρωμίζει ο κόσμος το σύστημα του, με το καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δύο patches είναι ΕΝΑ.

 

Αυτά κάνει το system update και στις φρέσκιες εγκαταστάσεις windows (πολλαπλά versions του ίδιου πράγματος), με αποτέλεσμα να βρωμίζει ο κόσμος το σύστημα του, με το καλημέρα.

 

Η αλήθεια είναι ότι πάντα προτιμούσα manually κατέβασμα και μετά Windows update για τα υπόλοιπα.

Όμως; αν μέσα από το solution center τρέχουν και τα 2 updates αυτόματα, δεν κάνει conflict το ένα με το άλλο αν το παρατηρήσεις με τα patches κλπ.

 

Επομένως έχουμε τις εξής επιλογές για ομαλή και καθαρή ροή των updates:

 

1) Windows Update Off (or on demand) -> System Update Off (manual installations)

2) Windows Update On (automatically update) -> System Update On (automatically update)

 

Γι'αυτό και σε ρωτάω πάντα αν έχεις valid link (σε περίπτωση που μου έχει διαφύγει), για να κατεβάζω manually.

 

Γιατί παρόλο που έχω αυθεντικές Professional εκδόσεις των Windows, το Windows Update το βάζω πάντα on demand να ψάχνει, γιατί στο automatic σου κάνει download and restart λόγω updates εκεί που δουλεύεις ή στέλνεις email κλπ και είναι άκρως σπαστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα παρέλαβα 2 καρτούλες USB 3.0 (http://r.ebay.com/jfWt4K) και επιβεβαιώνω τις δοκιμές του BigBlack.

 

Μου έσπασε λίγο τα νευρα βεβαια, καθώς όταν πηγαινα να βγάλω το φλασάκι, λόγω παρθενίας των θυρών, έβγαινε ολόκληρη η καρτούλα μαζί του! Προς το παρόν το έλυσα λυγίζοντας περισσότερο με ένα κατσαβιδάκι τα 3 ελάσματακια που βρισκονται αριστερα και δεξια στην υποδοχή του λαπτοπ (2 δεξια και 1 αριστερά). Ειναι πολύ μικρά και θέλει καλό φως να τα δει καποιος. Λυγίζοντάς τα, πιέζουν περισσότερο την κάρτα, με αποτέλεσμα να μην βγαίνει. Ελπίζω να μείνει έτσι γιατί δε θα ήθελα να αρχίζω τις ελληνικές πατέντες... :devil:

 

Αν κάποιος έχει κάποια καλυτερη λύση (κι αντέχει ακόμα να διαβάζει αυτό το θέμα :) ) ας ενημερώσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα σας.

Προκειται να αγορασω το ρν λογω μηχανημα κ θα ηθελα να σας ρωτησω απο που μπορω να βρω drivers μολις εγκαταστησω τα windows7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα σας.

Προκειται να αγορασω το ρν λογω μηχανημα κ θα ηθελα να σας ρωτησω απο που μπορω να βρω drivers μολις εγκαταστησω τα windows7

απο τοLink.png Site: http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/thinkvantage_en/systemupdate502-02-04-2013.exe"> system update μπορεις να κατεβασεις τα παντα απλα χρειαζεσαι enet πρωτα..μπορεις να googlαρεις lenovo thinkpad l520 windows 7 drivers (http://support.lenovo.com/en_US/research/hints-or-tips/detail.page?LegacyDocID=MIGR-77172) και τα 'χει εκει ολα που θα χρειαστεις γενικοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...