Προς το περιεχόμενο

Thinkpad L520 Free-dos-328ευρω


xristoforos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εννοεις οχι στο l520; Το l520 με ενδιαφερει εμενα :P

 

Και απο λεντακι δειχνει ενεργοποιημενο και κατω δεξια στην γραμμη εργασιων υπαρχει το αντιστοιχο εικονιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν έχω L520 μπροστά μου,εννοώ όμως ότι αυτό δεν έχει σχέση με μοντέλο,είναι ρύθμιση του λειτουργικού.Αν αναγνωρίζεται σωστά το bluetooth,πρέπει να το δείχνει και εκεί.Αλλιώς,αφού ούτε με τα προγράμματα της lenovo το βλέπεις,κάτι άλλο τρέχει.

 

Στο εικονίδιο με δεξί κλικ δεν έχει απενεργοποίηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχει σιγουρα τετοια επιλογη σε windows 8;

Μονο το wifi μου αναγνωριζει απο εκει περα.

Περασα και τα προγραμματα απο λενοβο.com και με Fn+F5 μου δινει την επιλογη να απενεργοποιησω μονο το wifi (λειτουργια πτησης).

Αυτό εδώ το έβαλες :

 

Hotkey Features Integration for Windows 8 (32-bit, 64-bit), 7 (32-bit, 64-bit), Vista (32-bit, 64-bit), XP (32-bit, 64-bit) and 2000

Version: 3.84.2000

 

Αναρωτιέμαι αν θα δουλέψει αυτός ο driver, που είναι για το L530 :

http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=DS032149

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα Windows 8, δουλεψε σε κανέναν το λαμπάκι του mute του ήχου? Εμένα δουλευει μόνο του microphone mute.

Του ήχου αναβει-σβήνει όπως θα έπρεπε όσο είσαι στο bios και στο φορτωμα των 8, αλλα μόλις μπει windows, το λαμπάκι μένει κολλημένο στο state που το άφησες.... ενώ σαν κουμπι δουλευει κανονικά.

 

Κι εμένα το ίδιο έκανε, ήταν ένας από τους λόγους που γύρισα στα 7. Ωραία τα 8άρια, ταχύτατα, αλλά στα 7 υπάρχει πλήρης υποστήριξη software από Lenovo και παίζουν όλα απροβλημάτιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω γιατι δεν βρισκω bluetooth στην διαχειριση συσκευων ?

windows 8  (οχι για πολυ ακομα)

σιγουρα υπαρχει μπλε δοντι ?

 

Α Κ Υ Ρ Ο Ν 

το ενεργοποιησα ολα καλα με το μπλε δοντι

Επεξ/σία από poulaki1976
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως αναφέρω και στο σχετικό θέμα του microsoft mouse 3500, η κινέζικη usb3.0 που προμηθεύτηκα πρόσφατα έχει τόσο πολύ ηλεκτρομαγνητικό θόρυβο, που o πομποδεκτης του ποντικιου δε μπορεί να λειτουργήσει σωστά όταν μπει στην διπλανή θύρα usb/esata με αποτέλεσμα ο ποντικός να κάνει διακοπές μόλις σε αποσταση κατω του μέτρου!!

 

Όταν δε συνδεθεί απευθείας επανω στην usb3.0, τότε το ποντίκι δουλευει μόνο αν το κανω βολτες στο μαυρο πλαστικό του λαπτοπ  :X

 

Καμια λύση για το ζητημα? Πριν την πετάξω, υπαρχει καμια καλη ιδεα να την βελτιώσω? Ίσως την εγχειρίσω αυριο για να δω μηπως υπάρχει χώρος να τυλίξω καμια αλουμινοταινία.... δε μπορω να σκεφτώ κάτι άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως αναφέρω και στο σχετικό θέμα του microsoft mouse 3500, η κινέζικη usb3.0 που προμηθεύτηκα πρόσφατα έχει τόσο πολύ ηλεκτρομαγνητικό θόρυβο, που o πομποδεκτης του ποντικιου δε μπορεί να λειτουργήσει σωστά όταν μπει στην διπλανή θύρα usb/esata με αποτέλεσμα ο ποντικός να κάνει διακοπές μόλις σε αποσταση κατω του μέτρου!!

 

Όταν δε συνδεθεί απευθείας επανω στην usb3.0, τότε το ποντίκι δουλευει μόνο αν το κανω βολτες στο μαυρο πλαστικό του λαπτοπ  :X

 

Καμια λύση για το ζητημα? Πριν την πετάξω, υπαρχει καμια καλη ιδεα να την βελτιώσω? Ίσως την εγχειρίσω αυριο για να δω μηπως υπάρχει χώρος να τυλίξω καμια αλουμινοταινία.... δε μπορω να σκεφτώ κάτι άλλο

 

Δωσε 21 ευρωπουλακια και παρε το 5000 με ΒΤ να ησυχασεις και να μην χασεις και τις usb 3.0. 

http://www.skroutz.gr/s/62352/Microsoft-Bluetooth-Notebook-Mouse-5000.html

 

Γιατι δεν το βαζεις δεξια το στικακι του ποντικου? Ειναι απο τα μεγαλα και προεξεχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εδώ το έβαλες :

 

Hotkey Features Integration for Windows 8 (32-bit, 64-bit), 7 (32-bit, 64-bit), Vista (32-bit, 64-bit), XP (32-bit, 64-bit) and 2000

Version: 3.84.2000

 

Αναρωτιέμαι αν θα δουλέψει αυτός ο driver, που είναι για το L530 :

http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=DS032149

Τα παντα ολα εβαλα. Τιποτα δεν βρισκω.

Παταω το fn+f5 και παλι τα ιδια.

Μονο την λειτουργια πτησης μου δειχνει διαθεσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παντα ολα εβαλα. Τιποτα δεν βρισκω.

Παταω το fn+f5 και παλι τα ιδια.

Μονο την λειτουργια πτησης μου δειχνει διαθεσιμη.

 

Αν πας στο Desktop, εικονιδιο μπλε του ΒΤ κατω δεξια εχεις? Στον device manager, BT εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παντα ολα εβαλα. Τιποτα δεν βρισκω.

Παταω το fn+f5 και παλι τα ιδια.

Μονο την λειτουργια πτησης μου δειχνει διαθεσιμη.

δεξι κλικ internet access/open network and sharing center/change adapter settings

μπαινεις και απο control panel/network and internet/network and sharing center/change adapter settings

 

εαν ειναι on το κουμπακι στο πλαι θα υπαρχει και το εικονιδιο του μπλε δοντιου στον πινακα

και κανεις enable

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας στο Desktop, εικονιδιο μπλε του ΒΤ κατω δεξια εχεις? Στον device manager, BT εχει?

 

15407685.png

 

δεξι κλικ internet access/open network and sharing center/change adapter settings

μπαινεις και απο control panel/network and internet/network and sharing center/change adapter settings

 

εαν ειναι on το κουμπακι στο πλαι θα υπαρχει και το εικονιδιο του μπλε δοντιου στον πινακα

και κανεις enable

 

89172064.png
 
Πηγα πανω του και πατησα απενεργοποιηση. 
Το 2ο (απο πανω) στα δεξια του λαπτοπ δεν θα επρεπε να απενεργοποιηθει;
Ανοιχτο ειναι ακομα. Εκτος και αν δεν ειναι για bt αυτο :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η εγκυκλοπεδική, (ουχί εκπαιδευτική), ενασχόληση με το σκουπιδαριό που λέγεται 8, aka h8ate. Αν εξαιρέσεις το νέο task manager και το file copy διάλογο, δεν...... Δεν είναι αυτό το πράγμα για σοβαρή δουλειά.

 

Τα έβαλα (ξανά) σ' ένα spare partition, δοκίμασα όλες τις παραπάνω μεθόδους για το Bluetooth και.... τίποτα....

Δεν ξανασχολούμαι.

 

 

7 + Q-Dir + Tera Copy + ανάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατεστησα τον driver του bluetooth αλλα παπαλα. Παλι τα ιδια.

Το απενεργοποιω και παρολα αυτα το λαμπακι παντα αναμμενο.

Ασε που δεν παιζει να αναγνωριζεται καν. Το κινητο μου δεν το βρισκει το λαπτοπ.

Μαλλον θεμα των 8 ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αγχωνομαστε με τιποτα αφου υπαρχουν τα 7 αρια

παρεμπιπτοντως εμενα δουλευει το μπλε δοντι μια χαρα αλλα ολο και κατι κουλα μου κανουν τα 8 αρια οποτε τα βλεπω να καταληγουν 

στη ''ΜΠΟΥΧΤΟΥ''

 

ΜΠΑ ουτε εμενα δουλευει το δοντι το απενεργοποιω και δεν σβηνει - ουτε το λεντακι

ΠΑΠΑΡΙΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...