Προς το περιεχόμενο

Thinkpad L520 Free-dos-328ευρω


xristoforos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από τη ζωντάνια του νήματος απόψε, η "ουσία" που μου μένει προσωπικά (κι αυτή η ουσία υπερβαίνει την υποκειμενικότητα όλων),  είναι :

 

1) Η φάτσα του Bono να βγαίνει από Apple Product στο 1ο vid του plpapadopoulos (τόσο δεμένα μεταξύ τους).

και

2) Η σίγουρη απάντηση στο :

"Εκτος αν νομιζεις οτι δεν μπορει να κανει (η Apple) laptop των 400-500 ευρω καλυτερο απο τους αλλους, η κινητο των 200 ευρω καλυτερο απο τις Κινεζο-κορεατικες μπουρουχες."

Απάντηση:

Όχι. Κατηγορηματικά όχι.....Δεν μπορεί...........

 

Night.... Night...

 

Εγω λεω οτι μπορει.

 

Επισης για τον φιλο που ανεφερε οτι πουλαει 1200 το ΜΒΡ κλπ. πουλαω δεν σημαινει marketing. Marketing ειναι στρατηγικες προωθησης του προιοντος μου, αν βαλω μια μπουρουχα οπως λες 1200 ευρω δεν ειναι marketing. Μην τα μπλεκουμε.

 

Επισης για το φιλο που παραπονιεται για εκτος θεματος, να σημειωσω οτι ΟΛΟ το θεμα ειναι εκτος θεματος αφου αναφερεται σε μια προσφορα που μαλιστα εχει ληξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ έμεινα επίσης σ' αυτόν της lenovo, με system update (10.1).

 

Έκρινα έτσι, μιά που το Performance Benchmark του Samsung Magician, για ένα 830 series 128GB που έχω μέσα,

σχεδόν τερματίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fn + F5 δεν σου δίνει τη δυνατότητα ?

Βάζοντας τα 8 (σε αντίθεση με τα 7) μου βρίσκει αυτόματα και ασύρματο δίκτυο και οι περισσότεροι drivers είναι περασμένοι.

Που θέλω να καταλήξω..δεν έχω βάλει κανέναν driver στο λάπτοπ. Ακόμα και το Bluetooth μόνο του ήταν ήδη ενεργοποιημένο με το που άνοιξα το λάπτοπ.

Και για να απαντήσω στην ερώτηση σου, όχι δεν

μου δίνει την επιλογή με το fn.

Λογικά κάποιο hot key κάτι θα πρέπει να περαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ έμεινα επίσης σ' αυτόν της lenovo, με system update (10.1).

 

Έκρινα έτσι, μιά που το Performance Benchmark του Samsung Magician, για ένα 830 series 128GB που έχω μέσα,

σχεδόν τερματίζει.

 

Ο καλυτερος SSD για τα λεφτα του που εχει κατασκευασθει ποτε. Ειχα εναν 256 και τον εδωσα ο μαλ@@.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζοντας τα 8 (σε αντίθεση με τα 7) μου βρίσκει αυτόματα και ασύρματο δίκτυο και οι περισσότεροι drivers είναι περασμένοι.

Που θέλω να καταλήξω..δεν έχω βάλει κανέναν driver στο λάπτοπ. Ακόμα και το Bluetooth μόνο του ήταν ήδη ενεργοποιημένο με το που άνοιξα το λάπτοπ.

Όπως και να έχει, θέλεις το system update σου, για το συνολικό integration (FnKeys, Buttons).

Ξόδεψε 2 ώρες από τη ζωή σου και βάλε drivers από system update (με τη σωστή σειρά), ή έναν-έναν με το χέρι από το site της lenovo.

Στήνεις το μηχάνημα αργά και μεθοδικά σε λίγες ώρες και το χαίρεσαι για μήνες....χρόνια......

 

Για να μην ψάχνεσαι, εδώ είναι όλα :

 

http://download.lenovo.com/express/ddfm.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζοντας τα 8 (σε αντίθεση με τα 7) μου βρίσκει αυτόματα και ασύρματο δίκτυο και οι περισσότεροι drivers είναι περασμένοι.

Που θέλω να καταλήξω..δεν έχω βάλει κανέναν driver στο λάπτοπ. Ακόμα και το Bluetooth μόνο του ήταν ήδη ενεργοποιημένο με το που άνοιξα το λάπτοπ.

Και για να απαντήσω στην ερώτηση σου, όχι δεν

μου δίνει την επιλογή με το fn.

Λογικά κάποιο hot key κάτι θα πρέπει να περαστεί.

 

Καλύτερα να εγκαταστήσεις 3-4 drivers και utilities που δίνει η μαμά Lenovo ώστε το μηχάνημα σου να δουλεύει πιο σωστά και λειτουργικά. Μπορείς να απενεργοποιήσεις αν θέλεις το bluetooth ακόμη και μέσα από το device manager, αλλά στην θέση σου θα έβαζα το utility για τα FN keys και τις σχετικές ενδείξεις στην οθόνη. (hotkey νομίζω λέγεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα Windows 8, δουλεψε σε κανέναν το λαμπάκι του mute του ήχου? Εμένα δουλευει μόνο του microphone mute.

Του ήχου αναβει-σβήνει όπως θα έπρεπε όσο είσαι στο bios και στο φορτωμα των 8, αλλα μόλις μπει windows, το λαμπάκι μένει κολλημένο στο state που το άφησες.... ενώ σαν κουμπι δουλευει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπορια (ετσι για αλλαγη!)

 

Πως απενεργοποιω το bluetooth σε windows 8;

Μπορείς επίσης γράφοντας bluetooth στην start screen και επιλέγοντας στα settings το "turn wireless communications on or off".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

adventure, excitement, working led buttons... a jedi craves not these things

 

Για κάνε και μια μετάφραση και για όσους δεν έχουν δει star wars τα τελευταία 30 χρόνια.... B)

 

Να υποθέσω οτι ούτε σε εσένα δουλέυει και το παραπάνω αποφθεγμα είναι εν ειδη βρισιάς.... :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς επίσης γράφοντας bluetooth στην start screen και επιλέγοντας στα settings το "turn wireless communications on or off".

Yπαρχει σιγουρα τετοια επιλογη σε windows 8;

Μονο το wifi μου αναγνωριζει απο εκει περα.

Περασα και τα προγραμματα απο λενοβο.com και με Fn+F5 μου δινει την επιλογη να απενεργοποιησω μονο το wifi (λειτουργια πτησης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε,εμένα έχει και το bluetooth εκεί (όχι στο L520,έτσι?).Αν αναγνωρίζεται κανονικά το bluetooth πρέπει να το βγάζει και εκεί.

 

Πώς είδες ότι είναι ενεργοποιημένο το bluetooth?Από device manager,ledάκι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...