Προς το περιεχόμενο

Ποια είναι η γνώμη σας για την απεργία;


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλο εχει και αλλο ειχε γιατι και πολυ πατεραδες γνωστον μου επαιρναν το 2010 1400 ευρω και τωρα παιρνουν 900!!!!!

Οπως φυσικα δεν ξερεις αν εχει να θρεψει αλλα τοσα ατομα.

Ο συγκεκριμένος που σου λέω εγώ παίρνει σύνταξη ΤΕΒΕ, η σύνταξη του είναι άθικτη. Δεν είχε προσαυξηθεί με επικουρικά και δξ τι άλλο. Αλλού ήθελα να καταλήξω όμως, αυτός το κάνει από τσιγκουνιά και μόνο. Μήπως από τσιγκουνιά το κάνει και ο υπάλληλος του μετρό που λές?

Παντος το παλικαρι απο το μετρο παιρνει πλεον 700 ευρω γιατι ειναι ΔΕ ρωτησα και μια ξαφερφη μου που δουλευει στο τραμ και αυτη τοσα θα παιρνει.

Τι σημαίνει ΔΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν δεν βγαινει, ας παει να δουλεψει αλλου.

και οχι να ζητιανευει απο τον εργαζομενο του ιδιωτικου τομεα να του κανει "διευκολυνσεις" στην φραντζολα.

Τα θες και λες !!!!!!!

Με τη μεγαλυτερη ανεργεια στην ευρωπη με ποσοστο 26.8% που θα βρει δουλια ?????

 

Μα βρε συ, ενιαιο ειναι, ολοι οι ΔΕ τοσο παιρνουν-θα παρουν. Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να λυπηθω συγκεκριμενα αυτον του μετρο, και οχι αυτον του υπ. υγειας ας πουμε.

Ολα τα μετρα ειναι σκληρα αυτο δεν χωραει αμβισβητηση το θεμα ειναι να αντιδραμε και οχι να μενουμε απαθης επειδη ολα ειναι σκατα.

 

Ο συγκεκριμένος που σου λέω εγώ παίρνει σύνταξη ΤΕΒΕ, η σύνταξη του είναι άθικτη. Δεν είχε προσαυξηθεί με επικουρικά και δξ τι άλλο. Αλλού ήθελα να καταλήξω όμως, αυτός το κάνει από τσιγκουνιά και μόνο. Μήπως από τσιγκουνιά το κάνει και ο υπάλληλος του μετρό που λές?

 

Τι σημαίνει ΔΕ?

Δεν νομιζω να το κανει αυτο πιστευω οτι πραγματικα δεν βγαινει.

ΔΕ σημαινει δευτεροβαθμια εκπαιδευση δηλαδη απολυτηριο λυκειου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν βγαινει, ας παει να δουλεψει αλλου.

και οχι να ζητιανευει απο τον εργαζομενο του ιδιωτικου τομεα να του κανει "διευκολυνσεις" στην φραντζολα.

 

απεργεί ο υπάλληλος του μετρό. αν δεν σ'αρέσει να πας με τα πόδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απεργεί ο υπάλληλος του μετρό. αν δεν σ'αρέσει να πας με τα πόδια.

 

Απεργει ενας υπαλληλος απο μια υπηρεσια που την πληρωνω εγω... μαλιστα, με ξενο κωλο, ολοι κανουν τον τοξοβολο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απεργει ενας υπαλληλος απο μια υπηρεσια που την πληρωνω εγω... μαλιστα, με ξενο κωλο, ολοι κανουν τον τοξοβολο.

 

αυτό το πληρώνω εγώ, με τρελαίνει... όλα τα αποτυχημένα ή wannabe αφεντικά το χρησιμοποιούν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό το πληρώνω εγώ, με τρελαίνει... όλα τα αποτυχημένα ή wannabe αφεντικά το χρησιμοποιούν...

 

Οσο θα με πηδαει το κρατος με τους φορους του, εσυ κατσε να σε τρελαινει το αποτυχημενο wannabe αφεντικο.

Απο τους φορους μου πληρωνεται, και αν δεν του αρεσει η δουλεια του, δεν τον εβαλε κανεις εκει με το ζορι, η πορτα ειναι ανοικτη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο θα με πηδαει το κρατος με τους φορους του, εσυ κατσε να σε τρελαινει το αποτυχημενο wannabe αφεντικο.

Απο τους φορους μου πληρωνεται, και αν δεν του αρεσει η δουλεια του, δεν τον εβαλε κανεις εκει με το ζορι, η πορτα ειναι ανοικτη.

 

ρε αφεντικό, χαλάρωσε λίγο και θυμήσου, ΑΕ το μετρό κερδοφόρος μάλιστα πριν μπει στην ΣΤΑΣΥ... οπότε άκυρο το πληρώνεις... επίσης στα εγωιστικά γελοία επιχειρήματα δεν με νοιάζει, αν δεν του αρέσει να φύγει κλπ, η μόνη απάντηση είναι χέστηκα αν δεν σ'αρέσει πάνε με τα πόδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε αφεντικό, χαλάρωσε λίγο και θυμήσου, ΑΕ το μετρό κερδοφόρος μάλιστα πριν μπει στην ΣΤΑΣΥ... οπότε άκυρο το πληρώνεις... επίσης στα εγωιστικά γελοία επιχειρήματα δεν με νοιάζει, αν δεν του αρέσει να φύγει κλπ, η μόνη απάντηση είναι χέστηκα αν δεν σ'αρέσει πάνε με τα πόδια...

Θες να μου πεις δηλαδη οτι απο τον  κρατικο προυπολογισμο δεν παει ποσο στο μετρο...

Μαλλον ζουμε σε διαφορετικα συμπαντα, να μου χαιρετησεις τον Walternate.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα θες και λες !!!!!!!
Με τη μεγαλυτερη ανεργεια στην ευρωπη με ποσοστο 26.8% που θα βρει δουλια ?????

 

 

ας παει να δουλεψει στον φουρνο της φουρναρισσας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, προς το παρόν ρούφα την επίταξη και μη νοιώσω δόντι γιατί έρχεται απόλυση.

 

καλά όταν θα έρθει και η σειρά μας μην έρθεις κλαίγοντας... εκτός αν δεν σε ακουμπάει βέβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά όταν θα έρθει και η σειρά μας μην έρθεις κλαίγοντας... εκτός αν δεν σε ακουμπάει βέβαια...

 

Αυτα ειναι, οταν το 2013, μιλας για "οταν θα ερθει η σειρα σας", πως φαινεται οτι δε σας εχει ακουμησει ακομη τιποτε...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι, οταν το 2013, μιλας για "οταν θα ερθει η σειρα σας", πως φαινεται οτι δε σας εχει ακουμησει ακομη τιποτε...

 

μας φίλε μου.... μας... #epicfail

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...