Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερώτηση, προσπαθώ τελευταία να αγοράσω από το ebay, μέσω του PayPal, όχι με το κόλπο-απευθείας με την κάρτα-, αλλά μου βγάζει error (όποια απι τις 2 βάζω).. Στο G2A που αγόρασα πριν 2 εβδομάδες, δεχτηκε κανονικά την κάρτα.. Άλλαξε τίποτα στο ebay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει ειπωθεί πάρα πολλές φορές ότι οι αγορές με κάρτες είναι λαχείο και οφείλεται σε πολλούς λόγους.

Μετά από πολλές δοκιμές με τις ίδιες και άλλες κάρτες, οι λύσεις είτε είναι φόρτωμα του balance είτε κάρτα εξωτερικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! από το alibaba μορουμε να ψωνίσουμε σαν το ebay?

θέλει ενας φίλος μου να παραγγείλει αυτό http://www.alibaba.com/product-detail/4-Years-no-complaints-13hp-Honda_60065684748.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κάποιος πως λένε μία κάρτα του εξωτερικού που έχει βγεί τώρα που δεν μπορούμε να κάνουμε παραγγελίες μέσω e-bay με ελληνικές κάρτες, και τι παίζει γενικά με αυτή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορούν τουλάχιστον 3 κάρτες: Revolut, Number26 και Leupay

Κάθε μια έχει πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα και μπορείς να διαβάσεις γι' αυτές στα σχετικά νήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορούν τουλάχιστον 3 κάρτες: Revolut, Number26 και Leupay

Κάθε μια έχει πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα και μπορείς να διαβάσεις γι' αυτές στα σχετικά νήματα.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, θελω να αγορασω αυτο εδω http://www.aliexpress.com/store/product/2015-Newest-UC40-Korean-Mini-Pico-portable-Projector-AV-VGA-A-V-USB-SD-with-VGA/207310_32294562588.html 

 και εχω μια απορια απο που να διαλεξω να μου το στειλουν απο κινα με china post air mail ? αλλα φοβαμαι μην περασει τελωνειο και πληρωνω επιπλεον χρηματα , αλλα εχει και europe warehouse οπως λεει στην Γερμανια και το στελνει απο εκει με DHL germany , απο εκει γνωριζει κανεις αν ειναι καλυτερα να το παραγγειλω? δλδ περναει τελωνειο? ή αν μ χρεωνει τιποτα επιπλεον εξοδα η DHL ή τπτ απο την εισαγωγη στην χωρα τιποτα φορους? Ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το link δεν ανοίγει.

Εάν το στέλνει πραγματικά από την ευρωπαική αποθήκη και το βιάζεσαι, προτίμησέ την, αν και η τιμή θα είναι αυξημένη.

Αποστολή από Ευρώπη με DHL (που μπορεί να είναι είτε το γερμανικό ταχυδρομείο είτε η courier) περνάει χωρίς τελωνειακές διαδικασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.aliexpress.com/store/product/2015-Newest-UC40-Korean-Mini-Pico-portable-Projector-AV-VGA-A-V-USB-SD-with-VGA/207310_32294562588.html 

τωρα ανοιγει? ενας προτζεκτορας ειναι o unic uc40 απο το alliexpress απο εναν πωλητη π λεγετε everycom...

δλδ με dhl γερμανιας δεν πληρωνω τιποτα επιπλεον?? παντως ιδια τιμη τον εχει και απο το germany warehouse του , απλως εχει παραπανω μεταφορικα δλδ 9 ευρω περιπου τπτ παραπανω..Επισης αυτος μ απαντησε σε αυτη την ερωτηση το εξης :

 

Hello dear friend, Sorry for late reply due to Chinese new year holidays.

if send our from Germany 100% no tax, if from China, ship via Air mail post, and declare at a lower price, maybe no need pay tax.
Best regards.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξα τη σελίδα με άλλο browser και βλέπω ότι από τη Γερμανία στέλνει με DHL_DE που σημαίνει το γερμανικό ταχυδρομείο, όπως φαίνεται στο πινακάκι των μεταφορικών, δεδομένου ότι έχει με διαφορετικό κόστος την courier (αλλά με το ίδιο περίπου διάστημα παράδοσης).

 

Στο μήνυμα σου επιβεβαιώνει αυτά που έγραψα, δηλαδή ότι αν επιλέξεις αποστολή από Γερμανία δεν πληρώνεις έξοδα εκτελωνισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω μια αποστολή EMS που έφυγε από την Ασία στις 28 Ιανουαρίου. Έχουν περάσει 17 μέρες και το δέμα δε φαίνεται να έχει φτάσει στην Ελλάδα. Τηλεφώνησα στην υπηρεσία εντοπισμού αποστολής και μου είπαν πως υπάρχει πρόβλημα με τον ενδιάμεσο σταθμό στο Άμστερνταμ όπου το δέμα έφτασε στις 30 Ιανουαρίου. Περισσότερες λεπτομέρειες δεν παρέχουν. Τέτοια καθυστέρηση σε μη εορταστικές περιόδους δε μου έχει ξανατύχει. Τι μπορεί να συμβαίνει στο Άμστερνταμ ακριβώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...