Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω κανει μια παραγγελια απο το iherb απο τις 15 Ιανουαριου και δεν εχει ερθει ακομα,βεβαια ερχεται απο Αμερικη,εχω πληρωσει με paypal,tracking number δεν υπαρχει...σε περιπτωση που δεν ερθει μπορω να ανοιξω case στο paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδια εχω κανει μια παραγγελια απο το iherb απο τις 15 Ιανουαριου και δεν εχει ερθει ακομα,βεβαια ερχεται απο Αμερικη,εχω πληρωσει με paypal,tracking number δεν υπαρχει...σε περιπτωση που δεν ερθει μπορω να ανοιξω case στο paypal?

Σε καταλαβαίνω απολυτα. :wacko:  Εγω περιμενω απο Αμερική μέσω ebay.uk απο 9 Ιανουαρίου και πληρωμη με paypal με πιθανή ημερομηνία αφιξης 29 Ιανουαρίου.  Υπο κανονικές συνθήκες καθυστερούν, φαντάσου τώρα με απεργία και μπλοκα αγροτών....

Ναι φυσικά και μπορεις να ανοίξεις case αλλά θα έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα, υπομονή  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω γινετε χαμος με τα ταχυδρομεια..εδω μια παραγγελεια απο yoox που ερχονται με ups που ειναι στανταρ η αποστολη στις 3-4 μερες με scheduled παραδοση εκανε 8 μερες επειδη ειχαν απεργεια τα πλοια,και δεν μπορουσε το δεμα να ερθει απο Ιταλια.Ρωταω για το iherb γιατι δεν δινουν tracking number και αν χαθει το θεμα δεν κανουν refund/στελνουν αλλο,ρωταω σε περιπτωση που δεν ερθει θα βρω ακρη απο το paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω κανει μια παραγγελια απο το iherb απο τις 15 Ιανουαριου και δεν εχει ερθει ακομα,βεβαια ερχεται απο Αμερικη,εχω πληρωσει με paypal,tracking number δεν υπαρχει...σε περιπτωση που δεν ερθει μπορω να ανοιξω case στο paypal?

 

Το ίδιο το Iherb θα σου πει να περιμένεις 60 μέρες και μετά αρχίζει να θεωρεί ότι το δέμα χάθηκε. Επίσης τους τελευταίους μήνες ότι πακέτα παρήγγειλα από εκεί δεν έχουν κάνει κάτω από 1 μήνα κανένα από αυτα... Οπότε υπομονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο το Iherb θα σου πει να περιμένεις 60 μέρες και μετά αρχίζει να θεωρεί ότι το δέμα χάθηκε. Επίσης τους τελευταίους μήνες ότι πακέτα παρήγγειλα από εκεί δεν έχουν κάνει κάτω από 1 μήνα κανένα από αυτα... Οπότε υπομονή

Εχω παραγγειλει πολλες φορες απο iherb και συνηθως στις 2 βδομαδες παραλαμβανα,μονο μια φορα εκανε 1,5 μηνα να ερθει ενα πακετι.Απλα εχω ακουσει πως το iherb επειδη δεν δινει tracking σε περιπτωση απωλειας του δεματος δεν σου στελνουν αλλο/κανουμ refund,και επειδη τωρα τελευταια εβαλαν το paypal ρωταω αν σε περιπτωση που δεν ερθει ποτε αν μπορουμε να βρουμε ακρη απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παρω κατι απο banggood (οπως παντα :) )

 

Απο το uk warehouse να βαλω αποστολη με B2C με 0.55 ευρω και σε 5-7 εργασιμες η να επιλεξω NL post με 2.55 ευρω και 7-10 εργασιμες; (καλα η παραγγελια θα γινει μετα τις διακοπες των κινεζω σε καμια δεκαρια μερες)

 

Ειμαι σε διλλημα..οποτε για πειτε γνωμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Τελικά μπόρεσα και έκανα παραγγελία από εξωτερικό (Αμερική), από zamplebox συγκεκριμένα! 26 Ιανουαρίου έφυγε. Έχω tracking code και εδώ και 5-6 μέρες έχει κολλήσει στο ίδιο σημείο. Μίλησα από εκεί που το παρήγγειλα και μου είπαν ότι είναι στην διαδικασία μεταφοράς (transit) και όπου να ναι θα βρίσκεται Ελλάδα! Για να δούμε πότε τελικά θα είναι εδώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παρω κατι απο banggood (οπως παντα :) )

 

Απο το uk warehouse να βαλω αποστολη με B2C με 0.55 ευρω και σε 5-7 εργασιμες η να επιλεξω NL post με 2.55 ευρω και 7-10 εργασιμες; (καλα η παραγγελια θα γινει μετα τις διακοπες των κινεζω σε καμια δεκαρια μερες)

 

Ειμαι σε διλλημα..οποτε για πειτε γνωμη!

πρακτικα δεν εχει μεγαλη διαφορα (ουτε και στην τιμη) αλλα νομιζω ουτε στην παραδοση (με NL post μου χε ερθει συστημενο παραδοξως) ολα θα εκτελεστουν απο βδομαδα απο 16/2 που τελειωνουν οι εορτες στην Κίνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα :)

 

παρηγγειλα κατι απο banggood μεσω priority air mail shipping...μου δωσανε track number που το βαζω εδω http://www.flytexpress.comκαι ενω το εχουν στειλει απο 19-01 εχει κολλησει απο τις 21-01 στο Λονδινο και λεει 

 

2016-01-21 15:30 LONDON-UK Transited To Royal Mail

 

μπορω να κανω κατι...; να εστελνα καποιο mail στη royal ή δε θα πετυχω κατι...; 

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν το έψαξες και στο Royal Mail, τότε δεν μένει παρά ... υπομονή ...

στο royal mail βγαζει error...

 

εν τω μεταξυ ειχα παραγγειλει μαζι και κατι αλλα πραγματα...κ ειχα βαλει απλη αποστολη και εχουν ερθει εδω και μια βδομαδα..χαχα :)

 

ευχαριστω παντως!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...