Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το εξωτερικό


makfil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Στις 21 Ιουλίου έκανα παραγγελία κάτι καλλυντικά από το kyliecosmetics.com και έλαβα το tracking number στις 23 Ιουλίου.

Από τότε η μόνη δραστηριότητα που δείχνει είναι η εξης: shipping label created,USPS awaiting item.

Δεν φαίνεται καμία πρόοδος σε κανένα άλλο σάιτ.Ρωτησα και στο ταχυδρομείο της γειτονιάς μου και μου είπαν ότι το συγκεκριμένο tracking number δεν φαίνεται να έχει κατατεθεί πουθενα!

Δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα μέχρι στιγμής,έχω παραγγείλει άλλο ένα δέμα από το ίδιο σάιτ το οποίο είναι στο τελωνείο.Εχω δοκιμάσει να επικοινωνήσω μέσω email με την USPS και το customer service των Kylie Cosmetics χωρις επιτυχια.

Το μόνο που μπόρεσαν να μου πουν για να με καθησυχάσουν στο ταχυδρομείο είναι ότι υπάρχει μια πιθανότητα να έχει σταλεί σαν απλό δέμα και για αυτό να μην δείχνει δραστηριότητα.Ειχε ποτέ κανείς παρόμοια εμπειρία; Έχω μπερδευτεί πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 ώρες πριν, angelamua9 είπε

Καλησπέρα σας,

Στις 21 Ιουλίου έκανα παραγγελία κάτι καλλυντικά από το kyliecosmetics.com και έλαβα το tracking number στις 23 Ιουλίου.

Από τότε η μόνη δραστηριότητα που δείχνει είναι η εξης: shipping label created,USPS awaiting item.

Δεν φαίνεται καμία πρόοδος σε κανένα άλλο σάιτ.Ρωτησα και στο ταχυδρομείο της γειτονιάς μου και μου είπαν ότι το συγκεκριμένο tracking number δεν φαίνεται να έχει κατατεθεί πουθενα!

Δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα μέχρι στιγμής,έχω παραγγείλει άλλο ένα δέμα από το ίδιο σάιτ το οποίο είναι στο τελωνείο.Εχω δοκιμάσει να επικοινωνήσω μέσω email με την USPS και το customer service των Kylie Cosmetics χωρις επιτυχια.

Το μόνο που μπόρεσαν να μου πουν για να με καθησυχάσουν στο ταχυδρομείο είναι ότι υπάρχει μια πιθανότητα να έχει σταλεί σαν απλό δέμα και για αυτό να μην δείχνει δραστηριότητα.Ειχε ποτέ κανείς παρόμοια εμπειρία; Έχω μπερδευτεί πολύ!

Υπαρχει παντα η περιπτωση να εχει κρατηθει το πακετο σου στο τελωνειο και να αναμενουν να κανεις ολες τις διαδικασιες για εγκριση απο τον ΕΟΦ (καθοτι απο Αμερικη ειναι πολυ πιθανο αυτο).
Εγω θα επαιρνα τηλεφωνο στο τελωνειο στην θεση σου για παν ενδεχομενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Salvation81 είπε

Εγω θα επαιρνα τηλεφωνο στο τελωνειο στην θεση σου για παν ενδεχομενο.

ΟΧΙ εφοσον δεν υπαρχει ενδειξη στο τραψκινγ για ΓΕΤΑ.
Το δικο σου δεν εχει παει καν ακομα στην Usps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, villasg είπε

ΟΧΙ εφοσον δεν υπαρχει ενδειξη στο τραψκινγ για ΓΕΤΑ.
Το δικο σου δεν εχει παει καν ακομα στην Usps

Λαθη στο tracking γινονται ειδικα οταν μιλαμε για απλα ταχυδρομεια, θεωρω παραλογο να παραγγειλε στις 21 και σχεδον 20 μετα να μην το εχουν στειλει.

Απο εκει και περα ενα τηλεφωνο ειναι, δεν χανει κατι. Εξαλλου πολυ δυσκολο να περασει το πακετο απο Αμερικη ασχετα με τιμη εφοσον ειναι καλλυντικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Salvation81 είπε


Απο εκει και περα ενα τηλεφωνο ειναι, δεν χανει κατι

 Θα λαβει συστημενη επιστολη εαν δεν παρακολουθει το tracking και δεν δει το ΓΕΤΑ

like

 

TKmbLww.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mindreader είπε

Ελα, στελνουν και επιστολες τωρα; Κατι ειναι κι αυτο!

Πάνω απο 6μηνο το κάνουν. Μου φαίνεται πλεον δεν παρακολουθείς καθολου τις συζητήσεις αγορών, παρα μονο τις συζητήσεις για jumbo, απορρυπαντικά και ηλιοθεραπεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Λαθη στο tracking γινονται ειδικα οταν μιλαμε για απλα ταχυδρομεια, θεωρω παραλογο να παραγγειλε στις 21 και σχεδον 20 μετα να μην το εχουν στειλει.

Απο εκει και περα ενα τηλεφωνο ειναι, δεν χανει κατι. Εξαλλου πολυ δυσκολο να περασει το πακετο απο Αμερικη ασχετα με τιμη εφοσον ειναι καλλυντικα.

Έλαβα πριν κάποιες ώρες την εξής απάντηση από το customer service των Kylie cosmetics:

We apologize for the delay! It appears that there is a bit of a scanning delayed with USPS, your package is moving although your tracking does not indicate it.

All packages that have done this have all updated, usually about a week or two after shipping.

We apologize for the delay and are working to fix this issue.

 

Άρα αυτό σημαίνει ότι λογικά το δεμα έχει φτάσει usps και είναι εν κινήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, villasg είπε

 Θα λαβει συστημενη επιστολη εαν δεν παρακολουθει το tracking και δεν δει το ΓΕΤΑ

like

TKmbLww.jpg

Ναι και; Οι επιστολες ερχονται μεχρι και 1 μηνα μετα απο την αφιξη του πακετου εδω, γιατι να περιμενει; Θα κοστισει ενα τηλεφωνο;

Απο οσα πακετα εχω λαβει στο 18 μονο 1 φορα περιμενα για την επιστολη και οταν ειδα οτι πηρε 1 μηνα να ερθει στα χερια μου σταματησα να περιμενω.

7 ώρες πριν, anaximandros είπε

Για παραλαβή πακέτου με UPS, εαν γίνουν και οι 3 προσπάθειες παράδοσης και δεν με βρουν σπίτι, τι γίνεται; Το στέλνουν πίσω;

Πας και το παραλαμβανεις εσυ η παιρνεις τηλεφωνο και κανονιζεις ποτε να στο φερουν. Τωρα αν και την 4η φορα δεν εισαι εσυ ενας θεος ξερει τι κανουν.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν αποκτήσω prime συνδρομή στο Amazon και μετά τον πρώτο δωρεάν μήνα την ακυρώσω, μπορώ μετά να ξανακάνω το ίδιο?

Υποθέτω βλέπει το mail και επιτρέπει έναν μόνο δωρεάν μήνα σωστά?

Επεξ/σία από SakafliaC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SakafliaC είπε

Αν αποκτήσω prime συνδρομή στο Amazon και μετά τον πρώτο δωρεάν μήνα την ακυρώσω, μπορώ μετά να ξανακάνω το ίδιο?

Υποθέτω βλέπει το mail και επιτρέπει έναν δωρεάν μήνα σωστά?

Εσύ αν διάβαζες το ερώτημα σου, τι θα θεωρούσες λογικό; Οτι κάθε μήνα θα μπορείς να εχεις τζάμπα prime ή οτι εχεις μια και μοναδικη δοκιμη;

Εκτός απο email , κοιτάνε λογαριασμό amazon (το πιο βασικό), στοιχεία χρήστη και κάρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, isay είπε

Εσύ αν διάβαζες το ερώτημα σου, τι θα θεωρούσες λογικό; Οτι κάθε μήνα θα μπορείς να εχεις τζάμπα prime ή οτι εχεις μια και μοναδικη δοκιμη;

Εκτός απο email , κοιτάνε λογαριασμό amazon (το πιο βασικό), στοιχεία χρήστη και κάρτες.

Ειλικρινά δε ρώτησα για να χω κάθε μήνα δωρεάν prime αφού έτσι κι αλλιώς το μεγαλύτερο πλεονέκτημα αυτού δεν το χουμε εμείς που είμαστε Ελλάδα.

Το μόνο που θέλω είναι κάτι free skin που δίνει στο PUBG, αλλά αφού έχω ήδη εξαντλήσει τον πρώτο δωρεάν μήνα πακέτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας μήνας ανα λογαρισμό.

Αν τώρα εχεις αλλη κάρτα και φτιάξεις αλλο λογαριασμο με λιγο διαφορετικά στοιχεία διευθυνσης, ίσως εχεις αλλο ενα μηνα, χωρίς να σηκωθούν flags που θα σου κλειδώσουν λογαριασμους

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...