Προς το περιεχόμενο

CRAZY SUNDAYS 27/1/2013 από e-shop


mixomoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχει ξαναβγεί το πιο νέο (μικρότερο) 32gb από Adata στο παρελθόν. Δεν ήταν άσχημη προσφορά, μαλλον θα ξαναβγεί. Το εν λόγω είναι λίγο κουμούτσα να το πω. Προεξέχει τόσο που εύκολα θα σπάσει σε μια απρόσεκτη κίνηση (δύναμη ροπής/μοχλός). Προσωπικά θα περίμενα το νεότερο να βγεί σε προσφορά το οποίο είναι αρκετά μικρότερο, όχι όμως μικρό.

Σίγουρα το N005 Pro , 180MB/s (Read); 50MB/s (Write)  είναι μεγαλύτερο σε διαστάσεις σε σχέση με το S102 Pro, 100MB/s (Read); 50MB/s (Write) . (Τα στοιχεία είναι από τον κατασκευαστή)

Όμως το N005 Pro είναι καλύτερο σε επιδόσεις (αν και είναι όντως κουμουτσα)

Δεν γνωρίζω αν το ένα  είναι όντως παλαιότερο σε σχέση με το άλλο.

Δεν άντεξα στο πειρασμό και αγόρασα το N005 Pro και πρέπει να πω ότι οι ταχύτητες εγγραφής είναι πολύ κοντά στην αναγραφόμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα το N005 Pro , 180MB/s (Read); 50MB/s (Write)  είναι μεγαλύτερο σε διαστάσεις σε σχέση με το S102 Pro, 100MB/s (Read); 50MB/s (Write) . (Τα στοιχεία είναι από τον κατασκευαστή)

Όμως το N005 Pro είναι καλύτερο σε επιδόσεις (αν και είναι όντως κουμουτσα)

Δεν γνωρίζω αν το ένα  είναι όντως παλαιότερο σε σχέση με το άλλο.

Δεν άντεξα στο πειρασμό και αγόρασα το N005 Pro και πρέπει να πω ότι οι ταχύτητες εγγραφής είναι πολύ κοντά στην αναγραφόμενη.

 

Στο Ν005 Pro, εχει διαφορετικες ταχυτητες στο write αναλογως χωρητικοτητας:

              read    write

16GB     150     25

32GB     180     50

64GB     180     90

 

http://www.adata-group.com/index.php?action=product_specification&cid=1&piid=144&lan=en

 

Iσως σε αλλο θεμα, ισως σε αυτο, εχω επιβεβαιωσει οτι οι αναγραφομενες ειναι πραγματικες.

Και για το μεγεθος, εχω προειδοποιησει να το ελεγξετε πριν την αγορα, σε αλλους αρεσει (εμενα μου αρεσει, εκτος του οτι δεν "χανεται" ευκολα στο τσαντακι, δειχνει επαγγελματικο, οποιος το βλεπει "ψαρωνει" και λογω αλουμινιου δεν φοβασαι μην το "στραπατσαρεις"), σε αλλους δεν αρεσει, γουστα ειναι αυτα.

 

Παντως, προς τιμην του eshop, τα εβγαλε ολα τα μοντελα ανα Κυριακες, σε καλες τιμες, αν δεν ειχα ηδη αγορασει προ καιρου απο αμαζον το 64-αρι, θα χτυπαγα απο eshop το 32 ή το 64αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν κάποιος δεν έχει παραλάβει ακόμα την VERBATIM 16GB MICRO SECURE DIGITAL HIGH CAPACITY CLASS 10 και δεν την θέλει ας μου στείλει ένα pm να την πάρω στην θέση του από Αθήνα πάντα ( τα άλλα θα τα κανονίσω εγώ με το κατάστημα ;) ). 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.552397&sid=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρελαβα το πληκτρολογιο ,πρωτη εντυπωση καλη,ειναι ποιοτικοκαι ειναι η πρωτη φορα ποθ παιρνω κατι σφραγισμενο απο το εν λογω καταστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγω παρηγγειλα το NOKIA BH-218 BLUETOOTH HEADSET STONE GREY μιση ωρα μετα την ανακοινωση των προσφορων και τωρα μου στελνουνε πως δεν μπορουνε τα το βρουνε! Ρε ειναι τελειως ηλιθιοι? Βγαζουνε προσφορες για πραγματα που ουτε καν μπορουνε να παραγγειλουνε. Δεν συζηταω για το οτι ουτε καν τα εχουνε στις αποθηκες τους και απλα κανουνε μαζικες παραγγελιες....

ΚΑΙ στα καπακια μου στειλαν αλλο email που με παροτρυναν να αγορασω αλλο bluetooth το οποιο οπως λενε κανει 18,9 ενω μπηκα στο site και το χουνε 22!! ΦΤΥΛΕΣ.

Επεξ/σία από geodark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα το N005 Pro , 180MB/s (Read); 50MB/s (Write)  είναι μεγαλύτερο σε διαστάσεις σε σχέση με το S102 Pro, 100MB/s (Read); 50MB/s (Write) . (Τα στοιχεία είναι από τον κατασκευαστή)

Όμως το N005 Pro είναι καλύτερο σε επιδόσεις (αν και είναι όντως κουμουτσα)

Δεν γνωρίζω αν το ένα  είναι όντως παλαιότερο σε σχέση με το άλλο.

Δεν άντεξα στο πειρασμό και αγόρασα το N005 Pro και πρέπει να πω ότι οι ταχύτητες εγγραφής είναι πολύ κοντά στην αναγραφόμενη.

 

 

ειχα αγορασει τη προσφορα με το s102 32gb usb3 καλα πηγαινε μεχρι που προχθες δηλαδη κανα τριμηνο τα φτυσε,νεκρωσε

το πηγα πισω αναμενω απαντηση...

 

βεβαια μου εκανε εντυπωση το διαγνωστικο της adata οπου μου φανεικε αρκετα καλο και μου το εβγαλε για επιστροφη βεβαιως βεβαιως.... :whistle: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις δοκιμασα το πληκτρολόγιο. Ποιοτικό μεν με ωραίο software αλλά σαν το g11 δεν είναι. Δεν ξέρω αν θα το κρατήσω η θα βάλω πάλι το g11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα λέω την εμπειρία χρήσης των 2. Αυτα είχα αυτα σύγκρινα. Απο το sharkoon δεν μου άρεσε το feeling των πλήκτρων. Δεν θυμάμαι πόσο είχε το g11. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...