Προς το περιεχόμενο

CRAZY SUNDAYS 27/1/2013 από e-shop


mixomoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπάρχουν 240/250gb SSD κάτω από 180 euro, αν κοιτάς μάλιστα και amazon έχουν βγει αρκετές φορές προσφορές κάτω από 140 euro...

 

τώρα αν θες έναν από τους 3 καλύτερους της αγοράς να είναι φτηνός, πολλά ζητάς...

οχι τωρα δεν καιγομαι για ssd,αλλωστε 2-3 βδομαδες εχω το νεο μου pc με ssd αλλα καποια στιγμη θα γεμισουν 180gb ειναι αυτα :mellow:

 

Πριν το χτυπησεις, για να ξερεις, το 64αρι κοστιζει μεν τα διπλα στο amazon αλλα εχει σχεδον διπλασια ταχυτητα εγγραφης!

Δες site κατασκευαστη http://www.adata-group.com/index.php?action=product_specification&cid=1&piid=144&lan=en,  το πηρα προσφατα, ειναι μαματο, στιβαρη αλουμινενια κατασκευη, το καπακι δεν ειναι καλο αλλα προτιμησα ετσι σε αυτο, για να μην μπαινει σκονη, οτι θελεις στην διαθεση σου. Επισης να τσεκαρεις αν εχεις προβλημα με το μεγεθος του, δεν ειναι mini, υπαγεται στα μεγαλα μεγεθη (κ αυτο το πηρα εν γνωση μου, εχω 2-3 μικρα και τα "εχανα" στην τσαντα).

 

Σημ. Η adata ειναι απο τις λιγες εταιρειες που δινουν lifetime εγγυηση στα usb drives...

αυτο με το μεγεθος με προβληματισε λιγο καθως θελω να το εχω στ κλειδια μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλαν παλι οπως και στο προηγουμενο crazy το ασυρματο τηλεφωνο Panasonic KX-TG8061 (αυτη τη φορα σε λευκο χρωμα) http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.002149&sid=1 αν το εχει παρει κανεις ηδη παρακαλω ας ενημερωσει αν αξιζει (ειμαι μεταξυ του Panasonic KX-TG8061 & του Philips CD6901)

το εχω παρει απο amazon σε flash deal 45 ευρώ μαζι με 2ο ακουστικο ομως.. ειναι αρκετα ποιοτικο και ωραιο. ειχα το 8200 παλι της panasonic, με ελαχιστα μεγαλυτερη οθονη αλλα λιγοτερο φωτεινή και χωρις τηλεφωνητη(που ειναι και λιγο αχρηστος). πολυ καλο, εχει πισω mat επιφανειες για να μη γδερνεται οπως το 8200 όταν το ακουμπας, και κυριως εχει eco λειτουργια για χαμηλοτερες εκπομπες (που μηδενιζονται αμα το εχεις στη βαση και φορτιζει!!). αρκετα ποιοτικο και καλο, πιστευω οτι αξιζει. μαλιστα οι μετασχηματιστες του ειναι μικροτερει απο παλια και στα 5,5V oxi 6,5V μεχρι σημερα(αρα χαμηλοτερη καταναλωση). Συνίσταται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φλασακι ειχε ξαναβγει ενα-δυο μηνες πιο νωρις..το ειχε 25 ευρω προσφορα τοτε κ το πηρα.. Αρκετα καλο και ποιοτικο..το μονο θεμα που εχω ειναι με το καπακι το οποιο δεν κουμπωνει καλα κ μολις ακουμπησει κατω το φλαδακι πςταγεται σαν ελαττηριο . Το. Εχω χασει 2-3 φορες κ ποια δεν το βαζω πανω του μην το ξαναχασω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει και η verbatim 16gb class10 microSD στα 10.3€ οι επόμενες στο eshop αρχίζουν από 14€ αλλά είναι class 4 ή 2 (δεν κάνουν για hd video). Με αντάπτορα (που δεν παρέχεται) μπαίνει και σε φωτογραφικές.

 

Να αναφέρω ωστόσο ότι με παλαιότερη προσφορά σε κανονική sd 16/8gb πάλι verbatim είχα θέμα συμβατότητας με pentax SLR (k-x) καθώς έκανε corrupt φωτογραφίες jpeg (1 στις 5-6 περίπου). Σε άλλη μηχανή (canon slr και compact) που τις δοκίμασα δεν είχαν πρόβλημα η ίδιες κάρτες. Τις είχα δε κάνει ο ίδιος τεστ ήταν όντως κανονικές class 10 (συνεχές/αδιάλειπτο write speed 10mb/sec)

 

To adata το usb3 φλασάκι είναι η "μεγάλη/μακρουλή" έκδοση. Υπάρχει πιο καινούρια version αρκετά πιο μαζεμένη (είχε βγεί παλαιότερα προσφορά). Έχω το 16άρι και είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις ταχύτητες που πιάνει. Ελπίζω να μην μου καεί.. Καλού κακού φυλάξτε την απόδειξη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή τιμή ο σκληρός στο skroutz ξεκινάμε από 67.90

αν και είναι usb powered μόνο αυτό με χαλάει!

Μα για αυτό είναι και πιο ακριβοί επειδή είναι 2,5''. Άμα θες με ρεύμα βρίσκεις πολύ καλύτερες τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος πήρε το στικακι ιδιας μαρκας και ιδιας χωρητικοτητας (το μπλε) που ειχαν βγαλει πριν 3 crazy sundays και του κρατησε ουτε 15 μερες. Καηκε και δε το βλεπει καν ο υπολογιστης του

Μάλλον αυτά τα usb 3 στικακια πρέπει να είναι επιρρεπή στο θάνατο !

Και σε μένα συνέβησαν τα ίδια με transcend 16 gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μάλλον αυτά τα usb 3 στικακια πρέπει να είναι επιρρεπή στο θάνατο !

Και σε μένα συνέβησαν τα ίδια με transcend 16 gb.

 

μηπως τα τραβαμε χωρίς ασφαλή κατάργηση?  :P Το κανω και εγώ αλλα προσέχω να μην γράφει/διαβάζει. Επειδή δεν εχουν λαμπάκι τα πιο πολλα να ξέρεις αν γράφουν/διαβαζουν σε xp ειδικά είναι πολύ επικίνδυνο (τα xp εφαρμόζουν ασύγχρονο γράψημο delayed write). Σε 7 όταν τελειώνει η εγγραφή (μπαρα 100%) είσαι έτοιμος καθώς δεν εχουν ασύγχρονο γράψιμο (εντάξει αφίστε 10'' να ηρεμήσει καλού κακού). 

Ομως αν εχεις λογισμικό όπως το (άχρηστο) avg που μόλις βάλεις φλασάκι θέλει να το ψάξει σώνει και καλά, κινδυνεύεις στα αλήθεια γιατί το φλασσάκι ανα πάσα στιγμή είναι σε read mode (διαβάζεται) χωρίς εσύ να κάνεις κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μηπως τα τραβαμε χωρίς ασφαλή κατάργηση?  :P Το κανω και εγώ αλλα προσέχω να μην γράφει/διαβάζει. Επειδή δεν εχουν λαμπάκι τα πιο πολλα να ξέρεις αν γράφουν/διαβαζουν σε xp ειδικά είναι πολύ επικίνδυνο (τα xp εφαρμόζουν ασύγχρονο γράψημο delayed write). Σε 7 όταν τελειώνει η εγγραφή (μπαρα 100%) είσαι έτοιμος καθώς δεν εχουν ασύγχρονο γράψιμο (εντάξει αφίστε 10'' να ηρεμήσει καλού κακού). 

Ομως αν εχεις λογισμικό όπως το (άχρηστο) avg που μόλις βάλεις φλασάκι θέλει να το ψάξει σώνει και καλά, κινδυνεύεις στα αλήθεια γιατί το φλασσάκι ανα πάσα στιγμή είναι σε read mode (διαβάζεται) χωρίς εσύ να κάνεις κάτι.

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σχολαστικός ήμουν με την ασφαλή κατάργηση στα δυο transcend 16 gb που χάλασαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σχολαστικός ήμουν με την ασφαλή κατάργηση στα δυο transcend 16 gb που χάλασαν.

 

Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση.. αυτό σκέφτηκα διαβάζοντας το παραπάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Vaio τι λεει;

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Καλή η απορία σου

 

Ψάχνοντας λίγο, γιατί με ενδιαφέρει κι εμένα το laptop (SONY VAIO SV-E1512H1EW) στα 589 ευρώ

βρήκα ότι στο skroutz αντίστοιχο μηχάνημα με i3-3110M και GPU (όχι κατ' ανάγκη Sony)

ξεκινάει από τα 599 ευρώ (HP Pavilion g6-2221 ev)

 

Και κάποιες κριτικές σε παραπλήσιο laptop από amazon

 

Τώρα γενικά τι λέει σαν μηχάνημα δεν ξέρω και πολλά πράγματα να σου πω...

..ούτε με το service ξέρω τι γίνεται (κάποτε πήγαινε εξωτερικό - Βέλγιο νομίζω)

 

Ας μας πει και κάποιος που ξέρει καλύτερα από laptop!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω παρει απο amazon σε flash deal 45 ευρώ μαζι με 2ο ακουστικο ομως.. ειναι αρκετα ποιοτικο και ωραιο. ειχα το 8200 παλι της panasonic, με ελαχιστα μεγαλυτερη οθονη αλλα λιγοτερο φωτεινή και χωρις τηλεφωνητη(που ειναι και λιγο αχρηστος). πολυ καλο, εχει πισω mat επιφανειες για να μη γδερνεται οπως το 8200 όταν το ακουμπας, και κυριως εχει eco λειτουργια για χαμηλοτερες εκπομπες (που μηδενιζονται αμα το εχεις στη βαση και φορτιζει!!). αρκετα ποιοτικο και καλο, πιστευω οτι αξιζει. μαλιστα οι μετασχηματιστες του ειναι μικροτερει απο παλια και στα 5,5V oxi 6,5V μεχρι σημερα(αρα χαμηλοτερη καταναλωση). Συνίσταται.

Σε ευχαριστω πολυ για τις χρησιμες πληροφοριες! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω βρε παιδια για τα φλασακια.. Μεχρι τωρα πανε καλα.. Μονο προβλημα ειχα με ενα trancent 8 gb που κλειδωσε μονο του και δεν ηξερα πως να το φτιαξω.. Τελικα εβγαλε η εταιρια ενα προγραμμα που τα ξεκλειδωνε.. Για καψιμο ακομη δεν ειδα κατι.. Κ ειμαι απολυτα βαρβαρος με τα φλασακια μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά!

Εδώ και καιρό ψάχνω bt handsfree.

Πήρα βέβαια ένα sony mw600 αλλά θέλω και ένα δεύτερο χωρίς καθόλου καλώδιο (το mw600 παίρνει το καλώδιο των ακουστικών στο clip με αποτέλεσμα να μοιάζω με διαιτητή με σφυρίχτρα..)

Εχεί κανείς άποψη σχετικά με το εν λόγω προϊόν;

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.750642&sid=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...