Προς το περιεχόμενο

PlayStation Plus [PS Plus]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, AntiCambeR είπε

Το Ghost of tsuhima είναι extra standalone του γνωστού παιχνιδιού;

Είναι σαν συνέχεια;

Το online / multiplayer είναι, δεν είναι συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 5,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

44 λεπτά πριν, antreas71980 είπε

καληπερα πηρα ενα ακομα ps4 για την κορη μου μπορω να χρησιμοποιησω τον ιδιο λογαριασμο ps plus και στα 2?

φτιαχνεις λογαριασμο για την κορη σου.

προσθετεις τον δικο σου με τον οποιο κανεις primary την κονσολα της

μοιραζεται πλεον παιχνιδια και συνδρομες απο εσενα παιζοντας με τον δικο της λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω εαν ειναι στο σωστό thread, εαν όχι κάποιος mod ας κάνει τα καθέκαστα.

Πήρα εχθές την sony για το γνωστό θέμα του Final Fantasy 7 Remake. Ήμουν απ τους χαζούς που πήγα και το αγόρασα πρωτού το δώσουν δωρεαν (μικρό το κακό, το έχω και σε φυσική κόπια εκτός απο ψηφιακά) και εννοείται οτι παίχτηκε αναβάθμηση στην δωρεάν έκδοση του PS5 με την μία.

Δανείζω το δισκάκι σε ενα φίλο να κάτσει να το παίξει να γουστάρει, διοτι το γκειμ είναι και εξαιρετικό, και μένω με το πουλί στο χέρι. Αποφασίζω να κατεβάσω την digital version του παιγνίου, όσο ο φίλος παίζει με το δισκάκι. Έλα όμως που όταν κατεβηκε ήταν η έκδοση με το δισκάκι και δεν μπορούσα να την παίξω (ήθελε να βάλω το δισκάκι μεσα για να ξεκινήσει το παιχνιδι). Βρε έτσι, βρε γιουβέτσι, κατέληξα στο γεγονός οτι η αναβάθμιση για το PS5 έγινε στην έκδοση με το δισκάκι και όχι και στην ψηφιακη που έδωσε το PSPlus. Το ψάχνω ολίγον και στο ιντερνετ, και άλλοι είχαν το ίδιο θέμα με εμένα. Είχε κλειδώσει η έκδοση του PS5 στο δισκάκι και ή θα έπαιζαν την ψηφιακή έκδοση του PS4 ή εαν θα κατέβαζαν την έκδοση για PS5 θα έπρεπε να είχαν υποχρεωτικά το δισκάκι για να παίξουν.

Η απάντηση της Sony για αυτο ήταν η εξής: "Κάθε λογαριασμός εχει δικαίωμα μονο μίας αναβάθμισης για το FF7. Εαν θέλεις ψηφιακά την έκδοση του PS5 να σου κάνουμε "refund" την PSPlus δωρεαν εκδοση και να το αγοράσεις εκ νέου, ειδάλλως μενεις όπως είσαι".

Μου φαίνεται ολίγον πανηλίθιο αυτο, ουσιαστικά σε τιμωρεί που αγόρασες το παιχνίδι με αυτόν τον τρόπο. Να το ξέρουμε για τα επόμενα παιχνίδια, λοιπόν.

(Μην αρχίσει κάποιος τα "κάποιου του χάριζαν εναν γάιδαρο και τον κοίταζε στα δόντια" κλπ, τον πόνο μου ηθελα να πω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yonah είπε

Δεν ξέρω εαν ειναι στο σωστό thread, εαν όχι κάποιος mod ας κάνει τα καθέκαστα.

Πήρα εχθές την sony για το γνωστό θέμα του Final Fantasy 7 Remake. Ήμουν απ τους χαζούς που πήγα και το αγόρασα πρωτού το δώσουν δωρεαν (μικρό το κακό, το έχω και σε φυσική κόπια εκτός απο ψηφιακά) και εννοείται οτι παίχτηκε αναβάθμηση στην δωρεάν έκδοση του PS5 με την μία.

Δανείζω το δισκάκι σε ενα φίλο να κάτσει να το παίξει να γουστάρει, διοτι το γκειμ είναι και εξαιρετικό, και μένω με το πουλί στο χέρι. Αποφασίζω να κατεβάσω την digital version του παιγνίου, όσο ο φίλος παίζει με το δισκάκι. Έλα όμως που όταν κατεβηκε ήταν η έκδοση με το δισκάκι και δεν μπορούσα να την παίξω (ήθελε να βάλω το δισκάκι μεσα για να ξεκινήσει το παιχνιδι). Βρε έτσι, βρε γιουβέτσι, κατέληξα στο γεγονός οτι η αναβάθμιση για το PS5 έγινε στην έκδοση με το δισκάκι και όχι και στην ψηφιακη που έδωσε το PSPlus. Το ψάχνω ολίγον και στο ιντερνετ, και άλλοι είχαν το ίδιο θέμα με εμένα. Είχε κλειδώσει η έκδοση του PS5 στο δισκάκι και ή θα έπαιζαν την ψηφιακή έκδοση του PS4 ή εαν θα κατέβαζαν την έκδοση για PS5 θα έπρεπε να είχαν υποχρεωτικά το δισκάκι για να παίξουν.

Η απάντηση της Sony για αυτο ήταν η εξής: "Κάθε λογαριασμός εχει δικαίωμα μονο μίας αναβάθμισης για το FF7. Εαν θέλεις ψηφιακά την έκδοση του PS5 να σου κάνουμε "refund" την PSPlus δωρεαν εκδοση και να το αγοράσεις εκ νέου, ειδάλλως μενεις όπως είσαι".

Μου φαίνεται ολίγον πανηλίθιο αυτο, ουσιαστικά σε τιμωρεί που αγόρασες το παιχνίδι με αυτόν τον τρόπο. Να το ξέρουμε για τα επόμενα παιχνίδια, λοιπόν.

(Μην αρχίσει κάποιος τα "κάποιου του χάριζαν εναν γάιδαρο και τον κοίταζε στα δόντια" κλπ, τον πόνο μου ηθελα να πω)

Δηλαδή lets get facts straight.

Στην αρχή δίναν το ps5 upgrade δωρεάν μόνο στους physical media owners και όχι στους "τζαμπατζήδες" του ps+.

Μετά αφού το αγόρασε (κακώς) κόσμος και με την ps+ και μεσολάβησε και η αρπαχτή με το 80ρι στο EGS για τα pc, είπαν να το δώσουν και στους "τζαμπατζήδες" ΑΛΛΛ αν είχες κάνει ήδη το upgrade στην physical δε το δικαιούσαι μετά στη digital του ps+.😁

Τα 10ρικά και αυτές τις αλχημείες μόνο ο jim τα σκέφτεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την αναβάθμιση στην ps5 version την έκανες όταν είχες εγκατεστημένη την έκδοση του bluray;

Ίσως αν στην κάνουν refund να μπορέσεις μετά να αναβαθμίσεις την έκδοση του psplus. Δεν ξέρω, υποθέτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

Δηλαδή lets get facts straight.

Στην αρχή δίναν το ps5 upgrade δωρεάν μόνο στους physical media owners και όχι στους "τζαμπατζήδες" του ps+.

Μετά αφού το αγόρασε (κακώς) κόσμος και με την ps+ και μεσολάβησε και η αρπαχτή με το 80ρι στο EGS για τα pc, είπαν να το δώσουν και στους "τζαμπατζήδες" ΑΛΛΛ αν είχες κάνει ήδη το upgrade στην physical δε το δικαιούσαι μετά στη digital του ps+.😁

Τα 10ρικά και αυτές τις αλχημείες μόνο ο jim τα σκέφτεται.

Αυτό αφορά καθαρά την Square Enix γιατί αυτή αποφάσισε αρχικά να μπει το παιχνίδι στο ps plus, και αυτή ως δια μαγείας αργότερα έδωσε και το free upgrade.

Είναι ίδια ακριβώς περίπτωση και με τις υπόλοιπες εταιρείες που άλλες δίνουν δωρεαν το ps5 upgrade, ενώ άλλες το χρεώνουν κανονικά.

Για τον ίδιο λόγο που η Square κυκλοφόρησε αργότερα και την Intergrade έκδοση, στην οποία το dlc δεν είναι μέσα στο δισκάκι αλλά σε ξυστό, όπως και η κυκλοφορία στο EGS όπως και τα Kingdom Hearts.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά προφανως και είναι θέμα της square enix, για το πότε και αν μπήκε, αλλά εφόσον μου δίνεις την αναβάθμιση στο physical γιατί δεν την δίνεις και στο ψηφιακό; 

Πέρα από ακατανόητο, είναι και απαράδεκτο. Τέλος πάντων, θα περιμένω να τελειώσει ο φίλος να βολταρω στην midgar a la ps5 αυτή τη φορά. 

Επεξ/σία από yonah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά, βρήκα έναν κωδικό psplus που είχα αγοράσει πριν κάποιους μήνες και προσπάθησα να τον περάσω αλλά μου βγάζει error "The prepaid card could not be redeemed. Please try again later."
Διάβασα πως έχουν παγώσει οι ανανεώσεις μέχρι να γίνει η μετάβαση στα νέα προγράμματα του ps+!
Την χάνω λέτε την κάρτα, ή από 22 Ιουνίου θα μπορέσω να κάνω redeem ξανά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες να ρωτησω κατι,εχω κατεβασει στο ps5 τα fallout 4/bloodborne και κανα δυο ακομα παιχνιδια που ειναι τεραστια σε διαρκεια,μεθαυριο ληγει η συνδρομη μου,αν βγαλω το καλωδιο εθερνετ και ειμαι μονιμως offline θα μπορω να τα παιζω και μετα τη ληξη του psplus?ετσι και αλλιως single player ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...