Προς το περιεχόμενο

Warcraft (Η ταινία)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επέστρεψα και εγώ...

 

Μέτρια προς καλή, συνολικά.

 

Υπήρξαν και στιγμές που βαρέθηκα αλλά γενικά μου άρεσε.

 

Μη μυημένοι θα την βρουν ρηχή.

 

Θα έκανε μεγαλύτερη επιτυχία αν lotrιζε και δεν επέμεναν στις καρτουνιστικες παλέτες. 

 

Αυτά τα περί έπους...ασχολίαστο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 948
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα μη ρεαλιστικά physics, στον τεχνικό τομέα είναι. Γενικά έδειχνε πολύ ψεύτικο και είχα ξενερώσει πολύ προσωπικά, και 'δω τα ίδια χάλια περίμενα αλλά καμία σχέση(Ευτυχώς).

 

 

 

 

οχι. επιλογη του σκηνοθετη ηταν. θα μπρουσε να πει στoυς eggheads της WETA, πως οι κινησεις δεν φαινονται αρκετα ρεαλιστικες, δεν εχουν βαρος. θελω να ειναι πιο φυσικες. παμε παλι.

δεν το εκανε. προτιμησε το καρτουνιστικο στυλ, να χοροπηδανε σαν το Super Mario.

Θα έκανε μεγαλύτερη επιτυχία αν lotrιζε και δεν επέμεναν στις καρτουνιστικες παλέτες. 

 

 

 

thank god ομως που επεμειναν σε αυτες. αρκετα με τις desaturated παλετες του καφε/γκρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι ήταν επιλογή του σκηνοθέτη, δεν αναιρεί το γεγονός ότι το CGI του ήταν μάπα. Το μόνο που ήθελε η ταινία ήταν τα 48FPS στο 3D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα και γω. Καλή, αλλά light, όπως το περίμενα. Με χάλασαν οι χρωματικές επιλογές και το κακό μοντάζ. Επίσης το casting θα μπορούσε να ήταν καλύτερο, ορισμένοι ήταν καλοί στο ρόλο τους, άλλοι κακοί. Από μουσική δεν κατάλαβα τίποτα. Δυστυχώς, δε μου έβγαλε τίποτα το επικό και όταν λέμε επικό, δεν εννοούμε μεγάλο αριθμό cgi χαρακτήρων να τρέχουν, εννοούμε συναίσθημα που σου σηκώνει την τρίχα κάγκελο. Δεν υπάρχει αυτό. Συνολικά, μια καλούτσικη ταινία που δεν τη βλέπεις παραπάνω από μια φορά στο σινεμά και άλλη μια στην tv, αν δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα τν είδα και εγώ. Εμένα με άρεσε αρκετά αν και είμαι και fan boy. Το θετικό ήταν ότι άρεσε και στους φίλους(και στο υπόλοιπο κοινό) που δεν ασχολούνται με Blizzard.

FOR THE ALLIANCE!

 

δεν θα βγει δευτερο μερος, φροντισανε γιαυτο οι Αμερικανοι..

Το λες με 100% σιγουριά? Γτ όλοι λέγαμε ότι θέλουμε δεύτερη ταινία, αύριο κι ολας :P

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως ίσως η καλύτερη ερμηνεία όσο περίεργο και να φαίνεται ήταν του Kebbell ως Durotan, αλλά μου άρεσαν και ο Schnetzer και ο Fimmel.

 

Ο Kebbell είναι ίσως ο πιο δημοφιλής ηθοποιός πλέον στο χώρο του Mo-Cap μετά τον Andy Serkis, οπότε προσωπικά δε μου φαίνεται και περίεργο. Είναι γενικά καλός ηθοποιός και από τους πιο έμπειρους για Mo-Cap.

 

 

Είναι η πρώτη ταινία, που βλέπω CGI της προκοπής. Θα 'ναι κρίμα να μην βγει συνέχεια.

 

Η πρώτη φορά που βλέπουμε σε κοντινό τον Durotan είναι μάλλον ό,τι καλύτερο έχω δει σε cgi χαρακτήρα.

 

Κι εμένα το cgi των χαρακτήρων μου έκανε εντύπωση (από τα τρέιλερ, δε πήγα ακόμα να τη δω). Σίγουρα από τα καλύτερα που έχουμε δει, μαζί με το Πλανήτη των πιθήκων ίσως, ειδικά στα πρόσωπα και στις εκφράσεις τους. Αναμένω να τα δω και στη ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.boxofficemojo.com/movies/?page=intl&id=warcraft.htm  

 

μεχρι στιγμης ειναι στα 168 εκατομυρια εσοδα , το κοστος της ταινιας το βγαζει ανετα, εγω πιστευω οτι θα βγαλει αλλη μια η blizzard για να τελιωσει το story και ας εχει και ζημιες. 150εκατομυρια για να γινει ακομα μια ταινια δεν ειναι τιποτα για activision-blizzard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Κίνα έβγαλε 50 εκατομμύρια σε μια μέρα πάντως

Μέχρι και τα bots του wow πήγαν να την δουν ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Kebbell είναι ίσως ο πιο δημοφιλής ηθοποιός πλέον στο χώρο του Mo-Cap μετά τον Andy Serkis, οπότε προσωπικά δε μου φαίνεται και περίεργο. Είναι γενικά καλός ηθοποιός και από τους πιο έμπειρους για Mo-Cap.

 

 

 

 

Κι εμένα το cgi των χαρακτήρων μου έκανε εντύπωση (από τα τρέιλερ, δε πήγα ακόμα να τη δω). Σίγουρα από τα καλύτερα που έχουμε δει, μαζί με το Πλανήτη των πιθήκων ίσως, ειδικά στα πρόσωπα και στις εκφράσεις τους. Αναμένω να τα δω και στη ταινία.

Οι αγαπημένες μου σκηνές ήταν μακράν αυτές με τα ορκ και λόγω των καταπληκτικών CGI και λόγω του acting. Δε γίνεται σε μια ιστορία που έχουν τόσο μεγάλη σημασία οι χαρακτήρες να κάνεις τέτοιες επιλογές σε ηθοποιούς. Ο Durotan είχε την καλύτερη ερμηνεία για μένα. Μου άρεσε και ο Khadgar ok. Σε κάθε σκηνή που έβλεπα το stoner Medivh νόμιζα ότι βλέπω μια κωμική ταινία παρωδία για το Warcraft. Μη μιλήσω για εκέινο το μάγο στη Dalaran.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδέα από Warcraft, δεν ήταν κακή αλλα πολύ lore for no reason, ούτε ένα όνομα δεν θυμάμαι, παρόλα αυτά τους το δίνω που παράμειναν πιστοί στους fans (αν ισχύει και δεν άλλαξαν το σύμπαν). Γιατί όλες οι ταινίες πρέπει να έχουν "love" part, με έχει κουράσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...