Προς το περιεχόμενο

Warcraft (Η ταινία)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς όμως δεν νομίζω ότι θα βγάλει τόσα χρήματα ώστε να "ρισκάρει" το στούντιο για sequel

 

 

το ξερω, δεν προκειται να γινει επιτυχια και δεν θα δουμε ποτε την πληρη τριλογια που εχουν ετοιμασει. ουτε Diablo, ουτε Starcraft, ουτε Overatch, ουτε αλλα παιχνιδια.

θα τρωμε superheroes και remakes/sequels για τα επομενα 40 χρονια. και ενας καλλιτεχνης που εχει δωσει την ψυχη του σε αυτο το project, και φαινεται, δεν θα ξαναεχει ποτε πια τετοια ευκαιρεια. JarJar and Βay won again.

  :-(  :-(  :-(  :-(  :-(  :-(  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 948
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Yes he did, fun ταινία, πολύ καλά CGI effects, το 3d effect αδιάφορο (πιθανότατα είχε θέμα και η προβολή γιατί είχε αρκετό blur/stuttering σε "pan" σκηνές), δεν κατάφερα να διακρίνω score (μάλλον θα χρειαστεί μεμονωμένη ακρόαση), δυστυχώς στο 2ο μισό μένεις με αρκετά wtf λόγω των περικοπών και ελπίζω σε ένα Directors Cut.

 

Δυστυχώς όμως δεν νομίζω ότι θα βγάλει τόσα χρήματα ώστε να "ρισκάρει" το στούντιο για sequel (αν και η δικιά μου που δεν έχει ιδέα από το σύμπαν του Warcraft της άρεσε και πέρασε καλά).

 

​Πόσο μ'εκνευρίζει που πετσοκόβουν τις ταινίες για να βγαίνει 2 ώρες το πολύ κι να μην κουράζεται το κοινό.

​Αν η ταινία είναι καλή και δεν κάνει κοιλιά, έχει πράγματα να πει, όχι μόνο δεν κουράζεται ο θεατής αλλά ζητάει παραπάνω, δεν μπορείς να λες μια ιστορία και να αφήνεις απ'έξω τόσα πράγματα...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι συμφωνα με τον Νολαν, γυριζει ακριβως την ποσοτητα footage που εχει σχεδιασει, οποτε δεν χρειαζεται να κοψει κατι.

bullshit φυσικα. εχιε το ονομα τωρα και κανει οτι γουσταρει. και γυριζει πολυ περισσοτερο footage oπως ολοι οι filmmakers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ημουν και εγω στο Αθηναιον και ειδα την πρεμιερα,πραγματικα την λατρεψα αυτη την ταινια παρα πολυ.μακαρι να γραψουν τους <<κριτικους>> και να βγουν και αλλες ταινιες οπως το εχουν προγραμματισει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν εχω καταλαβει κατι.ακομα και να μην παει καλα η ταινια στο box office,ή να μην φερει τα λεφτα που περιμενουν,δεν εχει την ανεση η Blizzard και η Legendary να καλυψουν την χασουρα και να βγουν οι συνεχειες?για πιο λογο εχετε κολλησει στις εισπραξεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν εχει την ανεση η Blizzard και η Legendary να καλυψουν την χασουρα και να βγουν οι συνεχειες?για πιο λογο εχετε κολλησει στις εισπραξεις?

Ναι αλλά γιατί να μην δώσουν τα ίδια λεφτά για άλλη ταινία που θα βγάλει παραπάνω λεφτά? Το θέμα γι' αυτούς είναι να βγάλουν όσα περισσότερα γίνεται, όχι απλά να καλύπτουν τα έξοδα ή να έχουν μικρός κέρδος...

 

Δεν είναι ελληνικό κράτος η κάθε Blizzard/Legendary...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν εχω καταλαβει κατι.ακομα και να μην παει καλα η ταινια στο box office,ή να μην φερει τα λεφτα που περιμενουν,δεν εχει την ανεση η Blizzard και η Legendary να καλυψουν την χασουρα και να βγουν οι συνεχειες?για πιο λογο εχετε κολλησει στις εισπραξεις?

O killik....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερο των Universal και Legendary είναι το θέμα, παρά της Blizzard. Αν δε πάει καλά η ταινία μάλλον δε θα ξαναβρεθούν παραγωγοί (είτε οι ίδιοι, είτε νέοι) για να επενδύσουν σε συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

​Πόσο μ'εκνευρίζει που πετσοκόβουν τις ταινίες για να βγαίνει 2 ώρες το πολύ κι να μην κουράζεται το κοινό.

​Αν η ταινία είναι καλή και δεν κάνει κοιλιά, έχει πράγματα να πει, όχι μόνο δεν κουράζεται ο θεατής αλλά ζητάει παραπάνω, δεν μπορείς να λες μια ιστορία και να αφήνεις απ'έξω τόσα πράγματα...

 

Μπράβο, συμφωνώ. Είναι αυτό που λένε (ή μάλλον εγώ το λέω): "Δεν υπάρχει τρίωρη ταινία που να μην είναι καλή, τέλος". Όσο μεγαλύτερη τόσο καλύτερα.

 

Τελικά όμως πρέπει να βρουν μια ισορροπία ανάμεσα σε αυτόν που πάει σινεμά ίσα ίσα για να περάσει 2 ώρες με μια ταινία ό,τι να 'ναι και σε αυτόν που ζητά το κάτι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

HOLY! μολις συνειδητοποιησα κατι. ο πατερας της Garona πρεπει ναναι ο  

Medivh

.

και μας το δειξανε μπροστα μας ποιος ειναι, χωρις να το πουν ε;. η ταινια μολις ανεβηκε ακομη περισσοτερο στην εκτιμηση μου.


"Δεν υπάρχει τρίωρη ταινία που να μην είναι καλή, τέλος".

 

 

 

εκτος απο τα Hobbit.  :devil:

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ο διαλογος που ειχε με την Garona. και το δωρο που της εκανε. τα οποια ταιριαζουν με το backstory της Garona, οπως το περιεγραψε η ιδια πιο πριν στο camp fire. 

διαβαζα τωρα για τις κομμενες σκηνες, και καποιος αναφερε  οτι στο novelization υπαρχει σκηνη που γινεται η αποκαλυψη, αλλα στην ταινια απλως αφηνουν ενα μεγαλο hint. 

και μετα καταλαβα σε τι αναφεροταν. makes sense.

 

οριστε και το σχετικο αποσπασμα απο το novelization:

 

i34aujU.jpg

 

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τοσα Post και οπαδος της ταινιας και του παιχνιδιου σε πιανω αδιαβαστο Killik(εκτως αν το εχουν κανει ετσι στην ταινια αρα ειναι ο Duncan απαραδεκτος). Μονο που δεν μου βγηκε το γαλα απο τα ρουθουνια οταν διαβασα το παραπανω που εγραψες....

 

Αλλα νταλων καταλαβες για Garrona και Medivh http://wowwiki.wikia.com/wiki/Med%27an


Επισης καπου ειδα απο τα trailer οτι παιζει να ειχανε κατι σαν ροματζο με Garrona Και Lothar....Το καλο που του θελω να μην καταστρεψει την ιστορια τουλαχιστον των κεντρικων ηρωων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...