Προς το περιεχόμενο

Warcraft (Η ταινία)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Hobbit ειχε παρα πολυ filler και αυτο κατεστρεψε την τριλογια Η σειρα κατα την αποψη μου παει 2>1>3 οσον αφορα την ποιοτητα ,αλλα δεν ειναι αυτο η ουσια

 

Η ουσια ειναι οτι εκει που στο Hobbit οι fans εριξαν τρελο κραξιμο,στο Warcraft γινεται ακριβως το αντιστροφο.Προσπαθουν να μας πεισουν οτι η ταινια ειναι το κατι αλλο και για αυτο πεφτει τρελο γελιο. Ειδικα ο Killik απο πανω με τα ενστικτα κριτικης του εχει γραψει ποστ διαμαντια κατα καιρους.Απορω ρε φιλε αν πιστευεις οτι πειθεις κοσμο με αυτα που γραφεις.

 

Αν το Warcraft ηταν κομμα,ειμαι σιγουρος οτι θα εβλεπα το ονομα σου στα ψηφοδελτια σε ενδεχομενες εκλογες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί θα πρέπει επειδή έπεσε κράξιμο στο Hobbit από τους φανς να πέσει και στο Warcraft?

 

Αποκλείεται να είναι καλό fan-service η ταινία και να ικανοποίησε σε κάποιο βαθμό τους φανς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε,

 

μόλις επέστρεψα από το cinema. Μεγάλη απογοήτευση η ταινία και ήταν χαρακτηριστική η παγωμάρα που έβλεπα στα πρόσωπα όσων την είδαν στο τέλος, ανύπαρκτος ενθουσιασμός και συζητήσεις θαυμασμού όπως γίνεται σε άλλες ταινίες.

 

Τα γραφικά είναι εξαιρετικά, το 3D θολώνει σε κάποια σημεία αλλά είναι ικανοποιητικό. Οι φάτσες (ή μάλλον οι σκατόφατσες) των Ορκ είναι σε κάποια σημεία τρομαχτικές και αυτό είναι στο συν. Σημειωτέον, λέγοντας για τρομαχτικές, η ταινία ΔΕΝ είναι για παιδιά, θα έχουν εφιάλτες το βράδυ...

 

Ωραίο το Stormwind και το Ironforge, όπως και τα κλασικά δέντρα του Elwynn Forest. Αλλά πέραν αυτών, ένα μεγάλο letdown. Αδιάφορο στόρυ, πολλά πήγαινε έλα, χάρτινοι χαρακτήρες με τους οποίους πουθενά δεν "δένεσαι" και αδιαφορείς αν κάποιος πεθαίνει ή ζει. Ανύπαρκτο "χτίσιμο" χαρακτήρων, απλά η ταινία προχωράει και είναι ένα μεγάλο meeeeh.

 

Δεν κατάλαβα το λόγο που έμπλεξαν στην ταινία τον Guldan και όλα τα άλλα μεγάλα ονόματα. Τους έχουμε φάει για τα καλά στη μάπα όλα αυτά τα χρόνια με τα παιχνίδια, δεν μπορούσαν τώρα απλά να δείξουν μια ιστοριούλα 2-3 άγνωστων ηρώων μέσα στον κόσμο του WarCraft και να βλέπουμε τα ωραία μέρη; Ή πιο απλά, ας μας έδειχναν έναν βαριεστημένο paladin να κάθεται στο Garrison του και να στέλνει τους followers τους σε αποστολές, πιο ενδιαφέρον θα είχε.

 

Η σκηνή με το murloc (δυστυχώς κράτησε μόλις 2 δευτερόλεπτα) ήταν το peak της ταινίας. grlrlrlrlrlrlrlrgah.

 

Η βαθμολογία του Rotten Tomatoes (με την οποία ήμουν θυμωμένος μέχρι πριν δω την ταινία) είναι πέρα ως πέρα δίκαιη. Πολλή φασαρία για το τίποτε.

 

Υ.Γ. Περιμένω τώρα την επόμενη μεγάλη μου αγάπη στο cinema, το Star Trek, όπου και μυρίζομαι νέα μεγάλη απογοήτευση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε Erevus,μηπως εισαι και συ μερος των κυκλωματων που ριχνουν λασπη στην ταινια?

 

Τα τσιρακια του hollywood μετα απτο 29/100 του metacritic μου φαινεται εισχωρησαν στο φορουμ μας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αρνητικές κριτικές μια χαρά χωρίς καμία σκοπιμότητα και όλα καλά άρα δίκαιο το 30 του RT ενώ οι θετικές και το 80 στο imdb είναι σίγουρα μόνο τα fanboys που ψηφίζουν 10 φορές ο καθένας Ε;

 

Double standard much?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σταθω μονο σε αυτο(αφου ακομα δεν μπορω να κανω σχολιο για την ταινια παρα μονο οταν την δω).Δεν νομιζω η ταινια του Warcraft οσο μαπα και να ειναι να ειναι για κατω και απο τα Χελωνονιτζακια.....

 

Ενα αλλο προσφατο παραδειγμα κραξιματος ειναι στο Ratchet 

http://www.metacritic.com/movie/ratchet-clank

http://www.imdb.com/title/tt2865120/?ref_=nv_sr_1

 

Και αυτο 3/10 αλλα ολως τυχαιως και σε αυτο το κοινο διαφωνει(τουλαχιστον οτι δεν ειναι σκουπιδο ταινια)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος επίσης αντί να χάσει την ώρα του στο warcraft να δει sharknado και bad neighbours 2 που έχουν 80 και 60 αντίστοιχα στο RT. Το λένε και οι κριτικοί... Κάτι θα ξέρουν καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος επίσης αντί να χάσει την ώρα του στο warcraft να δει sharknado και bad neighbours 2 που έχουν 80 και 60 αντίστοιχα στο RT. Το λένε και οι κριτικοί... Κάτι θα ξέρουν καλύτερα

Το sharknado έχει 17 κριτικές, όταν άλλες ταινίες έχουν 300+. Με τόσο μικρό δείγμα, είναι λογικό να έχουμε αναξιόπιστο αποτέλεσμα. Άρα, συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κριτικοι αποψεις εχουν που στο κατω κατω ειναι υποκειμενικες,δεν σημαινει οτι ειναι η αληθεια του συμπαντος.Αλλα οταν καποιοι εδω μεσα βαθμολογησαν την ταινια με βαση το ενστινκτο και απεδωσαν τις αποψεις των κριτικων στα κυκλωματα του Hollywood ε νομιζω αψηφα την ανθρωπινη λογικη.

 

Anyway,δεν θα γραψω αλλο σε αυτο το θρεντ,αλλα θα παρακολουθω που και που γιατι εχει πλακα :D.

 

ΥΓ: Killik περαν του γαματου λογοτυπου,ξεχασες να αναφερεις και την κορυφαια γραμματοσειρα στα credits που βαζει κατω οτι εχουμε δει στο σινεμα την τελευταια δεκαετια !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά έφερα ένα παράδειγμα. Anyway το θέμα είναι να κρίνει καθένας μόνος του και να μη βγάζει συμπέρασμα από κριτικές είτε θετικές είτε αρνητικές.

 

Όχι κάποιοι... Ένας την έβγαλε καλή πριν την δει όπως πολλοί τη βγάζουν κακή πριν τη δουν.

 

Εγώ είδα την ταινία και πέρασα καλά. Δεν είναι ούτε το shawshank redemption ούτε ο νονός ούτε το requiem for a dream αλλά είναι μια καλή action fantasy ταινια. Σίγουρα δεν αξίζει το θάψιμο που τρώει από κάποιους όπως για παράδειγμα δεν το άξιζε το τελευταίο X-men.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είδα την ταινία και πέρασα καλά. Δεν είναι ούτε το shawshank redemption ούτε ο νονός ούτε το requiem for a dream αλλά είναι μια καλή action fantasy ταινια. Σίγουρα δεν αξίζει το θάψιμο που τρώει από κάποιους όπως για παράδειγμα δεν το άξιζε το τελευταίο X-men.

^^

Με αυτήν την νοοτροπία θα πάω και εγώ στο cinema.Ελπίζω να μην απογοητευτώ.

Έτσι και αλλιώς από ότι φαίνεται και στο imdb θα καταλήξει γύρω στο αξιοπρεπές 7-7.5 η ταινία .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φάνηκε καλύτερη από όσο περίμενα, αλλά θα μπορούσε να είναι 10 φορές καλύτερη. Τι απαίσιο cast ήταν αυτό; Θεώρησαν δηλαδή ότι αυτός ο ηθοποιός που έκανε τον Medivh να φαίνεται παρωδία ήταν η σωστή επιλογή για το ρόλο; Μακάρι να συνεχιστούν οι ταινίες πάντως μπας και δούμε τίποτα καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε,

μόλις επέστρεψα από το cinema. Μεγάλη απογοήτευση η ταινία και ήταν χαρακτηριστική η παγωμάρα που έβλεπα στα πρόσωπα όσων την είδαν στο τέλος, ανύπαρκτος ενθουσιασμός και συζητήσεις θαυμασμού όπως γίνεται σε άλλες ταινίες.

 

 

 

περιεργο, εγω ειχα την αντιθετη εμπειρια με το κοινο. δευτερη φορα. μαλλον πρεπει να αλλαξεις κοινο.

@Wayward, dont feed the trolls, mate. 

Μου φάνηκε καλύτερη από όσο περίμενα, αλλά θα μπορούσε να είναι 10 φορές καλύτερη. Τι απαίσιο cast ήταν αυτό; Θεώρησαν δηλαδή ότι αυτός ο ηθοποιός που έκανε τον Medivh να φαίνεται παρωδία ήταν η σωστή επιλογή για το ρόλο; Μακάρι να συνεχιστούν οι ταινίες πάντως μπας και δούμε τίποτα καλύτερο.

 

το cast μια χαρα ηταν, ο Ben Foster ως Medivh εδωσε ρεστα. νομιζω πολλοι φανς κανουν το λαθος να τον συγκρινουν με τον μεγαλυτερο σε ηλικια Medivh του WC3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιεργο, εγω ειχα την αντιθετη εμπειρια με το κοινο. δευτερη φορα. μαλλον πρεπει να αλλαξεις κοινο.

 

 

Ότι να 'ναι... Δικό μου είναι το κοινό και θα το αλλάξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...