Προς το περιεχόμενο

Warcraft (Η ταινία)


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Fulgore, εχουν αλλαξει το Lore στην ταινια. το αποσπασμα απο το novelization που ποσταρα, το διαβασες; τι μου λες τωρα;

οι αλλαγες που εγιναν στην ταινια ειναι ευπροσδεκτες, δημιουργουν μια καλυτερη δυναμικη αναμεσα στους χαρακτηρες απο οτι στο original Lore.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε ηδη εγω εχω ξενερωσει για την ταινια απο πλευρας story. Που την ειδες εσυ την καλυτερη δυναμικη δεν ξερω.

εδώ βγάζει αριστούργημα το άβαταρ, εκεί κολλάς;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε ηδη εγω εχω ξενερωσει για την ταινια απο πλευρας story. Που την ειδες εσυ την καλυτερη δυναμικη δεν ξερω.

 

δες την ταινια πρωτα και θα καταλαβεις πως δουλευουν οι αλλαγες μεσα στην ιστορια της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε οτι περιμενω να δω πρωτα την ταινια ισχυει αλλα και παλι οσο να ναι ειναι ξενερα πριν καν δεις την ταινια να ξερεις οτι εκανε μανταρα τα περι Medivh και Garrona. Τεσπα επομενο σχολιο μου θα ειναι μολις δω την ταινια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην αγχωνεσαι, εχει αλλον γκομενο στην ταινια η Garona.

Interracial?

Στο μεταξύ, είδα λίγο την έκδοση του μπάρμπα. Βλέπεται, αλλά θα την αδικήσω την ταινία, οπότε λέω να περιμένω το br.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και να μη σου αρέσει τελικά η ταινία είναι πραγματικά κρίμα να καταστρέψεις κάποια καταπληκτικά cgi και motion capture βλέποντας τα σε camrip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ΜόλΙς τελειώσε η προβολή. Γενικά μου άρεσε και ούτε κατάλαβα ποτέ τελείωσε.

 

Με χαλασε το 3δ σε κάποια σημεία κυρίως στην αρχή και Επίσηςμε χάλασε ότι τα ορκς κάποιες στιγμές μιλούσαν αγγλικά ακόμη και μπροστά σε ανθρώπους χωρίς αυτοί να καταλαβαίνουν και άλλες φορές μιλούσαν δική τους γλώσσα.

 

Θετικές εντυπώσεις και θα έβλεπα και νέο αν έβγαινε. Επίσης δεν έχω σχέση με το Παιχνίδι και γενικά με μπλιζαρντ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και να μη σου αρέσει τελικά η ταινία είναι πραγματικά κρίμα να καταστρέψεις κάποια καταπληκτικά cgi και motion capture βλέποντας τα σε camrip

TC, αλλά δεν την είδα. Cinema ή br, τόση δουλειά έκαναν οι άνθρωποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με χαλασε το 3δ σε κάποια σημεία κυρίως στην αρχή και Επίσηςμε χάλασε ότι τα ορκς κάποιες στιγμές μιλούσαν αγγλικά ακόμη και μπροστά σε ανθρώπους χωρίς αυτοί να καταλαβαίνουν και άλλες φορές μιλούσαν δική τους γλώσσα. 

 

 

 

οχι, οχι, δεν καταλαβες. τα Ορκς και οι ανθρωποι μιλανε ο καθενας την δικια τους ξεχωριστη γλωσσα, και καμια απο αυτες δεν ειναι τα αγγλικα.  οι ανθρωποι και τα Ορκς δεν μπορουν να συνεννοηθουν μεταξυ τους. η Γκαρονα ομως μπορει γιατι μιλαει και τις δυο γλωσσες τους.

εμεις ως κοινο καταλαβαινουμε και τις δυο γλωσσες ως αγγλικα.

 

η σκηνη με το κλουβι στο καρο και η σκηνη με τον Durotan και την Garona, το επισημαινoυν αυτο, οτι δηλαδη μονο σε εμας το κοινο ακουγονται ολοι να μιλανε αγγλικα αλλα μεταξυ τους δεν μιλανε αγγλικα.

ειναι μια πολυ εξυπνη ιδεα που την πηραν απο το Hunt For Red October (στην αρχη της ταινιας, οπου ο Sam Neill μιλαει ρωσικα και καθως ζουμαρει η καμερα, αρχιζει να μιλαει αγγλικα)

ο ιδιος ο Duncan το εξηγει καλυτερα εδω (στο 19:40), για το πως λυσανε το προβλημα της γλωσσας χωρις υποτιτλους:

 

Να το δούμε σε 3Δ τελικά ή όχι; Να υποθέσω στις σκηνές δράσης κλασσικά θολώνει;

 

θα παω παλι σημερα στο mall να το δω στο 3D, να δω αν φταιει τελικα το ιδιο το 3D η το σινεμα. γιατι στο Αθηναιον το 3D ηταν χαλια..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@KilliK ναι το ξερω αυτο αλλα με χαλασε μια ηταν ετσι μια αλλιως. Προσωπικα θα προτιμουσα να ειχαν κρατησει μια απο τις δυο γλωσσες γιατι ετσι μου φανηκε τελειως ακυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...