Προς το περιεχόμενο

Don't Starve


Greygore

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

...ο κεντρικός χαρακτήρας.

 

Πληροφοριακά, είναι (μέχρι τώρα) 6 συνολικά οι χαρακτήρες με τους οποίους μπορείς να ξεκινήσεις, απλά ο Wilson είναι ο πρώτος διαθέσιμος και (πιστεύω) γι'αυτό υπάρχει σε όλα τα trailer. Οι υπόλοιποι χαρακτήρες "ξεκλειδώνουν" μαζεύοντας experience, το οποίο υπολογίζεται απο πόσες μέρες κατάφερες να επιβιώσεις.

 

Source.png Πηγή: http://dont-starve-game.wikia.com/wiki/Characters">Character List - Don't Starve Wiki (και περιληπτικά τα bonus του κάθε χαρακτήρα)

 

Πάντως, αυτό το παιχνίδι θέλει co-op mode (όχι καθαρό multiplayer, αλλά 2-3 παίχτες ταυτόχρονα), ειδικά με το control scheme και την γενική δομή του πιστεύω θα ταίριαζε πολύ κάποιο είδος co-operative mode.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως να είναι όλοι μαζί στο κόσμο και να προσπαθούν να επιβιώσουν και καλό θα ήταν και ένα PvP mode που ενώ στην αρχή θα προσπαθούσαν να επιβιώσουν, μετά να κλέβει ο ένας τα chest του άλλου ή να τον σκοτώνει και μετά να μπορεί ο ψόφιος να ξαναμπει στο world και να ξεκινήσει απο την αρχή να πάρει το αίμα του πίσω ενώ ο άλλος θα είναι τουμπανιασμένος κλπ... Αυτό γενικά είτε pvp είτε όχι, ένα co-op το θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Άμα ενδιαφέρεσαι μπορούμε να το πάρουμε συνεταιρικά!

 

Ευχαριστώ πολύ για την ευγενική προσφορά, αλλά μας πρόλαβε ένας φίλος -εγώ του έλεγα για το πόσο ενδιαφέρον φαίνεται, εκείνος το αποφάσισε τελικά. Τώρα απομένει να το εγκαταστήσω για να δω τι λέει στην πράξη, και θα επανέλθω με εντυπώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι εξαιρετικά θετικές. Ακόμη δεν έχω καταφέρει να αντέξω τόσο ώστε να ανεβώ επίπεδο, όμως μαθαίνω με κάθε αποτυχία: πώς να βρίσκω καλύτερη τροφή (αν και την τελευταία φορά δηλητηριάστηκα, πάνω που νόμιζα πως είχε βρει άκρη καλή...) πώς να αποφεύγω κακοτοπιές, να βρίσκω υλικά κτλ.

 

Σίγουρα πρέπει να βρω καλύτερες συνταγές για αντικείμενα, αλλά το κύριο μέλημα είναι βασικά η τροφή επί του παρόντος -αν και όσες φορές έχασα, δεν ήταν από πείνα.

 

Είναι πολλά που δεν έχω καταλάβει (προφανώς, πρώτη μέρα είναι) αλλά δε ρωτάω γιατί η ανακάλυψη είναι η μισή (και βάλε) χαρά σε αυτό το παιχνίδι.

 

Μία ερώτηση τεχνικού περιεχομένου μόνο, απλά για επιβεβαίωση: τα updates γίνονται αυτόματα μέσω Steam και το Notify Me είναι για να δεχόμαστε email με τις αλλαγές;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ερώτηση τεχνικού περιεχομένου μόνο, απλά για επιβεβαίωση: τα updates γίνονται αυτόματα μέσω Steam και το Notify Me είναι για να δεχόμαστε email με τις αλλαγές;

 

Σωστά :). Καλή διασκέδαση πάντως, είναι απο τα παιχνίδια που μπορείς να μιλάς για ώρες αμα τα μάθεις (η άλλη μισή χαρά τέτοιων games, ειδικά μια και το αγόρασες παρέα με φίλο :P).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έβλεπα ένα stream στον lethalfrag χθες που είχε ένα από τους devs του Don't Starve και ήταν σαν ένα AMA κατά κάποιο τρόπο και είπε ότι co-op δεν είναι στα σχέδια αλλά είδα πολλούς που ήθελαν co-op και ελπίζω να αλλάξουν μυαλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Super Moderators

Συναντά κανείς δυσκολία να ολοκληρώσει το τελευταίο update του παιχνιδιού; Μου βγάζει συνεχώς μήνυμα σφάλματος, κι ας έχω κάνει reset κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναντά κανείς δυσκολία να ολοκληρώσει το τελευταίο update του παιχνιδιού; Μου βγάζει συνεχώς μήνυμα σφάλματος, κι ας έχω κάνει reset κτλ.

 

Ναι, σε pc που το χα εγκατεστημένο (μέσω steam) κόλλησε το update μ ένα error (που δε θυμάμαι τι έλεγε ακριβώς). Στο άλλο pc με το ίδιο steam account όπου δεν το χω εγκαταστήσει, δοκίμασα να το περάσω σήμερα και εγκαταστάθηκε κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συναντά κανείς δυσκολία να ολοκληρώσει το τελευταίο update του παιχνιδιού; Μου βγάζει συνεχώς μήνυμα σφάλματος, κι ας έχω κάνει reset κτλ.

 

Αν κάνει τα ίδια με το δικό μου, κόλλαει στο 100% το download του τελευταίου update και μετά παραμένει suspended εννοείς; Το "έφτιαξα" με uninstall - redownload (κάπου 230mb είναι) και δουλεύει μια χαρά τώρα.

 

Edit: Μετά απο client restart, το πρόβλημα ξαναεμφανίστηκε...

Επεξ/σία από Greygore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που χει κάποιος ακόμα πρόβλημα, μπορεί να δει στο forum του παιχνιδιού (από steam) για λύσεις για το συγκεκριμένο θέμα.

Σε μένα δούλεψε η διαγραφή των αρχείων στο steam\SteamApps\downloading.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δοκίμασα άλλη μία φορά να κατεβάσω το update (είχε μείνει paused από χτες) και ολοκληρώθηκε κανονικά αυτή τη φορά, χωρίς να χρειαστεί κάποια άλλη κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Βγήκε full πλέον το παιχνίδι και έχει άπειρα πράγματα παραπάνω απ'όσα είχε στο beta και είναι αρκετά πιο δύσκολο. Χώρια ότι εκτός όλων αυτών έχει πλέον και adventure mode που είναι ακόμα πιο παλούκι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...