Προς το περιεχόμενο

οκ επισημα εχω προβλημα στο σημα,ζητουνται γνωστες!


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δε ξερω ρε αδερφε κοντευω να τρελαθω εδω περα.

 

να ρωτησω κατι αλλο μηπως κανω καμια βλακεια.

στη συνδεση του αποκωδικοποιητη με την τηλεοραση....

ενα καλωδιο τηλεορασης ερχεται απο την πριζα στον αποκωδικοποιητη.

και ο αποκοδικοποιητης συνδεεται με το hdmi στην τηλεοραση,σωστα; δε θελει αλλο καλωδιο τηλεορασης απτον αποκωδικοποιητη στη τηλεοραση,ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον παιδια καινουργια δεδομενα.

Το καλωδιο που παει απτη πριζα τηλεορασης στον αποκοωδικοποιητη εχει 2 "βαρελακια" κατα μηκος του καλωδιου,τα οποια δε ξερω τι ειναι.

Το ενα απο αυτα τα βαρελακια ειναι λιγο πριν το βυσμα που μπαινει στον αποκωδικοποιητη.

Ισιονοντας το καλωδιο στο σημειο που ειναι αυτο το βαρελακι το σημα ανεβαινει αρκετα ψηλα και εχω εικονα.

με το που το αφησω και το καλωδιο παρει μια ελαφρια κλιση αμεσως πεφτει το σημα τερμα κατω.

 

ΟΜΩΣ, το ιδιο καλωδιο το βαζω στην αλλη τηλεοραση που ΔΕΝ εχει προβλημα και παρολο που το βαζω οπως ναναι πισω της χωρις δηλαδη ναναι ισιο το καλωδιο παλι παιζει μια χαρα με το σημα τουλαχιστον στο 80%.

 

συμπερασμα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα κόβεις το καλώδιο εκεί και τα ενώνεις μεταξύ τους παρακάμπτοντας το βαρελάκι.Πάντως εγώ δεν προτιμώ τα  "ξήλωσε-ράψε" και παίρνω καινούργιο καλώδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια και το καινουργιο καλωδιο οταν το κραταω καπως ισιο εκει που κουμπωνει στον αποκωδικοποιητη παλι δυναμωνει πολυ το σημα και μολις το αφησω χαμηλωνει παλι.

 

τι διαολο,μηπως εχει προβλημα η υποδοχη του αποκωδικοποιητη στην οποια μπαινει το καλωδιο κεραιας?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...