Προς το περιεχόμενο

Πώς δημιουργούμε λογαριασμό στο paypal? (Πλήρης Οδηγός)


Skierpetros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν απάντησα σ' αυτό το ερώτημα γιατί η διαδικασία σύνδεσης ΙΒΑΝ στο paypal δεν προβλέπει κάτι τέτοιο, αφού προσθέτεις απλά τον ΙΒΑΝ.

Εάν για οποιοδήποτε λόγο, το paypal αμφιβάλλει, εκ των υστέρων, για οποιοδήποτε από τα στοιχεία που έχεις δώσει, θα ζητήσει εξηγήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μεταφορά στο PP από ALPHA, στην φόρμα μεταφοράς, μου λείπουν τα πεδία:

α. Διεύθυνση δικαιούχου
β. Η μεταφορά αφορά
γ. Αιτιολογία για εντολέα
δ. Αιτιολογία προς δικαιούχο

 

Εάν γνωρίζει κάποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά μια βοήθεια ...Έκανα λογαριασμό στο paypal (το site του paypal έχει αλλάξει;ο οδηγός είναι διαφορετικός...δεν βρίσκω το Get verified )

βάζω κάρτα (prepaid Visa eurobank ) αλλά μου ζηταει για να ολοκληρώσει την διαδικασία να κάνω link a bank account https://www.dropbox.com/s/off5y6ymkpwqa78/a.jpg?dl=0 (δεν θέλω να βάλω ebank αφού έχω βάλει prepaid) . Γιατι μου βγαζει profile 80%

Είμαι πολύ άσχετος με paypal .Τι χρειάζεται να κάνω για να αρχίσω να κάνω αγορές .Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απάντησα στην ίδια ερώτηση που έκανες σε άλλο νήμα.

Επόμενος λόγο capital δεν γίνομαι (είμαι εντάξει ;) .... Αυτό με το Get verified όπου το paypal  σου τραβάει 1.5 € και μετά στα επιστρέφει  σε ποιο menu υπάρχει ; Συγγνώμη για τις newbie ερωτήσεις αλλά βαδιζω στα τυφλά . Ας με βοηθήσει κάποιος ,τι άλλο χρειάζεται; (Έχω κάνει λογαριασμό,email confirmed,card added )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι.Θέλω να το αποφύγω. Να ρωτήσω στη κάρτα υπάρχουν χρήματα αλλά στο paypal δεν φαίνονται (έχω περάσει και τον 4ψήφιο από την τράπεζα ..το δέχτηκε...όλα φαίνονται εντάξει)

Συνήθως για τι το βγάζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα!!

 

τι πρεπει να κανω εκτος απο αυτα που αναφερετε για να μπορεσω να πουλησω καποια επιπλα σε καποιον στην Ελβετια??? ειναι ιδια η διαδικασια και για να μου στειλει καποιος λεφτα?? μου ειπε οτι αναλαμβανει αυτος τα εξοδα του pay pal και τα μεταφορικα... εγω θα μπορεσω να παρω τα χρηματα μετα απο την καρτα που θα δηλωσω??? ευχαριστω πολυ!!! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρία, πριν κάνεις καμία ενέργεια, διάβασε το νήμα της υπογραφής μου σχετικά με τις απάτες.

Η αγορά, από κάτοικο της Ελβετίας, μεταχειρισμένων επίπλων που βρίσκονται στην Ελλάδα, μυρίζει περίεργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα και καλο πασχα. Ειμαι καινουριος στο πει παλ και εχω μερικες αποριες.

Εκανα κανονικα λογαριασμο, εβαλα καρτα της εθνικης, την ενεργοποιησα με τον 4ψηφιο

κωδικο αφου μου πηρε 1,5ε και ενω εκανα ρικουστετ μανει δεν τα εχει βαλει ακομα στο

μπαλανς αλλα τα εχει σε εκκρεμοτητα και μου λεει οτι σε διαστημα εντος 21 ημερων θα πιστωθουν.

Για να ενεργοποιηθει ο λογαριασμος και πιστωθουν πρεπει στο e banking να φαινεται οτι επιστραφηκε

το 1,5ε ή αυτο θα γινει με την πρωτη αγορα; Κι αν επιστεφονται με τη πρωτη αγορα γιατι αργουν να

πιστωθουν τοσο. Οσους εχω ρωτησει μου ειπαν οτι με ρικουστ μανει πιστωνονται αμεσως στο μπαλανς.

73c5yp.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...