Προς το περιεχόμενο

Πώς δημιουργούμε λογαριασμό στο paypal? (Πλήρης Οδηγός)


Skierpetros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια βοηθεια γιατι ειμαι ασχετος ρε παιδια μην κανω καμια κοτσανα

αρχικα ειπαμε ολα σε λατινικα -τωρα για τα στοιχεια λεει τα εξης 4 στοιχεια με κενο διπλα

 

City {εδω βαζω πολη η περιοχη(δηλ απο θεσσαλονικη που μενω θα βαλω θεσσαλονικη η καλαμαρια που ειναι η περιοχη μου}

State / Province / Region εδω τι βαζω ρε παιδια το νομο η κατι αλλο??τι σημαινουν αυτα / θα βαλω 3 με καθετους 

 

Postal code( εδω ενταξει  αριθμος ταχυδρομικου κωδικα)

Country και εδω ΕΛΛΑΔΑ

 

(επισης ο λογος που κολλαω ειναι γιατι μεταφραστικα αν το παρω δηλ θα γραψω θεσσαλονικη θεσσαλονικης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μια βοηθεια γιατι ειμαι ασχετος ρε παιδια μην κανω καμια κοτσανα

αρχικα ειπαμε ολα σε λατινικα -τωρα για τα στοιχεια λεει τα εξης 4 στοιχεια με κενο διπλα

 

City {εδω βαζω πολη η περιοχη(δηλ απο θεσσαλονικη που μενω θα βαλω θεσσαλονικη η καλαμαρια που ειναι η περιοχη μου}

State / Province / Region εδω τι βαζω ρε παιδια το νομο η κατι αλλο??τι σημαινουν αυτα / θα βαλω 3 με καθετους 

 

Postal code( εδω ενταξει  αριθμος ταχυδρομικου κωδικα)

Country και εδω ΕΛΛΑΔΑ

 

(επισης ο λογος που κολλαω ειναι γιατι μεταφραστικα αν το παρω δηλ θα γραψω θεσσαλονικη θεσσαλονικης)

 

θα σου δωσω παραδειγμα και γραψτα για τα δικα σου με την εξης σειρα

 

Maria Papadopoulou

Filelinon 36

Kalamaria

58900 (<- ΤΚ)

Thessaloniki

Greece

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εγω στην δηλωση της καρτας εχω το εξης θεμα-εχω για χρεωστικη και πληρωνομαι σε μια εθνοcash plus που ανηκει στην Maestro  ενω στις επιλογες εχει visa/mastercard/discover/american express και δεν μου προχωραει το συστημα-τι μπορω να κανω???

 

 

(εχω μια παλια πειραιως που κατω δεξια αναγραφει visa αυτη τουλαχιστον μπορω να τη βαλω???)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Είμαι καινούργιος στο PayPal και έχω μερικές απορίες.. Άμα μπορεί κάποιος να με δώσει ένα χέρι βοήθειας..

 

Τι είναι καλύτερα?Να κάνει μετατροπή το PayPal ή είναι καλύτερα να την κάνει η τράπεζα?

 

Μήπως έχει να βάλω γερμανικά γιατί από αγγλικά δεν ξέρω και δεν καταλαβαίνω τίποτα από αυτά που λέει μέσα και φοβάμαι μην πατήσω τίποτα και τρέχω μετά...

 

Συγγνώμη που σας ζάλισα και ευχαριστώ για τον χρόνο σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Είμαι καινούργιος στο PayPal και έχω μερικές απορίες.. Άμα μπορεί κάποιος να με δώσει ένα χέρι βοήθειας..

 

Τι είναι καλύτερα?Να κάνει μετατροπή το PayPal ή είναι καλύτερα να την κάνει η τράπεζα?

 

Μήπως έχει να βάλω γερμανικά γιατί από αγγλικά δεν ξέρω και δεν καταλαβαίνω τίποτα από αυτά που λέει μέσα και φοβάμαι μην πατήσω τίποτα και τρέχω μετά...

 

Συγγνώμη που σας ζάλισα και ευχαριστώ για τον χρόνο σας..

Γερμανικα δεν εχει δυστυχως. Επανω δεξια εκει που λεει English θα δεις τι γλωσσες εχει διαθεσιμες.

 

Οσο για το ποιος ειναι καλυτερα να κανει τη μετατροπη, εξαρταται κυριως απο τι τραπεζα εχεις τη καρτα που δηλωσες στο Paypal.

Γενικα, αν εχεις eurobank, δε συμφερει γιατι κραταει 2-2,5€ πχ δες αυτο το παραδειγμα, αν εισαι Πειραιως ισως συμφερει γιατι κραταει προμηθεια μονο 2%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γερμανικα δεν εχει δυστυχως. Επανω δεξια εκει που λεει English θα δεις τι γλωσσες εχει διαθεσιμες.

 

Οσο για το ποιος ειναι καλυτερα να κανει τη μετατροπη, εξαρταται κυριως απο τη τραπεζα εχεις τη καρτα που δηλωσες στο Paypal.

Γενικα, αν εχεις eurobank, δε συμφερει γιατι κραταει 2-2,5€ πχ δες αυτο το παραδειγμα, αν εισαι Πειραιως ισως συμφερει γιατι κραταει προμηθεια μονο 2%.

Οκ. Ευχαριστώ για την βοήθεια. Η κάρτα είναι από την εθνική. Οπότε θα ξανά ψάξω μήπως το βρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εγω στην δηλωση της καρτας εχω το εξης θεμα-εχω για χρεωστικη και πληρωνομαι σε μια εθνοcash plus που ανηκει στην Maestro  ενω στις επιλογες εχει visa/mastercard/discover/american express και δεν μου προχωραει το συστημα-τι μπορω να κανω???

 

 

(εχω μια παλια πειραιως που κατω δεξια αναγραφει visa αυτη τουλαχιστον μπορω να τη βαλω???)

Maestro δεν δέχεται το PP.Mόνο αυτές που γράφει.Βεβαιώσου ότι όποια κάρτα δώσεις,να είναι visa/mastercard κλπ. και να είναι ΕΝΕΡΓΗ.Ρώτα τη τράπεζά σου, αν είναι ενεργή,άσχετα αν δεν έχει λήξει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Μόλις συνέδεσα μια κάρτα στο Paypal αλλά δεν δείχνει ότι έχω χρήματα στο Paypal.Μήπως αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν την έχω κάνει verified???Και αν ναι,για να δω την κίνηση του λογαριασμού είναι αναγκαίο να έχω παραλάβει το PIN της κάρτας?Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Μόλις συνέδεσα μια κάρτα στο Paypal αλλά δεν δείχνει ότι έχω χρήματα στο Paypal.Μήπως αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν την έχω κάνει verified???Και αν ναι,για να δω την κίνηση του λογαριασμού είναι αναγκαίο να έχω παραλάβει το PIN της κάρτας?Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Χωρίς verifed δεν κάνεις τίποτα.Πρέπει να παραλάβεις το pin του paypal. Καμιά σχέση δεν έχει το δικό σου το προσωπικό pin  με το pin της paypal. Εάν θες να δεις τις κινήσεις λογαριασμού από την κάρτα ναι πρέπει να παραλάβεις το pin της κάρτας αλλιώς με το βιβλιάριο στο ταμείο μαζί σου όμως και την ταυτότητα. Πες μας εάν θες ποιας τράπεζας είναι αυτή η κάρτα που έβγαλες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Μόλις συνέδεσα μια κάρτα στο Paypal αλλά δεν δείχνει ότι έχω χρήματα στο Paypal.Μήπως αυτό έχει να κάνει με το ότι δεν την έχω κάνει verified???Και αν ναι,για να δω την κίνηση του λογαριασμού είναι αναγκαίο να έχω παραλάβει το PIN της κάρτας?Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Για να χρησιμοποιήσεις το paypal πρέπει να κάνεις verify την κάρτα αλλά και πάλι μην περιμένεις να δεις χρήματα στο paypal. Τα χρήματα δεν φαίνονται στο paypal, παραμένουν και φαίνονται μόνο στο λογαριασμό της κάρτας σου και όταν θα κάνεις κάποια αγορά το paypal θα τραβήξει το ποσό αυτό από την κάρτα και θα κάνει την πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ακολούθησα τον οδηγό προσεκτικά γιατί είμαι αρκετά αρχάριος. Έκανα πειπαλ λογαριασμό έβαλα σωστά τα προσωπικά στοιχεία μου, τράβηξε το 1.5 πήρα τον τετραψηφιο κώδικο όλα κομπλέ.

 

Τώρα μπαίνω ebay κάνω άλλο sign in λογαριασμό βρίσκω τι θέλω να παραγγείλω αλλά όταν πατάω buy μου ξαναζηταει να βάλω στοιχεία που μένω κτλ στο ebay. Πρέπει να τα ξαναβάλω όλα ακριβώς ίδια με της πειπαλ? Αφού τα κάνα ήδη στην πειπαλ και θα επιλέξω να παραγγείλω μέσω πειπαλ γιατί τα ξαναζηταει στο ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...