Προς το περιεχόμενο

Πώς δημιουργούμε λογαριασμό στο paypal? (Πλήρης Οδηγός)


Skierpetros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακομα να μου ερθει ο κωδικος επαλληθευσης της χρεωστικης μου καρτας...Μηπως φταιει που εισηγαγα τον κωδικο της στο λογαριασμο του paypal πριν ακομα επιβεβαιωθει ο λογαριασμος μου? (btw ο λογαριασμος μου επαλληθευτηκε προχτες)...Να ξαναεισαγω τα στοιχεια της καρτας μου? Αλλα θα ξαναχρεωσουν 1,5 ευρω.

Πάρε τηλ την τράπεζα σου να σου τον δώσει και θα είσαι ok
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακομα να μου ερθει ο κωδικος επαλληθευσης της χρεωστικης μου καρτας...Μηπως φταιει που εισηγαγα τον κωδικο της στο λογαριασμο του paypal πριν ακομα επιβεβαιωθει ο λογαριασμος μου? (btw ο λογαριασμος μου επαλληθευτηκε προχτες)...Να ξαναεισαγω τα στοιχεια της καρτας μου? Αλλα θα ξαναχρεωσουν 1,5 ευρω.

 

3 μέρες έχουν περάσει. Περίμενε μέχρι την Δευτέρα/Τρίτη κι αν δεν στον βγάλει παίρνεις τηλ. Εμένα χρειάστηκαν 5 μέρες για να μου το δείξει στο e-banking.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 μέρες έχουν περάσει. Περίμενε μέχρι την Δευτέρα/Τρίτη κι αν δεν στον βγάλει παίρνεις τηλ. Εμένα χρειάστηκαν 5 μέρες για να μου το δείξει στο e-banking.

Επιμένω να πάρει τηλέφωνο την τράπεζα. Από την 1η στιγμή του τον λένε άμεσα άμα πάρει τλφ χωρίς καμιά αναμονή για μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένω να πάρει τηλέφωνο την τράπεζα. Από την 1η στιγμή του τον λένε άμεσα άμα πάρει τλφ χωρίς καμιά αναμονή για μέρες.

 

Δεν βγαίνει κατευθείαν. Και εγώ έτσι νόμιζα αλλά από την τράπεζα μου είπαν πως χρειάζονται 4-5 μέρες.  Αλλά πάω πάσο, αν θέλει ας πάρει, δεν είναι τπτ ένα τηλεφώνημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγαίνει κατευθείαν. Και εγώ έτσι νόμιζα αλλά από την τράπεζα μου είπαν πως χρειάζονται 4-5 μέρες.  Αλλά πάω πάσο, αν θέλει ας πάρει, δεν είναι τπτ ένα τηλεφώνημα. 

Με ποια τράπεζα συνεργάζεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Alpha bank. Το ρώτησα την ημέρα που έβγαζα την χρεωστική.

Ζύσε μαίη μου να φας τριφύλλι. Σώθηκες..... Η alpha bank είναι η πιο αργή τράπεζα που έχω δει ποτέ μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζύσε μαίη μου να φας τριφύλλι. Σώθηκες..... Η alpha bank είναι η πιο αργή τράπεζα που έχω δει ποτέ μου :P

 

Τι να σου πω? Δεν έχω κανένα παράπονο ούτε σαν τράπεζα, ούτε με το e-banking μου από θέμα ενημερώσεων και τα σχετικά. Και συγκεκριμένα ο λογαριασμός μου ήταν ανενεργός, η εξυπηρέτηση και η ενεργοποίησή του ήταν το λιγότερο άριστη και γρήγορη αντίστοιχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένω να πάρει τηλέφωνο την τράπεζα. Από την 1η στιγμή του τον λένε άμεσα άμα πάρει τλφ χωρίς καμιά αναμονή για μέρες.

Το έχεις κάνει αυτό που λες? Δεν σε αμφισβητώ, ρωτάω από περιέργεια. Αν φαινόταν ο κωδικός άμεσα στην τράπεζα δεν θα έπρεπε να φαίνεται επίσης άμεσα και στο ebanking? Μέχρι στιγμής δεν έχω ακούσει κανέναν που να τον έχει δει τόσο γρήγορα τον κωδικό, ανεξαρτήτου τράπεζας που συνεργάζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχεις κάνει αυτό που λες? Δεν σε αμφισβητώ, ρωτάω από περιέργεια. Αν φαινόταν ο κωδικός άμεσα στην τράπεζα δεν θα έπρεπε να φαίνεται επίσης άμεσα και στο ebanking? Μέχρι στιγμής δεν έχω ακούσει κανέναν που να τον έχει δει τόσο γρήγορα τον κωδικό, ανεξαρτήτου τράπεζας που συνεργάζεται.

Ναι το έχω κάνει. Κανονικά ναι θα έπρεπε αλλά στο τμήμα εξυπηρέτησης φαίνεται πιο γρήγορα. Τι να σου πω? κουφά πράγματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα! Μου έχουν βάλει κάποια χρήματα στο ΡΡ και θέλω να τα τραβήξω.Εχω δηλώσει μια prepaid σαν κάρτα και μου έχει κρατηθεί κανονικά το 1,5€ και έχω πάρει κανονικά και το 4ψήφιο κωδικό.Οπως γράφει και παραπάνω ο Wolfas,αν θέλω να κάνω withdraw ,μου ζητάει λογαριασμό σε μορφή ΙΒΑΝ.Μπορώ να δηλώσω ενα λογαριασμό μου που είναι συνδεμένος με χρεωστική και παράλληλα να διαγράψω τη prepaid απο τα στοιχεία μου στο ΡΡ ή το δεύτερο δεν είναι απαραίτητο;Aυτό που θα ήθελα ειναι να σηκώσω τα λεφτά απο τη prepaid και οχι απο τον λογ/μό.Γίνεται αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Μου έχουν βάλει κάποια χρήματα στο ΡΡ και θέλω να τα τραβήξω.Εχω δηλώσει μια prepaid σαν κάρτα και μου έχει κρατηθεί κανονικά το 1,5€ και έχω πάρει κανονικά και το 4ψήφιο κωδικό.Οπως γράφει και παραπάνω ο Wolfas,αν θέλω να κάνω withdraw ,μου ζητάει λογαριασμό σε μορφή ΙΒΑΝ.Μπορώ να δηλώσω ενα λογαριασμό μου που είναι συνδεμένος με χρεωστική και παράλληλα να διαγράψω τη prepaid απο τα στοιχεία μου στο ΡΡ ή το δεύτερο δεν είναι απαραίτητο;Aυτό που θα ήθελα ειναι να σηκώσω τα λεφτά απο τη prepaid και οχι απο τον λογ/μό.Γίνεται αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Λογικά θα γίνεται αλλά θα χρεωθείς προμήθεια για την ανάληψη. Οπότε καλύτερα κάνε αυτό με την χρεωστική και θα τα πάρεις με 0 προμήθειες κτλ κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Μου έχουν βάλει κάποια χρήματα στο ΡΡ και θέλω να τα τραβήξω.Εχω δηλώσει μια prepaid σαν κάρτα και μου έχει κρατηθεί κανονικά το 1,5€ και έχω πάρει κανονικά και το 4ψήφιο κωδικό.Οπως γράφει και παραπάνω ο Wolfas,αν θέλω να κάνω withdraw ,μου ζητάει λογαριασμό σε μορφή ΙΒΑΝ.Μπορώ να δηλώσω ενα λογαριασμό μου που είναι συνδεμένος με χρεωστική και παράλληλα να διαγράψω τη prepaid απο τα στοιχεία μου στο ΡΡ ή το δεύτερο δεν είναι απαραίτητο;Aυτό που θα ήθελα ειναι να σηκώσω τα λεφτά απο τη prepaid και οχι απο τον λογ/μό.Γίνεται αυτό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Μπορείς να τραβήξεις τα λεφτά στην χρεωστική και δεν χρειάζεται να διαγράψεις την Prepaid από το PayPal. Έτσι ακριβώς το έκανα. Τράβηξα τα λεφτά σε μια χρεωστική(Εθνική)  που έχει IBAN και χωρίς να περάσω τα στοιχεία της κάρτας  στο PAYPAL.

Μην διαγράφεις την Prepaid δεν σε πειράζει που την έχεις μέσα  σε περίπτωση που θέλεις να κάνεις αγορές μπορείς να την χρησιμοποιήσεις.

 Η Prepaid επειδή δεν είναι συνδεδεμένη με κάποιον λογαριασμό(βιβλιάριο) δεν έχει IBAN έτσι δεν μπορείς να στείλεις χρήματα στην κάρτα αλλά μόνο να βάλεις.!  

 

Σε 2 με 3 μέρες(εργάσιμες) τα λεφτά θα είναι μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!Θα δώσω μόνο τον λογ/μό μου σε μορφή ΙΒΑΝ και θα περιμένω τη πίστωση.Τα έξοδα τα γνωρίζω και τα έχω ηδη υπολογίσει. Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια στα στοιχεια μου πρεπει να τα βαλω ελληνικα η λατινικα?(εγω τα εβαλα κλατινικα να τα αλλαξω?)επισης στην οδο επειδη χαθηκα τι βαζω περιοχη και πολη?περιοχη και νομο?η ταχυδρομικο κωδικα και νομο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...