Προς το περιεχόμενο

Πώς δημιουργούμε λογαριασμό στο paypal? (Πλήρης Οδηγός)


Skierpetros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καιρό τώρα σκέφτομαι να ανοίξω έναν λογαριασμό PayPal.Αλλα δεν ξέρω αν ειναι τόσο έμπιστο γιατί εγώ θέλω να το συνδέσω με τραπεζικό λογαριασμό γιατί δεν έχω κάρτα και θέλω να πουλήσω κάποια πράγματα στο internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα παιδιά θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας. Εχω βγάλει μια PREPAID CARD MASTERCARD(μαύρο χρώμα έχει) από την ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ. Την κάρτα την σύνδεσα με την PayPal εχω κάνει την επιβεβαίωση. Το πρόβλημα μου είναι το εξής, έχω μερικά χρήματα στην PayPal και θέλω να τα τραβήξω στην κάρτα . Όταν πατάω WITHDRAW μου ζητάει ΙΒΑΝ το οποίο δεν το έχω, έτσι επικοινώνησα με την ΤΡΑΠΕΖΑ ο που μου είπαν ότι αυτές οι κάρτες δεν έχουν ΙΒΑΝ και λειτουργούν έτσι. Ρωτάω λοιπόν έχει κανείς ανάλογη εμπειρία η μήπως γνωρίζει τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;  

 

Ευχαριστώ 

 

Υ.Γ Με το ΙΒΑΝ calculator που υπάρχει στην σελίδα της ΤΡΑΠΕΖΑΣ ξέρει κανείς τι παίζει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορεις να τραβηξεις λεφτα απο το paypal στην prepaid. Πρεπει να εχεις χρεωστικη καρτα συνδεδεμενη με λογαριασμο τραπεζης.

 

Γνωμη μου, αν δεν ειναι πολλά, αστα μεσα για μελλονικες αγορες. Συν οτι η πειραιως θα σου τραβηξει και 4 ευρω για το εισερχομενο εμβασμα, αν ειναι σε δολαρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Από τη βλέπω θα πρέπει να βγάλω άλλη κάρτα. Το περίεργο είναι πως όταν είχα πάει στην ΠΕΙΡΑΙΩΣ για να βγάλω μια καρτα οπού να μπορώ να την χρησιμοποιώ για το ίντερνετ ( να παιρνω και να δίνω) μου είπαν πως αυτή είναι η καρτα που πρέπει να βγάλω.

Τhank you again.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Από τη βλέπω θα πρέπει να βγάλω άλλη κάρτα. Το περίεργο είναι πως όταν είχα πάει στην ΠΕΙΡΑΙΩΣ για να βγάλω μια καρτα οπού να μπορώ να την χρησιμοποιώ για το ίντερνετ ( να παιρνω και να δίνω) μου είπαν πως αυτή είναι η καρτα που πρέπει να βγάλω.

Τhank you again.

Μα δε σου ειπαν ψεμματα. Μπορεις ανετα να τη χρησιμοποιησεις για αγορες μεσω paypal, αλλά οχι για να τραβηξεις λεφτα απο paypal.

 

Προσωπικά, θεωρω κλεψια τα 2-3 ευρω που θελει για να τη φορτωσεις.

Εναλλακτικα, ανοιξε ενα λογαριασμο, βγαλε καρτα, και πανε βαζε εκει λεφτα για τις αγορες που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@WOLFAS

Αυτό  που λέει η mary1 κάνε. Ανοιξε έναν λογιαριασμό -κατά προτίμηση winbank direct για να έχεις πλήρη έλεγχο από ίντερνετ και ελάχιστες προμήθειες-, βγάλε μια χρεωστική κάρτα συνδεδεμένη με το λογαριασμό και είσαι έτοιμος. Θα βάζεις/βγάζεις λεφτά όποτε θες χωρίς κόστος ενώ με την προπληρωμένη πληρώνεις 2 ευρώ για κάθε φόρτιση.

 

Το IBAN Calculator είναι όταν ξέρεις έναν αριθμό λογαριασμού και θες να μάθεις ποιο είναι το IBΑN του λογαριασμού αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια χτες εφτιαξα λογαριασμο στο paypal και δν μου εχουν στειλει το κωδικο επιβεβαιωσης ακομα στο e-mail ή το link για να επιβεβαιωσω το λογαριασμο μου. Το ιδιο συμβαινει και με τον κωδικο επιβεβαιωσης της χρεωστικης καρτας (VISA) (Τραπεζα Πειραιως) που εχω. Μου λεει οτι μου χρεωσαν 1,5 ευρω στην καρτα και θα μου τα επιστρεψουν εντος 24 ωρων αφου επιβεβαιωσω την χρεωστικη καρτα μου. Αλλα νταξει λεει οτι μπορει να παρει 1-2 μερες μεχρι να μου στειλουν τον 4ψηφιο κωδικο. Αλλα δν μπορω να καταλαβω γτ δν μου εχουν στειλει ακομα τον κωδικο επιβεβαιωσης του paypal λογαριασμου μου. Καμια ιδεα παιδια? Οταν γινουν αυτες οι 2 επιβεβαιωσεις, μετα χρειαζεται τιποτα περεταιρω πριν ακομα ξεκινησω αγορες στο ιντερνετ? ευχαριστω εκ τοων προτερων

περιμενε μεχρι 5 μερες και μετα να ανησυχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@piranxas29

Το εμαιλ επιβεβαίωσης μπορεί να έχει καταλήγξει στον φάκελο με τα Spam. Τσέκαρε μήπως είναι εκεί. Αν όχι, πήγαινε στο paypal και λογικά κάπου πρέπει να έχει resend email ή κάτι παρόμοιο. Μου έχει τύχει με άλλο σάιτ να μην έρθει ποτέ το verification email και πάτησα να μου το ξαναστείλουν και ήρθε.

 

Ο τετραψήφιος κωδικός της κάρτας κάνει 3-4 μέρες να εμφανιστεί, είναι φυσιολογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ περίεργο αυτό... Δεν σου έχει έρθει κανένα εμαιλ από paypal? Επειδή τσέκαρα τώρα τα δικά μου και το confirmation το έχει μέσα στο εμαιλ με τίτλο "Welcome to Paypal". Δεν είναι ως συνήθως που έχουν τίτλο "Please confirm your account".

Αλλιώς το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι κατά την εγγραφή να έδωσες λάθος εμαιλ, πχ. να σου ξέφυγε κάποιο γράμμα, οπότε τώρα όλα να στέλνονται στη λαθος διεύθυνση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, δν ειναι στο φακελο με τα Spam. Εχω τσεκαρει επανηλημενα. Εχω κανει και resend e-mail...τπτ δν συνεβη

Επειδή έχω και εγώ περάσει τα ίδια με εσένα πάρε τλφ την τράπεζα να σου δώσουν τον κωδικό paypal επιτόπου και θα στο δώσουν και θα είσαι οκ. Μετά τον εισάγεις στο paypal και είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...