Προς το περιεχόμενο

Πώς δημιουργούμε λογαριασμό στο paypal? (Πλήρης Οδηγός)


Skierpetros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πριν ΄λιγο στο paypal μου ειρθε  ενα μυνημα  EU regulations require that we collect and confirm your account information.

 

 

τι  σημαινει αυτο;;;;

 

 

 

 

  • Dec 28, 2015: EU regulations require that we collect and confirm your account information.

(Your case ID for this reason is PP-004-461-371-781.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω και εγω μια ερωτηση.

 

Αν καποιος μου στειλει μεσω paypal χρηματα στον δικο μου λογαριασμο paypal, θα φανουν αμεσως? Ή χρειαζεται καποιες ωρες για να εμφανιστουν στον λογαριασμο μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Aπορία:

 

Εφτιαξα μια κάρτα revolut. Τη συνέδεσα ως primary στο paypal. Μου χρέωσε 0.93ε τα οποία ακόμη ΔΕΝ τα επέστρεψε. Τι διαολο τα κρατάνε εγγύηση;

Η άνωθεν κίνηση στις 01/01/2016.

Φυσικα μου κράτησε και 1.36ε οταν έκανα confirm τη κάρτα, την ιδια ημερα και στις 4 του μήνα τα επέστρεψε.

 

Οχι πως καίγομαι για τα 0.93ε, απλά απο περιέργεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ρε παιδιά ακολούθησα όλες τις οδηγίες μια χαρά...αλλά όταν πήγα να κάνω μιααγορά, δε με άφηνε...έστειλα στο support τους κα μου έστειλαν αυτό http://prntscr.com/a5sgqq και έτσι έστειλα και στο support της paypal, ακόμα τίποτα όμως και είπα να ρωτήσω κι εδώ.
Επίσης όταν πάω να βάλω και τον λογαριασμό τραπέζης στο paypal (αν και ένας φίλος μου είπε δε χρειάζεται αφού έχω βάλει τη κάρτα) μου βγήκε αυτό το error. http://prntscr.com/a5shxg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν εχεις ακουστα πως υπαρχουν capital controls στην Ελλαδα.

 

Για το 2ο, ο λογος ειναι αυτος που ανεφερα παραπανω. Δε μπορεις να συνδεσεις λογαριασμο απο ελληνικη τραπεζα λογω cc και δε χρειαζεται αν ο λογαριασμος paypal προοριζεται για αγορες.

 

Για το 1ο, να υποθεσω πως μεσω ελληνικης παλι καρτας πηγες να κανεις αγορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν εχεις ακουστα πως υπαρχουν capital controls στην Ελλαδα.

 

Για το 2ο, ο λογος ειναι αυτος που ανεφερα παραπανω. Δε μπορεις να συνδεσεις λογαριασμο απο ελληνικη τραπεζα λογω cc και δε χρειαζεται αν ο λογαριασμος paypal προοριζεται για αγορες.

 

Για το 1ο, να υποθεσω πως μεσω ελληνικης παλι καρτας πηγες να κανεις αγορα;

 

ναι μέσω ελληνικής κάρτας...αλλά το θέμα είναι πως την προηγούμενη βδομάδα ένας φίλος, μπόρεσε να κάνει την ίδια αγορά..ελληνική κάρτα κι αυτός...εγώ δε μπορώ όμως λόγω τον cc αλλά αυτός μπορεί; Ο.ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μέσω ελληνικής κάρτας...αλλά το θέμα είναι πως την προηγούμενη βδομάδα ένας φίλος, μπόρεσε να κάνει την ίδια αγορά..ελληνική κάρτα κι αυτός...εγώ δε μπορώ όμως λόγω τον cc αλλά αυτός μπορεί; Ο.ο

Ναι ενδεχεται ανα περιπτωσεις τυχαια να μπορει να ολοκληρωση αγορα με ελληνικη καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περίεργο....αυτός κάνει συχνά αγορές...μάλιστα έχει κάνει και 2 για εμένα, δεν είχε θέμα. Τι μπορώ να κάνω εγώ τώρα; Έχεις ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτιαξα το web banking στην τράπεζα και έχω χρήματα. Διάβασα μία λεπτομέρεια κάπου. Ότι για να μπορέσεις να στείλεις από έναν λογαριασμό τραπέζης χρήματα στον λογαριασμό σου στο PayPal, πρέπει να έχεις φτιάξει στο PayPal όνομα λογαριασμού ακριβώς ίδιο με αυτόν της τραπέζης. Αλλιώς, κάπου σκαλώνει.

 

π.χ. Αν κάποιος έχει στο βιβλιάριό του ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ πρέπει το ίδιο (ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ) να φτιάξει καί στο PayPal. Διαφορετικά, έχουμε σκαλώματα, και πρέπει να επικοινωνήσεις με το PayPal τηλεφωνικά να στο αλλάξουν.

 

α. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

β. Υπάρχει μία λεπτομέρεια. Στο βιβλιάριο, οι χαρακτήρες του κατόχου είναι ελληνικοί. Το PayPal (προφανώς) αναγνωρίζει μόνο λατινικούς. Τί κάνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρήματα μπορείς να στείλεις στο balance από άλλο balance γρήγορα και ανέξοδα.

Για να φορτώσεις με έμβασμα το balance, πρέπει να έχεις συνδέσει προηγουμένως τον ΙΒΑΝ του τραπεζικού λογαριασμού σου στο paypal και επειδή από τον ΙΟΥΛ 2015 κλειδώθηκε αυτή η διαδικασία πρέπει να επικοινωνήσεις με το Paypal είτε τηλεφωνικά (άμεσο αποτέλεσμα) είτε με μήνυμα, για να ξεκλειδώσουν τη διαδικασία και να προσθέσεις τον ΙΒΑΝ. Μετά τη σύνδεση, μπορείς να στέλνεις εμβάσματα στο balance μέχρι 500€/μήνα. Το μειονέκτημα είναι ότι όλες οι αγορές θα γίνονται από το balance και αυτές σε συνάλλαγμα με την ασύμφορη ισοτιμία του paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...