Προς το περιεχόμενο

Πώς δημιουργούμε λογαριασμό στο paypal? (Πλήρης Οδηγός)


Skierpetros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρα εαν χρειαστει να βαλεις χρηματα απο τον τραπεζικο λογαριαμο σου μεσα στο paypal γινεται μεσω μεταφορας χρηματων...! πραγμα που το χρεωνει ξανα η τραπεζα , μαλακια δηλαδη δεν γλητωνεις τα εξοδα φορτησης της καρτας

 

Να ρωτησω κατι αλλο; Εαν θελω να δεχτω χρηματα μεσω paypal που θα μεταφερθουν? Στην prepaid καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπορω να βαλω απλα εναν αριθμο λογαριασμου και οχι χρεωστικη,πιστωτικη καρτα στο paypal?

Απ' όσο έψαξα εγώ σαν νέος χρήστης paypal είδα πως μόνο για μεταφορά από paypal προς τράπεζα μπορείς να βάλεις λογαριασμό τραπέζης.

Η σύνδεση λογαριασμού τραπέζης και paypal γίνεται μέσω χρεωστικής νομίζω, απ' ότι έχω καταλάβει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γιατι να περνει φιλε μου?

H Paysafecard ειναι ενα χαρτι χωρις αξια. 

 

 

γιατί είναι ο μοναδικός τρόπος να βάλει καποιος λεφτά όταν δεν έχει προπλυρομενη

και τώρα βάση διαταγής από την κυβέρνηση δεν μπορείς να ανοιξις λογαριασμό στην τράπεζα (και να πάρεις προπληρωμένη η χρεωστική) αν δεν δουλεύεις κάπου (δλδ σου ζητάνε απόδειξη από την δουλειά)

όλο αυτό για να καταπολεμήσουν μαύρο χρήμα υποτίθεται)

 

 

μπορω να βαλω απλα εναν αριθμο λογαριασμου και οχι χρεωστικη,πιστωτικη καρτα στο paypal?

 

αν εχεις λογαριασμό στην εθνική το βάζεις μέσα (Έχει σχετικό παιδιο) και μετά μπορείς να μεταφέρεις λεφτά από το paypal στην εθνική (κάνει περίπου 2 3 μέρες να μεταφερθεί το ποσό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά λίγη βοήθεια ,έχω ένα account είναι unverified και έχω λίγα χρήματα μέσα ..για κάποιο λόγο δεν μπορώ να κάνω αγορές .υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος χωρίς να συνδέσω το account με κάρτα?,επίσης βλέπω δεν μπορώ να στείλω λεφτά σε άλλους.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα θελω επειγοντως βοηθεια ρε παιδια..εχω κανει λογαριασμο στην paypal εχω κανει primary και verified την prepaid καρτα μου της πειραιως και εχω κανει παραγγελια.Ενω εχω κανονικα ολα τα λεφτα μεσα οταν παταω pay για να πληρωσω μου βγαζει αυτο You cannot complete this action on the card you have selected. Please select another card.Ας βοηθησει οποιος μπορει γιατι εχω πελαγωσει frown.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα θελω επειγοντως βοηθεια ρε παιδια..εχω κανει λογαριασμο στην paypal εχω κανει primary και verified την prepaid καρτα μου της πειραιως και εχω κανει παραγγελια.Ενω εχω κανονικα ολα τα λεφτα μεσα οταν παταω pay για να πληρωσω μου βγαζει αυτο You cannot complete this action on the card you have selected. Please select another card.Ας βοηθησει οποιος μπορει γιατι εχω πελαγωσει frown.gif

 

Λίγο που το έψαξα μερικοί αναφέρουν οτι με συγκεκριμένα sites παίζει καποιο πρόβλημα οταν παραγέλνεις με paypal βέβαια δεν ξέρω αν ειναι η ίδια περίπτωση , εσυ απο που θες να παραγείλεις ?

Δες μηπως δεν εχει ολα τα χρήματα μεσα ενοω να μπερδεύτικες με τις ισοτιμίες αν παίρνεις σε $ και να εχει ποιο λίγα χρήματα μεσα, αλλιώς επικοινώνησε με την τράπεζα σου καλύτερα να τους ρωτήσεις ποιο ειναι το πρόβλημα και με το paypal στην συνέχεια

 

Παιδιά λίγη βοήθεια ,έχω ένα account είναι unverified και έχω λίγα χρήματα μέσα ..για κάποιο λόγο δεν μπορώ να κάνω αγορές .υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος χωρίς να συνδέσω το account με κάρτα?,επίσης βλέπω δεν μπορώ να στείλω λεφτά σε άλλους.

 

Πρέπει να κανεις verified το account , δες Link.png Site: https://www.paypal.com/us/webapps/helpcenter/article/?solutionId=10568&">εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα πρέπει να κάνεις verified το λογαριασμό σου

 

Οταν επιλέγεις verified card το paypal κάνει μια μικρή ανάληψη από το λογαριασμό σου 1 ευρώ.

H τραπεζική συνναλαγή αυτή ( η αναληψη) έχει ένα τετραψήφιο αριθμό.

Παίρνεις αυτόν τον τετραψήφιο από την τραπεζα σου (το γράφει το χαρτακι με τις συνναγγαλες που βγάζει το  ΑΤΜ) και τον βάσεις στο paypal. 

Οποτε η κάρτα σου γινεται verified και μπορεις να χρησιμοποιήσεις κανονικά μέτα και το paypal σου επιστρέφει το 1 ευρώ της ανάληψης.

 

Λιγο σπασιμο αλλά το κάνεις μια φορά και είσαι έτοιμος μετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά ξέρω την απάντηση, αλλά επιβεβαιώστε μου κάποιος please...

Κάρτα ξέρουμε δεν είναι απαραίτητο να συνδέσουμε στον paypal λογαριασμό και μπορούμε ενίοτε να κάνουμε μεμονωμένες καταθέσεις στην τράπεζα -όπως αναφέρθηκε πιο πίσω στο θρεντ- ωστε να μεταφέρεται το εκάστοτε ποσό στο paypal account προς χρήση.

 

Τώρα, αν δεν θέλουμε ούτε κάρτα να συνδέσουμε και ούτε μεμονωμένες καταθέσεις μέσω τράπεζας να κάνουμε, αλλά απλά ν' ανοίξουμε PP και κάποιος να μας στέλνει X ποσό από το δικό του PP και να κάνουμε μ'αυτό τις αγορές μας, υπάρχει κάποιο θέμα ως προς το legit/ενεργού PP λογαριασμού από πλευράς της paypal? (υποθέτω το μόνο θέμα θα είναι αν ο πωλητής δέχεται ή όχι μη verified account/address, αφού δεν θα έχουμε ολοκληρώσει την verification διαδικασία μέσω της σύνδεσης κάρτας...?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Απλα πρέπει να κάνεις verified το λογαριασμό σου

 

Οταν επιλέγεις verified card το paypal κάνει μια μικρή ανάληψη από το λογαριασμό σου 1 ευρώ.

H τραπεζική συνναλαγή αυτή ( η αναληψη) έχει ένα τετραψήφιο αριθμό.

Παίρνεις αυτόν τον τετραψήφιο από την τραπεζα σου (το γράφει το χαρτακι με τις συνναγγαλες που βγάζει το  ΑΤΜ) και τον βάσεις στο paypal. 

Οποτε η κάρτα σου γινεται verified και μπορεις να χρησιμοποιήσεις κανονικά μέτα και το paypal σου επιστρέφει το 1 ευρώ της ανάληψης.

 

Λιγο σπασιμο αλλά το κάνεις μια φορά και είσαι έτοιμος μετά

 

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, δε χρειάζεται να πάμε στην τράπεζα ή σε ΑΤΜ, αλλά μόλις ολοκληρώσουμε όλη τη διαδικασία, για να βρούμε αυτό τον τετραψήφιο αριθμό, δε χρειάζεται ούτε να περιμένουμε μια μέρα ούτε τίποτα. Παίρνουμε τηλέφωνο στο 182838 και αφού τους δώσουμε τα στοιχεία μας, μας δίνουν αυτοί κατευθείαν τον αριθμό αυτό της συναλλαγής.  Πρόκειται για την τράπεζα Πειραιώς. Προφανώς και οι άλλες τράπεζες να έχουν αντίστοιχη υπηρεσία.

Να πω ακόμα πως δεν είναι ένα ευρώ το ποσό που κρατά το paypall. Αυτή τη στιγμή εδώ στην Ελλάδα πήρε τρία ευρώ για αυτή τη συναλλαγή, τα οποία ασφαλώς θα επιστραφούν με την πρώτη αγορά αγαθών.

 

Πολλά συγχαρητήρια για τον οδηγό αυτό δημιουργίας λογαριασμού στο paypall

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

πρόβλημα με paypal

εκανα κατα λαθος μια παραγγελια μεσω paypal    χωρις να εχω χρηματα μεσα

ο πωλητης μου εστειλε mail  οτι η παραγγελια εγινε και οτι κολλησε στην πληρωμη.

 

μεσα στο paypal μου γραφει τα εξης

 

 

Charge From Credit Card (Unique Transaction ID # 6YE25         Total amount:   €107.88 EUR Fee amount:   €0.00 EUR Net amount:   €107.88 EUR   Invoice ID:   1139415 Date:   Nov 27, 2013 Time:   02:51:06 PST Status:   Denied   Subject:  
Credit Card
Funding Type:   Credit Card Transfer from:   Visa Debit Card XXXX-XXXX-XXXX-9009

This transaction will appear on your bill as "PAYPAL *BANGGOODTEC".

 

 

 

εγω θελω να κανω καποια αγορα  δεν πιστευω να μου κρατησουν τα χρηματα για την λαθος παραγγελια  και να την στειλουν?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω αλλα για καλο και για κακό στείλε τους ενα mail στο paypal αλλα και στον πωλητή  να ενημερώσεις το λάθος που έγινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια, θελω να σας κανω μια ερωτηση αμα ξερετε, μπορει να μην ειναι πολυ σχετικη με το θεμα, αλλα δεν ξερω που αλλου να ρωτησω. Εχω κανει 100Ευρω Withdraw(μεταφορα) απ το paypal μου στον τραπεζικο μου λογαριασμο της τραπεζας Πειραιως, μηπως ξερετε ποσα θα μου κρατησει η τραπεζα για προμηθεια εμβασματος;; Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...