Προς το περιεχόμενο

Πώς δημιουργούμε λογαριασμό στο paypal? (Πλήρης Οδηγός)


Skierpetros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γεια σας! εχω δημιουργησει ένα λογαριασμο στο paypal με ψευτικο ονοματεπωνυμο  αλλα τα υπλοιπα στοιχεια μου ειναι αληθηνα καθως και ο αριθμος του τραπεζικου μου λογαριασμου, πριν 5 μερες  πληρωθηκα απο ενα site  και μετα εκανα αναληψη  στο paypal  για να μεταφερθουν τα χρηματα στο  τραπεζικο λογαριασμο μου, ομως ακομα με εχει σε αναμονη, μηπως  φταιει το ψευτικο ονομα? Σε περιπτωση που φταιει αυτο , τι μπορω να κανω ? επισης μπορω να διαγραψω το λογαριασμο  στο paypal και να δημιουργισω εναν αλλο λογαριασμο με το ιδιο αριθμο χρεωστικης καρτας? 

Επεξ/σία από lilika1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1) οταν  δημιουργεις λογαριασμο στο paypal  πρεπει να βαλεις το ονομα σου οπως ακριβως ειναι πανω στην   χρεωστικη καρτα ειτε   αυτο ειναι γραμμενο στα ελληνικα είτε στα λατινικά  ?

2) οταν διαγραψεις το λογαριασμο σου στο pay pal μπορεις να δημιουργησεις αλλο με τον ιδιο αριθμο  χρεωστικης κάρτας ή πρεπει να βγαλω  νεα χρεωστικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Sto όνομα του PayPal έβαλα σαν μικρό το ALEX στην prepaid όμως αναγράφεται ALEXANDROS ενώ έχω και δεύτερο όνομα...

Να κάνω αίτηση αλλαγής του paypal account μου πριν κάνω verify την pre paid ή δεν θα υπάρχει θέμα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με την Paypal μου. Ακύρωσα μια παραγγελία που έκανα, γράφει Refund completed αλλά μετά μου εμφανίζει Transfer From Credit Card Denied και το ποσό που κανονικά θα έπρεπε να είχε επιστραφεί στον λογαριασμό μου δεν υπάρχει. Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

(Να αναφέρω πως εδώ και δύο χρόνια αγοράζω κανονικά μέσω paypal με τον συγκεκριμένο λογαριασμό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να κανει verify μια χρεωστικη που εφτιαξα, πρεπει να εχει μεσα at least 1.5€ για να τα τραβήξει, αλλιως δε γινεται verify σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα και απο μενα! εχω εναν τραπεζικο λογαριασμο στην eurobank και θελω να τον συνδεσω με paypal ..τι πρεπει να κανω? πηρα τηλ την eurobank και δεν ηξεραν κατι( μου ειπαν μονο για την προπληρωμενη)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο μενα! εχω εναν τραπεζικο λογαριασμο στην eurobank και θελω να τον συνδεσω με paypal ..τι πρεπει να κανω? πηρα τηλ την eurobank και δεν ηξεραν κατι( μου ειπαν μονο για την προπληρωμενη)..

Τι είδος κάρτας έχεις συνδεμένη στο λογαριασμό σου? visa-master card ή κάποια άλλη έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μπορεί το paypal να είναι μονόδρομος για αγορές μέσω e-bay κτλ, υπάρχουν όμως άλλα ιντερνετικά πορτοφόλια για μεγαλύτερους τζίρους και δουλειές. Για παράδειγμα Skrill, Neteller μπορούν να χρησιμοποιηθούν ακόμα και για το forex.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χαίρεται, εχω ήδη περάσει εναν αριθμο λογαριαμού ΙΒΑΝ στον οποίο κάποια στιγμή θα μπουν καποια χρηματα από πωληση χειροποιητων αντικειμενων. Εγω ποια διευθυνση θα δώσω στον αγοραστή προκειμενου να προχωρησει στην πληρωμη μεσω paypal??? και στη συνεχεια θα πρεπει να κανω αυτο που λέτε παραπάνω το withdraw προκειμενου να μπουν στον λογαριασμό μου. Σωστα? Στην περιπτωση που βαζει καποιος λογα/σμό για είσπραξη χρημάτων δεν χρειαζεται να ελεγξει αν εγινε παρακρατηση από την paypal 3 - 5 ευρώ για την πιστότητα του λογαριασμού  όπως συμβαίνει στις prepaid και στις πιστωτικές? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...εχω κανει 2 αγορες και λενε completed..βεβαια δεν μ χουν ερθει τα αντικειμενα ακομα αλλα ολα δειχνουν μια χαρα(επικοινωνησα και με τους πωλητες).. Το θεμα ειναι οτι τρ δεν εχω αρκετα λεφτα για να κανω verify την καρτα και ετσι εχω κανει την αγορα ενω η καρτα ηταν Unverified...υπαρχει καποιο προβλημα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

γεια s φιλε μου μήπως μπορείς να m δώσεις kt facebook k τέτοια να επικοινωνήσουμε επειδή θέλω να κάνω και εγώ paypal και δεν κατάλαβα μερικά πραγματάκια πέτρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια s φιλε μου μήπως μπορείς να m δώσεις kt facebook k τέτοια να επικοινωνήσουμε επειδή θέλω να κάνω και εγώ paypal και δεν κατάλαβα μερικά πραγματάκια πέτρο...

Τι δεν κατάλαβες απο τον οδηγό του ts; Πιο αναλυτικός δε γίνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...