Προς το περιεχόμενο

Πώς δημιουργούμε λογαριασμό στο paypal? (Πλήρης Οδηγός)


Skierpetros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα τεράστιο ευχαριστώ για την υπερπολύτιμη βοήθειά σου.. Δεν πειράζει να περιμένουμε και λίγο παραπάνω. Στο κάτω κάτω είτε έτσι είτε αλλιώς πάλι θα υπήρχε αναμονή κάποιων ημερών.   B)

 

Ήσουν πάρα πολύ κατατοπιστική. Και πάλι ευχαριστώ.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένα τεράστιο ευχαριστώ για την υπερπολύτιμη βοήθειά σου.. Δεν πειράζει να περιμένουμε και λίγο παραπάνω. Στο κάτω κάτω είτε έτσι είτε αλλιώς πάλι θα υπήρχε αναμονή κάποιων ημερών.   B)

 

Ήσουν πάρα πολύ κατατοπιστική. Και πάλι ευχαριστώ.  :-D

Εάν έχεις πρόβλημα με τον 4ψηφιο κωδικό paypal κάνε αυτό που το έχω αναφέρει σε λίγα προηγούμενα post

 

Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της τράπεζας σου ζήτα 4 ψήφιο κωδικό paypal κάντε επιβεβαίωση στοιχείων και τον παίρνεις επιτόπου τηλεφωνικώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση πλεασε 

Αν κατάλαβα καλά προπληρωμένη δεν μπορώ να βάλω αλλά μόνο την κανονική χρεωστική κάρτα μου. Kαι αυτο γιατι στην προπληρωμένη δεν βλέπω πουθενά να έχει τον τριψήφιο αριθμό που ζητάει το ebay  τον οποιο ονομαζει scs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση πλεασε 

Αν κατάλαβα καλά προπληρωμένη δεν μπορώ να βάλω αλλά μόνο την κανονική χρεωστική κάρτα μου. Kαι αυτο γιατι στην προπληρωμένη δεν βλέπω πουθενά να έχει τον τριψήφιο αριθμό που ζητάει το ebay  τον οποιο ονομαζει scs

Απ ότι θυμάμαι όταν είχα βάλει προπληρωμένη είχα αφήσει κενό τον τριψήφιο, και την χρησιμοποιούσα αρκετό καιρο. Για δοκίμασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έκανα και δεν έπιασε και το κακό είναι ότι φορτισα την προπληρωμενη και τωρα για να την αποφορτισω θα ζητησει φραγκα.

 

Καλα πως γινεται ολοι να μιλανε για προπληρωμενες και paypal και κανενας να μην εχει πει οτι τελικα δεν γινεται;

Προσοχη λοιπον στις συζητησεις απο το νετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής! Μόλις σύνδεσα το paypal με την χρεωστική μου! Αν πάω στο ΑΤΜ και βάλω λεφτά στη κάρτα,  το paypal βλέπει κατευθείαν οτι η κάρτα έχει λεφτά?? Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έκανα και δεν έπιασε και το κακό είναι ότι φορτισα την προπληρωμενη και τωρα για να την αποφορτισω θα ζητησει φραγκα.

 

Καλα πως γινεται ολοι να μιλανε για προπληρωμενες και paypal και κανενας να μην εχει πει οτι τελικα δεν γινεται;

Προσοχη λοιπον στις συζητησεις απο το νετ

 

Αυτός ο τετραψήφιος αριθμός που σου ζητάει φαίνεται στις κινήσεις της κάρτας σου. Κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών ή αν έχεις ebanking το βλέπεις από εκεί.

 

Καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής! Μόλις σύνδεσα το paypal με την χρεωστική μου! Αν πάω στο ΑΤΜ και βάλω λεφτά στη κάρτα,  το paypal βλέπει κατευθείαν οτι η κάρτα έχει λεφτά?? Ευχαριστώ!

 

Ναι, τα χρήματα φαίνονται απευθείας ότι έχουν μπει στον λογαριασμό σου κ μπορείς να κάνεις την αγορά που θέλεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής! Μόλις σύνδεσα το paypal με την χρεωστική μου! Αν πάω στο ΑΤΜ και βάλω λεφτά στη κάρτα,  το paypal βλέπει κατευθείαν οτι η κάρτα έχει λεφτά?? Ευχαριστώ!

Μόλις καταμετρηθούν τα χρήματα στο ΑΤΜ, τοτε θα ειναι διαθέσιμα στο λογαριασμό σου στην τράπεζα. Λέω καταμέτρηση γιατί αλλα μηχανήματα μετράνε απευθείας χρήματα και άλλα δεχονται φακελο που τον ανοιγουν οι υπάλληλοι μια φορα την ημέρα. 

 

Ναι, τα χρήματα φαίνονται απευθείας ότι έχουν μπει στον λογαριασμό σου κ μπορείς να κάνεις την αγορά που θέλεις.

Για την ακρίβεια ΔΕΝ μπορεί το paypal να δει τι χρήματα ειναι στην κάρτα/λογαριασμό. Δεν ειναι online συνδεση ωστε μεσα απο το paypal να βλέπεις τι εχεις μεσα στο λογιαριασμό. Απλώς, οταν πας να αγοράσεις με paypal, το paypal θα ζητήσει το ποσό απο το λογαριασμό, η τράπεζα θα το δώσει και θα γίνει η αγορα. Και στις δυο περιπτώσεις, το υπολοιπο που θα βλέπει στο Paypal θα ειναι μηδεν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις καταμετρηθούν τα χρήματα στο ΑΤΜ, τοτε θα ειναι διαθέσιμα στο λογαριασμό σου στην τράπεζα. Λέω καταμέτρηση γιατί αλλα μηχανήματα μετράνε απευθείας χρήματα και άλλα δεχονται φακελο που τον ανοιγουν οι υπάλληλοι μια φορα την ημέρα. 

 

Για την ακρίβεια ΔΕΝ μπορεί το paypal να δει τι χρήματα ειναι στην κάρτα/λογαριασμό. Δεν ειναι online συνδεση ωστε μεσα απο το paypal να βλέπεις τι εχεις μεσα στο λογιαριασμό. Απλώς, οταν πας να αγοράσεις με paypal, το paypal θα ζητήσει το ποσό απο το λογαριασμό, η τράπεζα θα το δώσει και θα γίνει η αγορα. Και στις δυο περιπτώσεις, το υπολοιπο που θα βλέπει στο Paypal θα ειναι μηδεν. 

 

Τα περισσότερα ΑΤΜ τώρα είναι on line.

Ναι, δεν εννοώ ότι στο paypal φαίνονται ότι έχουν μπει τα χρήματα. Στον λογαριασμός της τράπεζας φαίνονται κ μπορεί να κάνει αγορές μέσω paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα!

 

Εχθες σύνδεσα τη χρεωστικη καρτα που εχω με το paypal και τραβηξε κανονικα το 1,5e καθως και 1e επιπλεον.

 

Το προβλημα ειναι οτι στην τραπεζα που πηγα σημερα να ρωτησω ,μου ειπαν πως στις πληροφοριες της συγκεκριμενης συναλλαγης το μονο που βλεπουν ειναι ενας 5ψηφιο νουμερο και τιποτα αλλο.

 

Στην προσπαθεια μου να κανω επαληθευση της καρτας με αυτο το νουμερο που μου εδωσαν και μετα πο 3 λανθασμενες υποβολες , μου εμαφανιστηκε το μηνυμα οτι για λογους ασφαλειας η συσγκεκριμενη καρτα εχει γινει disabled και πως δεν ειναι πλεον δυνατον να χρησιμοποιηθει.

Ξερει κανεις τι μπορει να εγινε και δεν εμαθα ποτε τον σωστο κωδικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως άλλη συναλλαγη ειδαν αυτοι και δημιουργηθηκε το χαος και ακυρωσες και αθελα σου τη καρτα

 

Tο περιεργο ηταν πως επεμεναν οτι δεν εμφανιζεται τιποτα αλλο στις λεπτομερεις της συναλλαγης,παρα μονο αυτο το 5ψηφιο νουμερο το οποιο δημιουργησε και το ολο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δε θα εμφανιζονταν γιατι ηταν ακομα νωρις. Πρωτη φορα ακουω να κανεις verified τη καρτα, να σου αφαιρειται το ποσο χθες και σημερα να πας να ψαχνεις το 4ψηφιο κωδικο. Συνηθως θελει περιπου 2-5 μερες να εμφανιστει η χρεωση.

 

Τωρα που ακυρωθηκε η καρτα, πιθανον εχασες και το 1,5 ευρω. Πρεπει να ξαναβαλεις άλλη και να μη βιαστεις. Η δικαιολογια στην αναλυτικη κατασταση του λογιαριασμο θα ειναι του στυλ ΡΡ1234 ... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπέρα!

 

Εχθες σύνδεσα τη χρεωστικη καρτα που εχω με το paypal και τραβηξε κανονικα το 1,5e καθως και 1e επιπλεον.

 

Το προβλημα ειναι οτι στην τραπεζα που πηγα σημερα να ρωτησω ,μου ειπαν πως στις πληροφοριες της συγκεκριμενης συναλλαγης το μονο που βλεπουν ειναι ενας 5ψηφιο νουμερο και τιποτα αλλο.

 

Στην προσπαθεια μου να κανω επαληθευση της καρτας με αυτο το νουμερο που μου εδωσαν και μετα πο 3 λανθασμενες υποβολες , μου εμαφανιστηκε το μηνυμα οτι για λογους ασφαλειας η συσγκεκριμενη καρτα εχει γινει disabled και πως δεν ειναι πλεον δυνατον να χρησιμοποιηθει.

Ξερει κανεις τι μπορει να εγινε και δεν εμαθα ποτε τον σωστο κωδικο?

 

Επειδή κι εγώ έφτιαξα πρόσφατα λογαριασμό στο PayPal θυμάμαι ότι την στιγμή που ζητάς verify-κωδικό σου λέει πως θα χρειαστούν 2-3 μέρες για να φανεί στις κινήσεις της κάρτας σου και πως είναι 4ψήφιος, εμένα χρειάστηκαν νομίζω 5 μέρες για να φανεί ο κωδικός στο e-banking. 

 

Γνώμη μου είναι μιας και δεν μπορείς να την ξαναβάλεις στο PayPal να βγάλεις άλλη κάρτα (για τον ίδιο λογαριασμό), ζήτα και κωδικό e-banking για να ελέγχεις τον λογαριασμό σου όποτε θες. 

 

Και όπως είπε η mary1 είναι PP1234code

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι έχετε πρόβλημα με το verify κάντε αυτό.

Πάρτε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της τράπεζας σας ζητάτε 4 ψήφιο κωδικό paypal κάντε επιβεβαίωση στοιχείων και τον παίρνετε επιτόπου τηλεφωνικώς.

 

 

όσοι έχουν πρόβλημα με το μπλοκάρισμα καλύτερα να βγάλετε άλλη κάρτα και στο verify να ακουλουθήσετε το από πάνω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...