Προς το περιεχόμενο

Eκτυπωτης-Σκανερ-Φαξ HP4500 - 49E στο Μediamarkt


eko13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το εχω κανει κι εγω αυτο μια φορα με ενα μαγαζι, αλλα αργοτερα που ξαναδοκιμασα ειχαν αρχισει να τσεκαρουν τα serial numbers με καποιο τροπο στη database τους οποτε το επεστρεψα στο... 'σωστο' μαγαζι μετα (σκληρος δισκος)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πάντως η γνώμη μου είναι ότι στους εκυπωτές ότι δίνεις παίρνεις....

 

αν έχουμε σαν απαίτηση να εκτυπώνουμε έγχρωμα (και να σκανάρουμε και να στέλνουμε φαξ) τότε η κατηγορία τιμής 45-60 ευρώ δε νομίζω να μας καλύπτει...

 

απλά θα το βρούμε μπροστά μας (στο αυξημένο κόστος χρήσης, στην μειωμένη ποιότητα/ταχύτητα, στην αυξημένη πιθανότητα βλάβης κτλ κτλ)

 

επαναλαμβάνω, είναι απλά η γνώμη μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερω, με τοσες αρνητικες κριτικες (οι μισες σχεδον 1 στα 5..)

http://www.amazon.com/HP-Officejet-4500-CB867A-B1H/product-reviews/B0036TGGJ6/ref=cm_cr_dp_qt_hist_one?ie=UTF8&filterBy=addOneStar&showViewpoints=0

 

θα το σκεφτομουν πολυ, εστω και για 49 ευρω

 

Eγώ πάλι δέν τίς κοιτάω καθόλου τις αρνητικές γιατί παίζει νά είναι από κάποιο αντίπαλον δέος εσκεμμένες,η απο ασχετοσύνη του χρήστη (κακή χρήση γενικώς),η από χρήστη πού είχε πολλές απαιτήσεις υπεράνω των δυνατοτήτων τής συσκευής.

Εγγύηση έχει,καί γιά 49 ευρώ είναι πολύ καλή η τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθω να μην καταλαβαινω τι περιμενει καποιος απο πολυμηχανημα των 50 ευρω...

 

Ο ενας λεει δεν εχει wifi, ο αλλος λεει προτιμα τα lazer, εννοειται πως ολοι προτιμουν τα Lazer αλλα δεν κανουν 50 ευρω... Δεν το λεω επιθετικα αλλα πρεπει να κατανοησουμε σε τι ταργκετ γκρουπ απευθεινεται... Ειναι ενα απλο ,φθηναρικο θελετε, φθηναρικο λοιπον, πολυμηχανημα αλλα με πληθος λειτουργιων, οτι πρεπει για το μεσο σπιτι, ισως και μικρα γραφεια. Τιποτα παραπανω, τιποτα παρακατω...

 

Βρειτε μου αλλο πολυμηχανυμα (εκτυπωτη-σκανερ-φαξ-αυτοματο τροφοδοτη και ethernet) οχι στα 50 αλλα και 60 ευρω και εγω θα σβησω το τοπικ αμεσα... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To εκανα εντιτ στο αρχικο ποστ, οντως φυσικα και ειναι καλυτερα στα 45, ενω και το μαγαζι ειναι αξιοπιστο (δεν εχω δοκιμασει, αλλα το βλεπω αρκετα συχνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο μενα...μια χαρα ειναι στην τιμη που το εχουν μην περιμενετε και πολλα..απλα ειναι καλο...τωρα για αυριο τριτη ξερει κανεις αν θα υπαρχει ακομα στο mediamarkt η η προσφορα ηταν μονο για σημερα δευτερα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Για οποιον ενδιαφερεται ακομα, απο Κωτσοβολο και Εlectroworld στα 49E, τουλαχιστον με το που βγαινει μια προσφορα ξυπνανε και οι αλλοι και κατεβαζουν τις τιμες τους αλλιως...

 

 

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/printing-consumables/all-in-one/094878-hp-officejet-4500

 

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=10081841

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδια τιμή 49€ και σε Κωτσοβολο - electroworld!

Τι επαθαν ολοι ξεπουλάει το μοντέλο?

 

Δεν ξεπουλάει. Απλά η ελληνική αγορά έτσι λειτουργεί. Όταν κατεβάζει ένα μαγαζί την τιμή την κατεβάζουν και οι υπόλοιποι για όσο το αρχικό κατάστημα έχει απόθεμα. Μετά γυρίζουμε στην προτέρα κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ερωτήσεις για όσους είναι κάτοχοι (ή απλα μπορει να γνωριζουν την απαντηση)...

 

1) Μπορει να σκαναρει και να εκτυπώσει χωρις να εχω ανοικτο τον υπολογιστη;

 

και

 

2)Εχει επιλογή για να σκανάρει μπρος-πισω και να εκτυπώσει μπρος-πισω αυτόματα;

 

edit: βρηκα τελικα το manual και η απαντηση ειναι οχι σιγουρα για το 2ο ερωτημα οποτε δεν εψαξα για το αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μηπως οι αρνητικες κριτικες αφορουν καποια προβληματικη παρτιδα που βγηκε στην αγορα? ψηνομαι ασχημα να το παρω γιατι πραγματικα ειναι vfm αλλα δυστασα λιγο μετα τις τοσες αρνητικες κρητικες... εχει και 1 χρονο εγγυηση.. το θεμα ειναι μετα τι κανουμε αν χαλασει? επισης ξερουμε αν λειτουργει μονο με το μαυρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξεπουλάει. Απλά η ελληνική αγορά έτσι λειτουργεί. Όταν κατεβάζει ένα μαγαζί την τιμή την κατεβάζουν και οι υπόλοιποι για όσο το αρχικό κατάστημα έχει απόθεμα. Μετά γυρίζουμε στην προτέρα κατάσταση.

 

+1000 ακριβως αυτο ,ενας αν κανει την αρχη της μειωσης τιμης μετα  απο 1-5 μερες εχουν ακολουθησει ολα τα μεγαλα καταστηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως η γνώμη μου είναι ότι στους εκυπωτές ότι δίνεις παίρνεις....

 

αν έχουμε σαν απαίτηση να εκτυπώνουμε έγχρωμα (και να σκανάρουμε και να στέλνουμε φαξ) τότε η κατηγορία τιμής 45-60 ευρώ δε νομίζω να μας καλύπτει...

 

απλά θα το βρούμε μπροστά μας (στο αυξημένο κόστος χρήσης, στην μειωμένη ποιότητα/ταχύτητα, στην αυξημένη πιθανότητα βλάβης κτλ κτλ)

 

επαναλαμβάνω, είναι απλά η γνώμη μου...

συμφωνώ.. εδώ πήρα ενα εκτυπωτάκι της HP με scanner στα 40 ευρώ πριν λίγο καιρό και κράτησε για ενα 6 μηνο.Δεν το χρησιμοποιούσα καθόλου..ουτε 20 εκτυπώσεις δεν είχα κάνει..

εχασα την απόδειξη και ουτε καν το άλλαξα το χρησιμοποιώ σαν σκάνερ μιας και χάλασε ο τροφοδοτητής (feeder)

Οτι πληρώνεις παίρνεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια διαβαζω κιαλλα reviews απο sites λενε πραγματικα τα χειροτερα για το μηχανημα...

 

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2366153,00.asp#disqus_thread

 

http://printscan.about.com/gi/rating/reviews.htm?bvv=&bvid=aa13LW0000Dz&u=/od/allinoneprinters/gr/officejet4500.htm&t=HP%20Officejet%204500%20All-in-One

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...