Προς το περιεχόμενο

Eκτυπωτης-Σκανερ-Φαξ HP4500 - 49E στο Μediamarkt


eko13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετα απο χρήση λιγων ημερών, να πω οτι το μηχάνημα είναι σουπερ.

 

Αυτό ομως που δεν κατάλαβα ειναι πως κανει σκαν πολλές σελιδες (οπως αναφέρθηκε παραπάνω) αφου οι εισαγωγή πολλαπλών σελίδων ειναι μόνο στο πανω μέρος και αφορά στο φαξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο χρήση λιγων ημερών, να πω οτι το μηχάνημα είναι σουπερ.

 

Αυτό ομως που δεν κατάλαβα ειναι πως κανει σκαν πολλές σελιδες (οπως αναφέρθηκε παραπάνω) αφου οι εισαγωγή πολλαπλών σελίδων ειναι μόνο στο πανω μέρος και αφορά στο φαξ

απο καταναλωση μελανιων πως παει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο καταναλωση μελανιων πως παει?

 

Δεν εχω άποψη, στο σπίτι τον εχω, τι να πω για την κατανάλωση, η χρήση είναι καμιά 10αρια σελίδες τον μηνά και αν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο χρήση λιγων ημερών, να πω οτι το μηχάνημα είναι σουπερ.

 

Αυτό ομως που δεν κατάλαβα ειναι πως κανει σκαν πολλές σελιδες (οπως αναφέρθηκε παραπάνω) αφου οι εισαγωγή πολλαπλών σελίδων ειναι μόνο στο πανω μέρος και αφορά στο φαξ

αφορά και το σκανάρισμα

βάζεις στον αυτόματο τροφοδότη πχ 3 σελίδες και επιλέγεις απο το pc να σκανάρει

σκανάρει το μηχάνημα την μία μετά την άλλη και σου βγάζει στο πρόγραμμα της hp 3 διαφορετικές σελίδες

 

εμένα για κάποιο λόγο, μετά το σκανάρισμα δεν μου εμφανίζει την επιλογή για μείωση μεγέθους - αλλά το ψάχνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μετα απο χρήση λιγων ημερών, να πω οτι το μηχάνημα είναι σουπερ.

 

Αυτό ομως που δεν κατάλαβα ειναι πως κανει σκαν πολλές σελιδες (οπως αναφέρθηκε παραπάνω) αφου οι εισαγωγή πολλαπλών σελίδων ειναι μόνο στο πανω μέρος και αφορά στο φαξ

 

Ο τροφοδοτης ειναι και για χρηση σκανερ οχι μονο για χρηση φαξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Θυμάστε αυτο τον πριντερ!!!! :-D

 

Εχθες μου χάλασε μετα απο 10 μηνες και ουτε 200 σελίδες. αυριο το παω για αντικατάσταση στα public

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από χρήση αρκετών εκτυπωτών το βασικότερο για μένα είναι η διάρκεια και το κοστος των μελανιων. Εχω περάσει από όλες τις εταιρίες σχεδόν. Μπορώ να πώ ότι καλύτερο από Brother δεν εχω βρει..Και κανονικά μελάνια όταν τον αγοράζεις (οχι demo) + χωρις τσιπακι πάνω στο μελανι + βρισκεις από αμαζον τσαμπα μελάνια του στυλ 16-17 ευρώ η δωδεκάδα(οταν τα ειχα παρει εγω ηταν 12 ευρω γιατι δεν ειχε μεταφορικα) που δουλευουν ακριβώς όπως τα γνήσια και βγαζουν και πολλές σελίδες. Οκ ισως βγαζει λιγο χειροτερες,αλλά και πάλι αρκετά καλής ποιότητας Photo από τον προηγουμενο  hp photosmart-ο οποιος τα εφτυσε σχετικά γρηγορα,  αλλά who cares?

Απο κει και περα το συγκεκριμένο Hp  είναι καλό για κάποιον που εκτυπώνει σπάνια και τον ενδιαφέρουν τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά που εχει για σκαναρισμα κλπ. Για πολλές σελίδες εκτυπωσης το βασικότερο που θα κοιτάξει καποιος ειναι η οικονομια και ο συγκεκριμένος δε κανει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά στους 10 μήνες. Τα ΗΡ έχουν την τάση να χαλάνε ακριβώς 1 εβδομάδα μετά τη λήξη της εγγύησης. Ποτέ ξανά ΗΡ, εκτός αν η τιμή είναι εξευτελιστική.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το ξαναείπα και νωρίτερα στο thread. Έχω πάθει πολλά από hp και inkjet. Ξεχαστε τους inkjet! Είναι τόσο καλύτερη τεχνολογία τα laser (ταχύτητα/όχι μελάνια/οικονομία) που αξίζει να δώσετε τα διπλά για να πάρετε κάτι αξιοπρεπές (ασπρόμαυρο εντάξει) και να έχετε την ψυχική σας ηρεμία. Με άλλα λόγια πάρτε κάτι να δουλεύει ας είναι "ακριβότερο".

 

Ο εκτυπωτής είναι συνθετη συσκευή, δεν είναι για πολύ φτηνοδουλειές.  Αν πχ σας έλεγαν κάνει αυτό ο inkjet έστω 20€.. αλλά θα χαλάσει σε 10-20 μήνες, θα το αγοράζατε? Είναι προφανές ότι κάνει 20€ παραπάνω από όσο πρέπει.. Θα μου πείς δεν ξέρεις αν θα χαλάσει, ίσως έτυχε.. Δεν ξέρω.. Ισως η δικιά μου εμπειρία με τα inkjet είναι κακή και επηρεάζομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω απροβληματιστα δυο+ χρονια... Αν περιμενει καποιος με 50-60 ευρω να παιρνει εκδοτικο μηχανημα προφανως κανει λαθος...Προφανως οτι πληρωνεις παιρνεις, αλλα το συγκεκριμενο αξιζε... Πλεον δεν υπαρχει στην αγορα... Καλη χρονια ;-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..Μπορώ να πώ ότι καλύτερο από Brother δεν εχω βρει....

εγω που ειχα ακουσει τον baskon, πηρα τον brother 315w, του κολλησα και ενα ciss (30E) και τυπωνω ακομα (λίγα μεν, αλλα χωρις να σκεφτομαι το μελανι πλεον).

baskon thanks again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το ξαναείπα και νωρίτερα στο thread. Έχω πάθει πολλά από hp και inkjet. Ξεχαστε τους inkjet! Είναι τόσο καλύτερη τεχνολογία τα laser (ταχύτητα/όχι μελάνια/οικονομία) που αξίζει να δώσετε τα διπλά για να πάρετε κάτι αξιοπρεπές (ασπρόμαυρο εντάξει) και να έχετε την ψυχική σας ηρεμία. Με άλλα λόγια πάρτε κάτι να δουλεύει ας είναι "ακριβότερο".

 

Ο εκτυπωτής είναι συνθετη συσκευή, δεν είναι για πολύ φτηνοδουλειές.  Αν πχ σας έλεγαν κάνει αυτό ο inkjet έστω 20€.. αλλά θα χαλάσει σε 10-20 μήνες, θα το αγοράζατε? Είναι προφανές ότι κάνει 20€ παραπάνω από όσο πρέπει.. Θα μου πείς δεν ξέρεις αν θα χαλάσει, ίσως έτυχε.. Δεν ξέρω.. Ισως η δικιά μου εμπειρία με τα inkjet είναι κακή και επηρεάζομαι..

 

EΕξαρτάται. Έχω δύο Canon inkjet: έναν IP4200 από το 2006 με όχι συχνή χρήση και ένα πολυμηχάνημα MP540 από το 2009 σε επαγγελματική (πολύ συχνή) χρήση. Και οι δύο δουλεύουν χωρίς το παραμικρό πρόβλημα - προτείνω σε όλους Canon...αν βγάζεις περισσότερο από 10 σελίδες τη βδομάδα, μη πάρεις τους φτηνούς των 50ευρώ με τα 2 μελάνια, δώσε 100-130 πχ Link.png Site: για αυτόν που είναι και σε προσφορά και σύντομα θα τα βγάλεις τα λεφτά σου.

 

Τώρα λέω να πάρω και έναν ασπρόμαυρο laser για λόγους κόστους μελανιών (βγάζω ~500 σελίδες το μήνα) αλλά από το ψάξιμο που έχω κάνει δεν έχω πειστεί ότι θα είναι σημαντικά φθηνότερος για να δικαιολογεί τα 200-300 ευρώ της αγοράς. Καμμιά γνώμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...