Προς το περιεχόμενο

Eκτυπωτης-Σκανερ-Φαξ HP4500 - 49E στο Μediamarkt


eko13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συμφωνώ.. εδώ πήρα ενα εκτυπωτάκι της HP με scanner στα 40 ευρώ πριν λίγο καιρό και κράτησε για ενα 6 μηνο.Δεν το χρησιμοποιούσα καθόλου..ουτε 20 εκτυπώσεις δεν είχα κάνει..

εχασα την απόδειξη και ουτε καν το άλλαξα το χρησιμοποιώ σαν σκάνερ μιας και χάλασε ο τροφοδοτητής (feeder)

Οτι πληρώνεις παίρνεις..

 

 

Το έχω πάρει σε γνωστό μου και το έχει 1μιση χρόνο. Δεν του έχει βγάλει τπτ. Έχει μικρή επιχείρηση  με κύκλο περίπου 1000-1500 σελίδες το μηνά. Το κόστος εκτύπωσης αντιμετωπίζεται επειδή τα μελάνια του γεμίζουν πανεύκολα! Χωρίς τσιπάκια και πατέντες.

Τόσο καιρό που το έχει δεν έχει πάρει άλλα. Πολύ καλή τιμή για αυτά που προσφέρει.

 

 Στα αρνητικά εγώ του βάζω ότι δεν έχει πλήκτρο για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση της αυτόματης απάντησης σε φαξ. Πρέπει να πας σε ρυθμίσεις. Βέβαια αυτό είναι αρνητικό για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια διαβαζω κιαλλα reviews απο sites λενε πραγματικα τα χειροτερα για το μηχανημα...

 

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2366153,00.asp#disqus_thread

 

http://printscan.about.com/gi/rating/reviews.htm?bvv=&bvid=aa13LW0000Dz&u=/od/allinoneprinters/gr/officejet4500.htm&t=HP%20Officejet%204500%20All-in-One

 

Γιά 45 ευρώ εχει γινει ανατολικό ζήτημα ,φαντάζομαι και να ηθελες να αγορασεις κανα αυτοκινητο,5 χρονια θα κοιταγες κριτικες και οταν το αποφασιζες,θα εβγαινε νεο μοντέλο :-D .Προσωπικα σε 2 πραγματα που ηθελα να αγορασω στο παρελθον κοιταγα αρνητικες κριτικες και ημουν διστακτικος ,εν τέλει λεω θα το παρω και οτι βρεξει ας κατεβασει ,τα αγορασα και ηταν μια χαρα,και απο τοτε ποτε δεν κοιταω κριτικες γιατι ειναι απο ασχετους χρηστες, η απο καποιους που ειναι απο το αντιπαλον δέος,η απο καποιους που υπερεκτιμουν απο λαθους τους ενα προιον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρεσει που διαβαζετε τα σχολια σε αλλα σαητ και δεν κοιτατε εδω που 4-5 κατοχοι του, ειπαν οτι ολα ειναι μια χαρα... Ο αλλος δεν ξερει να εγκαταστησει εναν εκτυπωτη και του φταιει ο εκτυπωτης!! Και φανταστειτε οτι το προγραμμα που τα συνοδευει ειναι απο τα πλεον φιλικα για το χρηστη.

 

Σαν καλος τοπικ σταρτερ πηγα να τσεκαρω αν εχει αποθεματα στο ΜΜ στην Θηβων... Με γραπτη ενημερωση! που υπηρχε στον χωρο των εκτυπωτων ενημερωνε οτι τα αποθεματα των 4500 εξαντληθηκαν... Οπως εγραψε και καποιος πριν υπαρχει πλεον και σε Κωτσοβολο/electroworld

Παντως πρεπει να εχει γινει χαμος και στο msystems εξαντειληθηκε (εκει το εχει 45!) αλλα λεει αναμενεται νεα παρτιδα 21/2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σύγκριση με αυτό: Epson WorkForce WF-2520NF αξίζουν τα περίπου 12€ παραπάνω;

 

Το Epson έχει 4 ξεχωριστά μελάνια έναντι 2 του HP και καλύτερη ανάλυση σε σκανάρισμα-εκτύπωση. Νομίζω ότι αξίζει τα επιπλέον 12€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πιστευω οτι για 49 ευρω ο εκτυπωτης ηταν μια χαρα . Scanner - Printer - Copy - Fax & EtherNet ( Ενσυρματο ΟΧΙ WiFi ) και 50 ευρω τι αλλο θελει κανεις ; Τραγικο να συγκρινουμε ενα πολυμηχανημα των 50 ευρω με ενα laser εγχρωμο με τις ιδιες δυνατοτητες που απο τα λιγα που ειδα εγχρωμος με φωτοτυπικο laser και fax θα παει πανω απο 250 ευρω ..... Πολυ το ψαξαμε . Δεν διαφωνω υπαρχουν και καλυτερα . Αλλα για τα 50 του ευρω ειναι vfm ειτε μας αρεσει ειτε οχι . Για το σπιτι ειναι μια χαρουλα . Αν το θελεις για το γραφειο σου που βγαζεις 200 εκτυπωσεις την ημερα και αφου το πηρες καταλαβες οτι εκανες @@ρια και εγραψες αρνητικη κριτικη ας προσεχες . Αν το πηρες χωρις να ξερεις καν τι κανει παλι ας προσεχες . Αν το πηρες και ο πωλητης σου ειπε δεν εχει καωδιο USB Μεσα και τον ρωτησες τι ειναι αυτο παλι ας προσεχες . Αν το πηρες και ο πωλητης σου ειπε παρε και χαρτι και του απαντησες οχι μωρε τι να το κανω το χαρτι ανεβαζει το κοστος του μηχανηματος παλι ας προσεχες ( μιλαω εκ πειρας σε ερωτησεις μου σε πελατες σε καταστημα λιανικης που δουλευω εδω και 12 χρονια .......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Epson έχει 4 ξεχωριστά μελάνια έναντι 2 του HP και καλύτερη ανάλυση σε σκανάρισμα-εκτύπωση. Νομίζω ότι αξίζει τα επιπλέον 12€.

οχι μακρυααα!! Από όσο γνωρίζω σε όλους τους epson oι κεφαλές είναι στο μηχάνημα όχι στην μελάνη! Αμα βουλώσουν απλά την έβαψες (όταν στους hp απλά θα άλλαζες το πολύ μελανάκι και θα ήταν καινούριος, ασε που ξεβουλώνουν με τρίψιμο με βρεγμένο πανί). Ειμαι παλιός παθόν με epson (με τρελές πατέντες και κόπο τα ξεβούλωνα μέχρι που βαρέθηκα και τα πέταξα).. ΠΟΤΕ μελάνακια χωρίς κεφαλή ψεκασμού πάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι μακρυααα!! Από όσο γνωρίζω σε όλους τους epson oι κεφαλές είναι στο μηχάνημα όχι στην μελάνη! Αμα βουλώσουν απλά την έβαψες (όταν στους hp απλά θα άλλαζες το πολύ μελανάκι και θα ήταν καινούριος, ασε που ξεβουλώνουν με τρίψιμο με βρεγμένο πανί). Ειμαι παλιός παθόν με epson (με τρελές πατέντες και κόπο τα ξεβούλωνα μέχρι που βαρέθηκα και τα πέταξα).. ΠΟΤΕ μελάνακια χωρίς κεφαλή ψεκασμού πάνω..

 

Προσωπικά δεν είχα epson ποτέ, αλλά φίλοι γνωστοί που έχουν δεν έχουν κανένα θέμα με μελάνια. Αν τον έχεις και δεν εκτυπώνεις έστω κάτι 1 φορά στο 2μηνο λογικό είναι να βουλώσουν οι κεφαλές αφού ξερένεται το χρώμα.Αυτό είναι κανόνας σε όλους τους εκτυπωτές. Και στον παλιό HP που έχω άλλαζα τα μελάνια και μετά από κάποιο διάστημα δεν τύπωνε, ενώ είχα κάνει ελάχιστες εκτυπώσεις. Τον άλλαξα με Canon και βρήκα την ησυχία μου. (ώς προς το κόστος καθώς οι HP είναι "φωτιά και λαύρα" στα χρώματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον παράγγειλα από mssystems 45€ + courier + αντικαταβολη = 61,5

Ενω παντου λεει 6 κιλα οτι ειναι,μου χρεωνουν μεταφορικά για 8....

 

Να ρωτησα καποιος που τον εχει , θελω να σκαναρω πχ 5 σελιδες μαζι . Τις βαζω στον τροφοδοτη και τις σκαναρει και τις αποθηκευει σε αρχειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα...το εχω παραγγειλει και θα σας πω γνωμες απο βδομαδα που θα το εχω στα χερια μου το παραγγειλα απο msystems ο κοτσοβολος δεν το εχει εχει εξαντληθει και δε προκειτε να το ξαναφερει απο οτι μου ειπαν...ειναι καλος εκτυπωτης για 45 ευρα το hp για τα φραγκα του μια χαρα ειναι παιδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον παράγγειλα από mssystems 45€ + courier + αντικαταβολη = 61,5

Ενω παντου λεει 6 κιλα οτι ειναι,μου χρεωνουν μεταφορικά για 8....

 

Να ρωτησα καποιος που τον εχει , θελω να σκαναρω πχ 5 σελιδες μαζι . Τις βαζω στον τροφοδοτη και τις σκαναρει και τις αποθηκευει σε αρχειο?

 ναι κανονικα νομιζω περνει μεχρι 20 σελιδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τον παράγγειλα από mssystems 45€ + courier + αντικαταβολη = 61,5

Ενω παντου λεει 6 κιλα οτι ειναι,μου χρεωνουν μεταφορικά για 8....

 

 

Μπορει να ειναι 6 το πραγματικο βαρος, αλλα 8 το ογκομετρικο το οποιο χρησιμοποιουν οι ταχυδρομικες υπηρεσιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω πανω απο εναν χρόνο και τυπώνει 30 με 40 σελίδες την μερα και σκανάρει αλλες τόσες μέχρι στιγμής χωρίς πρόβλημα.

 

Υπάρχει μεγαλο δοχείο μαυρο που συμφέρει και αντέχει μέχρι και 8 γεμίσματα .Το εγχρωμο συνήθως μέχρι 2 γεμίσματα σε μαγαζί που γεμίζει μελάνια πάντα .

 

Για εμένα εντελός value for money και κρίμα που δεν πρόλαβα να αγοράσω εναν για καβάτζα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...