Προς το περιεχόμενο

Προγραμμα Διατροφης Βιγκαν


dante7x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τεσπα ειναι τοσο μεγαλο το θεμα που ειλικρινα βαριεμαι να γραψω.

good luck !

βρε πες μου να μάθω μπας κ χάσω κανα κιλό  :-D

 

 

Νικο εχω μια μιρκηα ενσταση περι θερμιδων διοτι προσφατα ειδα ενα ντοκιμαντερ (sugar film) στο οποιο ο τυπος ετρωγε ιδιες θερμιδες με πριν (με γιατρους κτλ να τον παρακολουθουν) με περισσοτερη ζαχαρη ομως (οχι γλυκα αλλα δημητριακα χυμους κτλ) και ανεβηκε σε κιλα , περιφερεια κτλ!

 

Ο βιγκανισμος ειναι ηλιθιος χορτοφαγια με γαλακτοκομικα και αυγα ειναι το καλυτερο για το σωμα μας και την υγεια μας

καλά δεν μιλάμε για νερά , γιατι κ εγώ άμα φάω ζάχαρη δυο-τρεις μέρες σερί κρατάω πάνω μου 2-3kg νερά και κάπου εκεί παίζουν οι διαφορές εκτός της ποιότητας των κιλών που χάνεις/παίρνεις (αν χάσεις/βάλεις μυς η λίπος ή νερό) 

όπως κ να έχει συμφωνώ μαζί σου απλά είμαι στη δουλειά κ δεν εχω χρόνο να το αναλύσω , εννοείται πως δεν ειναι απόλυτο το θέμα θερμίδα , αλλα το "φάε όσο θες" είναι λάθος, ισχύει αν κάνεις χρήση αναβολικών , τότε φάε όσο θες καθαρή τροφή , θα την χρησιμοποιήσεις 100% αλλα όχι κάποιος natural που χρειάζεται 2500 θερμίδες για να διατηρήσει το βάρος του να αρχίσει να τρώει 5000 θερμίδες(όσο θέλει) απο πρωτεΐνη και ξυροκάρπια περιμένοντας οτι θα αδυνατίσει , ούτε πως θα βάλει μόνο μυς , χοντρός θα καταλήξει ούτε αν φάει 500 θερμίδες τη μέρα κρέας θα βάλει μυς. 

 

τα λέω απλά για να γλιτώσω απο τον κόπο κ την απογοήτευση κάποιον άσχετο , οι σχετικοί χρειάζονται αναλύσεις , απλά γενικόλογα σε άσχετους = fail 100% 

 

αυτό που είπε ο doubtful δεν ειναι απολύτως λάθος , είναι γενικόλογο που μπορεί να παρερμηνευθεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 374
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι μασαι και οι Ινουιτ μπορει να τρωνε κοκκινο κρεας αλλα δεν τρωνε μεγαλες ποσοτητες και ολες τις αλλες μαλακιες ενδιαμεσα ή μαζι με το κρεας. Επισης μπορει να φανε σημερ και να κανουν 3-4 μερες να ξανα φανε κρεας. Και πανω απο ολα δεν καθονται ολη μερα.

 

Ο ανθρωπος εχει γινει οπως εχει γινει διοτι απο εκει που ετρωγε οτι χρειαζοταν και κινουταν πολυ τωρα τρωει πολυ και καθεται πολυ.

Το προλημα ειναι στην υπερκαταναλωση τροφων και στην απραξια.

 

Νικο εχω μια μιρκηα ενσταση περι θερμιδων διοτι προσφατα ειδα ενα ντοκιμαντερ (sugar film) στο οποιο ο τυπος ετρωγε ιδιες θερμιδες με πριν (με γιατρους κτλ να τον παρακολουθουν) με περισσοτερη ζαχαρη ομως (οχι γλυκα αλλα δημητριακα χυμους κτλ) και ανεβηκε σε κιλα , περιφερεια κτλ!

 

Ο βιγκανισμος ειναι ηλιθιος χορτοφαγια με γαλακτοκομικα και αυγα ειναι το καλυτερο για το σωμα μας και την υγεια μας

Συν λίγα ψάρια και θαλασσινά πως το βλέπεις; Επειδή ξέρω ότι το έχεις ψάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε μετα χανει το νοημα της χορτοφαγιας! :P

Εντάξει όχι εντελώς πιστεύω. Δηλαδή αν είσαι χορτοφάγος και τρως και μύδια, γαρίδες και καμιά σαρδέλα δεν είναι το ίδιο ακριβώς με το να τρως αρνιά, κατσίκια και μοσχάρια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε μετα χανει το νοημα της χορτοφαγιας! :P

 

Ενώ το να γκαστρώνεις συστηματικά γελάδες για να παίρνεις το γάλα τους ενώ σκοτώνεις τα μοσχαράκια είναι κομπλέ για το "νόημα της χορτοφαγίας".

 

Έχετε μπλέξει λίγο τα μπούτια σας ε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αντρας πρεπει να τρωει κρεας και ειδικα κοκινο.(ψευδαργυρος απαραιτητος για την συνθεση τεστοστερονης).15μγ το λιγοτερο για εναν απλο ανθρωπο 30 για οποιον κανει βαρη γυμναζετε αθλειτε κτλ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ενώ το να γκαστρώνεις συστηματικά γελάδες για να παίρνεις το γάλα τους ενώ σκοτώνεις τα μοσχαράκια είναι κομπλέ για το "νόημα της χορτοφαγίας".

 

Έχετε μπλέξει λίγο τα μπούτια σας ε.

εξαρταται για πιο λογο εισαι χορτοφαγος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αντρας πρεπει να τρωει κρεας και ειδικα κοκινο.(ψευδαργυρος απαραιτητος για την συνθεση τεστοστερονης).15μγ το λιγοτερο για εναν απλο ανθρωπο 30 για οποιον κανει βαρη γυμναζετε αθλειτε κτλ κτλ

 

Καλά, γενικά ο ψευδάργυρος είναι απαραίτητος, δεν είναι μόνο η τεστοστερόνη. Αλλά αν θες να το παίξεις έτσι, ο άντρα πρέπει να τρώει οστρακοειδή, πατάνε κάτω το κρέας σε περιεκτικότητα.

 

εξαρταται για πιο λογο εισαι χορτοφαγος. 

 

Υποθέτω ότι αν ο ένας λόγος είναι η ηθική/ευαισθησία, ο δεύτερος είναι η υγεία. Αν κατάλαβα σωστά, λέμε πως η προσθήκη ψαριού, πχ, στη διατροφή είναι κάτι το ανθυγιεινό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, γενικά ο ψευδάργυρος είναι απαραίτητος, δεν είναι μόνο η τεστοστερόνη. Αλλά αν θες να το παίξεις έτσι, ο άντρα πρέπει να τρώει οστρακοειδή, πατάνε κάτω το κρέας σε περιεκτικότητα.

 

 

 

 

Και στο ταμείο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά, γενικά ο ψευδάργυρος είναι απαραίτητος, δεν είναι μόνο η τεστοστερόνη. Αλλά αν θες να το παίξεις έτσι, ο άντρα πρέπει να τρώει οστρακοειδή, πατάνε κάτω το κρέας σε περιεκτικότητα.

 

 

Υποθέτω ότι αν ο ένας λόγος είναι η ηθική/ευαισθησία, ο δεύτερος είναι η υγεία. Αν κατάλαβα σωστά, λέμε πως η προσθήκη ψαριού, πχ, στη διατροφή είναι κάτι το ανθυγιεινό;

γενικα ανθυγιεινο ( δεν μιλαω για τηγανιτα κτλ αλλα για κατηγοριες τροφων οπως κρεας, ψαρι , οσπρια κτλ) δεν ειναι τιποτα. Ανθυγιεινο ειναι η ποσοτητα και συ χνοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, γενικά ο ψευδάργυρος είναι απαραίτητος, δεν είναι μόνο η τεστοστερόνη. Αλλά αν θες να το παίξεις έτσι, ο άντρα πρέπει να τρώει οστρακοειδή, πατάνε κάτω το κρέας σε περιεκτικότητα.

 

 

 

Μην μου χαλας το ειμαι αντρας τρωω ωμο κοκινο κρεας mindset

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ναι αλλά έτσι όπως τα λες μπορεί να μπερδευτεί κανείς.

Σωστο και αυτο.Για την ακριβεια το ζηταω με λιγο αιμα εξω οταν τρωω αλλα παπαρια δεν το πετυχαινει κανενας.Στην αμερικη το κανουνε γαματο.Βασικα με λιγο αιματακι πανω παιρνεις περισοτερα συστατικα αμα το καψει ο αλλος τρως σολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα ανθυγιεινο ( δεν μιλαω για τηγανιτα κτλ αλλα για κατηγοριες τροφων οπως κρεας, ψαρι , οσπρια κτλ) δεν ειναι τιποτα. Ανθυγιεινο ειναι η ποσοτητα και συ χνοτητα

Και η ποιότητα θα έλεγα...άλλο να λες τρώω κρέας και να τρως ζαμπόν κονσέρβα αμφιβόλου προέλευσης κι άλλο να τρώς ένα φιλέτο από ένα ζώο που έχει μεγαλώσει και τραφεί σωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχαιοτητα περα απο την καθημερινοτητα τους που ηταν σκληρη και μαθαινανε ετσι που νομιζεις βρισκανε οι ανθρωποι τις αντοχες να βγαζουνε την μερα?Σφαζανε το ζωο και το τρωγανε.Ωμη δυναμη.Τωρα τρωμε σκατα γιαυτο χρειαζομαστε βιταμινες και ιστοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...