Προς το περιεχόμενο

Προγραμμα Διατροφης Βιγκαν


dante7x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 374
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Το θέμα έληξε τον καιρό που το χωριό των χορτοφάγων μπήκε σε πόλεμο με το χωριό των κρεατοφάγων σε μάχη σώμα με σώμα.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δείχνεις δεν είναι τίποτα! Κοίτα εδώ τι κάνουν στη Disney World στο πάρκο Epcot:

 

 

Δεν άντεξα να το δω ολόκληρο το βίντεο, εκεί που η ντοματιά ήταν ένα τεράστιο δέντρο, σπαράχθηκε η καρδιά μου και το έκλεισα.

 

Που είναι η PETV (People for the Ethical Treatment of Vegetables);!;

 

Ας πούμε όλοι μαζί όχι στη βία και την εκμετάλλευση των φυτών. Τα φυτά θέλουν χώμα και αγάπη και φροντίδα, για λίπασμα φυσικό (προβάτισο σκατό). Λέμε ΟΧΙ στην εκμετάλλευση των φυτών στα διάφορα τσίρκα και πάρκα ανά τον κόσμο που τα έχουν για το κέρδος μόνο. ΜΠΟΫΚΟΤΑΡΟΥΜΕ τα ΘΕΜΑΤΙΚΑ και οποιαδήποτε άλλα ΠΑΡΚΑ! Τα φυτά στη ζούγκλα τους, έλευθερα. 

 

Σύγκεντρωση στο Παρίσι, Λος Άντζελες, Ορλάντο και Τόκυο, όξω από τα δίσνεϋ, την περασμένη Τρίτη, μαζί με το ΚΚΕ.

 

Αλληλλεγύη στη Χλόη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποια μέρα πρέπει να μας φυτρώσουν παντελόνια να μιλάμε ίσα κ αντρίκια 
πόσοι απο εσάς θα χτυπούσατε το γουρούνι με σφυρί στο κεφάλι ή θα το πυροβολούσατε για να το σφάξετε και να το ψήσετε να το φάτε?  έτσι κάνουν στα χωριά και στα περισσότερα μέρη ανέκαθεν , δεν ξέρω άλλο τρόπο , ίσως ο "φυσιολογικός" τρόπος ειναι να του δώσουν κάποιο φάρμακο να κοιμάται και να το σφάξουν στον ύπνο του ? υπάρχει λόγος που σκοτώνουν το ζώο ακαριαία και υπάρχει και λόγος που σφάζεται με συγκεκριμένο τρόπο , έχω μυρίσει γουρούνι που το έσφαξε άσχετος κ δεν ηταν για φάγωμα , δεν τα ξέρω καλά αλλα αν τρομάξει το ζώο απελευθερώνει κάτι μέσα του και βρωμάει το κρέας μετά. 

αυτό που θέλω να πω ειναι πως αν δεν υπήρχε έτοιμο κρέας να το αγοράσω δεν θα σκότωνα το γουρούνι , εκτός αν δεν ειχα να φάω τίποτα κ θα πέθαινα απ την πείνα , εκεί κ άνθρωπο θα έτρωγα που λέει ο λόγος. Το οτι τα βρίσκουμε έτοιμα ειναι ενας απο τους λόγους που τα τρώμε , την ντομάτα και τα άλλα λαχανικά οταν θα τα βγάλεις απο τον κήπο σου δεν θα σαλέψουν , σε γράφουν στις ρίζες τους , φάε με λέει , να στα σπόρια μου σε γράφω , δε νιώθω στο υπογράφω,  οταν ομως ακούσετε πως κάνει το "γουρούνι που το σφάζουν" θα καταλάβετε.

ok οι περισσότεροι είστε παιδιά της πόλης κ δεν έχετε επαφή , η εμπειρία του youtube ειναι πολυ μακριά απο το live

με λίγα λόγια φάτε οτι θέλετε και σας αρέσει και μην τρώγεστε με το τι τρώει ο άλλος κ αν ειναι σωστό η λάθος, οπως στο παράβολο της βίβλου που μ έδωσε ενας γνωστός που λέει ηταν ενας και ο απέναντι έτρωγε κατσίκα και αντί να ζητήσει κατσίκα κ ο ίδιος ζήτησε να του την κάνει λάχανο??(δε θυμάμαι ακριβώς το διάβασα στα πεταχτά)(αυτός πρέπει να ηταν ο πρώτος vegan) ή με τον Κλαιν και Αβερελ που σκοτωθήκανε για ενα σουβλάκι. (οι πρώτοι κρεατοφάγοι) 

peace 

Joint_Peace_Building_Institute_132877512



 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει εγω οχι μονο να το βαρανε.με.βαριοπουλα αλλα να πηγαινει ο αλλος μεσα με.ενα μαχαιρι ναντο σφαζει καπου κοντα στο λαιμο ακαριαια.

 

Και αλλα πολλα..

 

Οπως θα δεις σε πολλα βιντεο, οταν τα πανε για σφαγη εχουν απαλη μουσικη, ετσι τα ηρεμουν, χωρις να καταλαβουν οτι τα πανε για σφαγη.

 

Τωρα ολοι ετοιμα τα περνουμε. Σπανια να σφαξει κανεις την κοτα που εχει σπιτι. Παει και την αγοραζει ετοιμη.

 

Η κοτισια κοτα η πετσα της ειναι κιτρινη, του εμποριου ειναι ασπρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...