Προς το περιεχόμενο

Final Fantasy XIV: A Realm Reborn [MMORPG][2013]


Stavros_ff

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 λεπτά πριν, Sartiv είπε

Λοιπον οποιος μπορει ας με βοηθησει λιγο γιατι εχω μπερδευτει..

Σε αυτο το καιρο (λογικο) κοβουν το queue σε οσους εχουν το free trial (ειμαι lvl 32), λογω υπερφορτωσης του server και δινουν προτεραιοτητα σε αυτους που αγορασαν το παιχνιδι (ωραια , και καλα κανουν, συμφωνω).

Ερωτηση: Αν αγορασω μονο το starter edition απο το site τους (απ οτι ειδα ειναι 10 ευρω), αυτοματα αναβαθμιζομαι απο το free trial σε κανονικο πελατη; και μετα παιζω κανονικα χωρις προβλημα μεχρι 60lvl και εκει θα ξαναγορασω το επομενο expansion ΑΛΛΑ και μια μηναια συνδρομη 10€; 

Σωστά.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω την εντυπωση οτι απο την στιγμη που αγορασεις το starter pack θεωρεισαι κανονικος χρηστης, θα πρεπει να δινεις και συνδρομη κανονικα δηλαδη ανεξαρτητως του level σου. Βεβαιως με το που ενεργοποιησεις το starter edition παιρνεις δωρακι 1 μηνα συνδρομης. Διορθωστε με αν κανω λαθος.

EDIT: Εδώ στην κατηγορία How Does the Free Trial Work?  αναφέρεται τι και πως (δεν εγγυομαι την εγκυροτητα του ποστ) 

Επεξ/σία από Chrisgs
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα απ ο,τι ειδα, απ τη στιγμη που θα αγορασεις το edition , περα απ το 1 δωρεαν μηνα, θα πρεπει να πληρωνεις συνδρομη. Οποτε λεω να αρκεστω στο free trial μεχρι 60 lvl και μετα βλεπουμε. Ευχαριστω. 

9 ώρες πριν, Chrisgs είπε

Τελείως ενδεικτικά, πόση ώρα έχει αναμονή;

Γενικα δεν μπορεις απλα να παιξεις απο τις 9 το βραδυ μεχρι τις 12 τα μεσανυχτα που εχει φουλ σερβερ. Μετα αδειαζει σιγα σιγα και σου παραχωρουν τη θεση τους, περιμενεις 1-2 λεπτα αν μπεις σε queue.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'οτι εχω καταλαβει τωρα γινεται της μουρλης γιατι ολος ο κοσμος μπαινει για να παιξει, παιζει να ειναι στο peak του το παιχνιδι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι το τελευταίο δίμηνο έχει πλακώσει πολύς κόσμος, οπότε αποφάσισαν οι λογαριασμοί με συνδρομή να μπαίνουν πιο γρήγορα.Δυστυχώς ως free θα πρέπει να κάνεις υπομονή.

@SartivΑπό την στιγμή που θα βάλεις στο λογαριασμό σου την starter edition παύει να είσαι σε trial.Η strater δίνει και ένα μήνα, μετά πληρώνεις 10,99€ ή 12,99€ εσύ επιλέγεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tecton είπε

Πράγματι το τελευταίο δίμηνο έχει πλακώσει πολύς κόσμος, οπότε αποφάσισαν οι λογαριασμοί με συνδρομή να μπαίνουν πιο γρήγορα.Δυστυχώς ως free θα πρέπει να κάνεις υπομονή.

@SartivΑπό την στιγμή που θα βάλεις στο λογαριασμό σου την starter edition παύει να είσαι σε trial.Η strater δίνει και ένα μήνα, μετά πληρώνεις 10,99€ ή 12,99€ εσύ επιλέγεις.

Αναρωτιεμαι τι θα γινει στο release του επομενου expansion... Θα πεσουν ολα τα servers :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φτασει 36lvl Θαυματουργος, και εχω πορωθει γενικα. Σε πολυ χαλαρους ρυθμους κιολας, απολαμβαινω στο επακρο το παιχνιδι. 

Παραλληλα αρχιζω και συλλεγω καρτες για το triple triad, εχει πολυ φαση. Και ισως ειναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ mmorpg που ασχολουμαι 100% με το lore και το σεναριο, καταπληκτικη ιστορια τελικα με τα primals. 

Σκεφτομαι οταν παω 60lvl τον θαυματοουργο, να παιξω και τα αλλα classes και να τα ανεβασω σιγα σιγα και αυτα στα 60lvl, καθαριζοντας τα side quests (τωρα παιζω μονο του Main Scenario και του class) .. 

Εχει ΠΟΛΥ πραμα τελικα ακομα και ως free trial ...  

αυτο που θελει 2.000.000 MPG ειναι το mount κακτος;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Sartiv είπε

Εχω φτασει 36lvl Θαυματουργος, και εχω πορωθει γενικα. Σε πολυ χαλαρους ρυθμους κιολας, απολαμβαινω στο επακρο το παιχνιδι. 

Παραλληλα αρχιζω και συλλεγω καρτες για το triple triad, εχει πολυ φαση. Και ισως ειναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ mmorpg που ασχολουμαι 100% με το lore και το σεναριο, καταπληκτικη ιστορια τελικα με τα primals. 

Σκεφτομαι οταν παω 60lvl τον θαυματοουργο, να παιξω και τα αλλα classes και να τα ανεβασω σιγα σιγα και αυτα στα 60lvl, καθαριζοντας τα side quests (τωρα παιζω μονο του Main Scenario και του class) .. 

Εχει ΠΟΛΥ πραμα τελικα ακομα και ως free trial ...  

αυτο που θελει 2.000.000 MPG ειναι το mount κακτος;

Ναι ο κακτος ειναι 2 μυρια MGP.Παντως αν εχεις πορωθει απο τωρα με το στορυ του παιχνιδιου στα επομενα expansion θα τρελαθεις.Δεν υπαρχει το σεναριο που εχουν κανει τα παλικαρια.Τουλαχιστον για ΜΜΟ ειναι μακραν οτι καλυτερο υπαρχει.Και απο content για εναν νεο παιχτη που θελει να περασει μεσα απο ολα τα aspect ενος game εχει απειρα (χωρις υπερβολες) πραγματα να κανεις.Just enjoy every moment ;)

Επεξ/σία από Tulcito
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 18/8/2021 στις 12:12 ΠΜ, Sartiv είπε

Εχω φτασει 36lvl Θαυματουργος, και εχω πορωθει γενικα. Σε πολυ χαλαρους ρυθμους κιολας, απολαμβαινω στο επακρο το παιχνιδι. 

Παραλληλα αρχιζω και συλλεγω καρτες για το triple triad, εχει πολυ φαση. Και ισως ειναι το ΜΟΝΑΔΙΚΟ mmorpg που ασχολουμαι 100% με το lore και το σεναριο, καταπληκτικη ιστορια τελικα με τα primals. 

Σκεφτομαι οταν παω 60lvl τον θαυματοουργο, να παιξω και τα αλλα classes και να τα ανεβασω σιγα σιγα και αυτα στα 60lvl, καθαριζοντας τα side quests (τωρα παιζω μονο του Main Scenario και του class) .. 

Εχει ΠΟΛΥ πραμα τελικα ακομα και ως free trial ...  

αυτο που θελει 2.000.000 MPG ειναι το mount κακτος;

Ελπίζω να έχεις αλλάξει το job απο thaumaturge .Επίσης όποιος θέλει κάποιο help μπορεί να μ στείλει μνμ εδώ ή στο discord savoukos#2946 .Βρίσκομαι στον Phoenix light datacenter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/8/2021 στις 2:09 ΜΜ, savoukos είπε

Ελπίζω να έχεις αλλάξει το job απο thaumaturge .Επίσης όποιος θέλει κάποιο help μπορεί να μ στείλει μνμ εδώ ή στο discord savoukos#2946 .Βρίσκομαι στον Phoenix light datacenter.

Απ περιεργεια, γιατι να αλλαξω το job απο τον Thaumaturge; Ειμαι Black Mage 51lvl, μολις ολοκληρωσα την αποστολη Ultimate weapon (δηλαδη patch 5.0). Πολυ ωραια η ιστορια, αν και μου την εσπασαν οι cutscenes μεσα στη μαχη. Ευτυχως απ ο,τι διαβαζω ειναι και οι τελευταιες σκηνες στη μεση ενος quest, πιο μετα δειχνει μονο στο τελος των quests.

Και λεω να κανω ενα μικρο διαλλειμα απο το main scenario , να δω και αλλα πραγματα οπως τα crafting & gathering  καθως και το triad triple card , εχει πολυ πλακα!

Μαλλον μετα θα ανεβασω τον Red Mage. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Sartiv Μάλλον ο @savoukos εννοεί να έχεις κάνει τα quest του class ώστε από basic να εξελιχθείς σε Black Mage.

Όλα ξεκινάνε ως basic class μετά σε job.Πολλοί νέοι παίκτες αφήνουν στην άκρη το class quest και αναρωτιούνται γιατί δεν έχουν skills.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tecton είπε

@Sartiv Μάλλον ο @savoukos εννοεί να έχεις κάνει τα quest του class ώστε από basic να εξελιχθείς σε Black Mage.

Όλα ξεκινάνε ως basic class μετά σε job.Πολλοί νέοι παίκτες αφήνουν στην άκρη το class quest και αναρωτιούνται γιατί δεν έχουν skills.

Ακριβώς.

 

3 ώρες πριν, Sartiv είπε

Απ περιεργεια, γιατι να αλλαξω το job απο τον Thaumaturge; Ειμαι Black Mage 51lvl, μολις ολοκληρωσα την αποστολη Ultimate weapon (δηλαδη patch 5.0). Πολυ ωραια η ιστορια, αν και μου την εσπασαν οι cutscenes μεσα στη μαχη. Ευτυχως απ ο,τι διαβαζω ειναι και οι τελευταιες σκηνες στη μεση ενος quest, πιο μετα δειχνει μονο στο τελος των quests.

Και λεω να κανω ενα μικρο διαλλειμα απο το main scenario , να δω και αλλα πραγματα οπως τα crafting & gathering  καθως και το triad triple card , εχει πολυ πλακα!

Μαλλον μετα θα ανεβασω τον Red Mage. 

Δεν ξέρω αν αξίζει να ασχοληθείς με crafting & gathering...γτ ειναι αρκετά time consuming .Επίσης μπορείς να τα ανεβάσεις αργότερα και πιο εύκολα αν ξεκλειδώσεις ενα "end game activity".Το triple triad είναι fun..αλλά θα χρειαστείς και κάρτες από πιο μετέπειτα expansion.

Τώρα λογικά εισαι στο Patch 2.0 αν είσαι 51 lvl

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...