Προς το περιεχόμενο

Harlem Shake Athens


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε καμια πορεια δεν μπορουνε να πανε ολοι αυτοι. Ας ειναι για καμια μαλακια και να δουν τον παπαρα τον μικεους πρωτοι.

Νομίζω πως η περισσότεροι απο αυτούς "χεστηκαν" για τον Mikeus . Kαι να μην ηταν θα πηγαίνανε . Είναι υπερβολή νομίζω τόσο σκληρή κριτική . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οκ, μη δουμε μαλακια και δε την κανουμε ξερω 'γω αλλα νομιζω πως να πας να κανεις κατι διαφορετικο απο την καθημερινοτητα σου, να ξεσκασεις δεν ειναι τοσο κακο... Πηγες κ*λοχτυπηθηκες εκανες την πλακα σου και εφυγες! That's all... Που ειναι το κακο?

Βασικά ακριβως εκει ειναι το "κακό ",βγήκαν 2000 ανδρικελα να κάνουν την αμπαλοσυνη τους,πολυ αμφιβάλλω ομως αν αισθάνονται πιο γεμάτοι μετα απο αυτη την εμπειρία...

Οποτε θα μου επιτρεψεις να αποκαλεσω ενα τετοιο άτομο α) καραγκιοζη,γιατι δεν εχει ιχνος εγωισμου και προσωπικότητας οταν αντιγραφεί trends και β) μαλακα υποκριτη (ναι,ετσι στεγνα) οταν τσαντιζεται που, ερήμην ,αποφασίζουν τρίτοι για την ζωή του.Carry on, carry on...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ακριβως εκει ειναι το "κακό ",βγήκαν 2000 ανδρικελα να κάνουν την αμπαλοσυνη τους,πολυ αμφιβάλλω ομως αν αισθάνονται πιο γεμάτοι μετα απο αυτη την εμπειρία...

Οποτε θα μου επιτρεψεις να αποκαλεσω ενα τετοιο άτομο α) καραγκιοζη,γιατι δεν εχει ιχνος εγωισμου και προσωπικότητας οταν αντιγραφεί trends και β) μαλακα υποκριτη (ναι,ετσι στεγνα) οταν τσαντιζεται που, ερήμην ,αποφασίζουν τρίτοι για την ζωή του.Carry on, carry on...

Επειδή πήγανε σε ένα χαζό event δεν νομίζω πως αυτό απαραίτητα τους κατηγοριοποιεί τόσο στενά σαν ανθρώπους . Για μένα είναι υπερβολή να τους λες υποκριτές γιατί δεν ξέρεις καν πόσο ενεργοί μπορεί να είναι σε άλλα θέματα . Οσο για το αν κάποιος νιώθει πιο γεμάτος δεν ξέρω , αλλά νομίζω λίγα είναι αυτά και διαφορετικά που κάνουν τον καθένα πιο γεμάτο και δεν νομίζω πως είναι και πάντα εύκολα να γίνουν . Ο καθένας κάνει διαφορετικά πράγματα ακόμα και μαλακίες γιατί αλλιώς καταλήγει να μην κάνει τίποτα . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tenshi μ'αρεσε η τοποθετηση σου...! Μου δημιουργησες μια πολυ καλη απορια με το αν εμειναν "γεματοι" ολοι αυτοι μετα απο αυτο που εκαναν...πραγματι δεν νομιζω πως καταφεραν τιποτα απολυτος. Φυσικα δεν μπορουμε να το γνωριζουμε αυτο μιας και για αλλους ηταν απλα ενα τιποτα και ισως για αλλους να ηταν κατι το "φανταστικο" για καποιο λογο...

Για τα trends δυστυχως οσο παει και παραγινεται το κακο... Απο ολες σχεδον τις ηλικιες πλεων ακους πραγματα του στυλ "αν δεν παρω και εγω μηλοφωνο 900 θα με αποφευγουν οι ταδε γιατι εχουν" η ακομα καλυτερα το προσφατο... το κανε ενας? γιατι να μη το κανω και εγω? α το καναν αυτοι? θα το κανω και εγω... Οσο για το τελευταιο ναι μ*λακα νεοελληνα και οποιε Ελληνα παρε χαμπαρι οτι γινεται απο επιλογη σου. Αυτο στην ακρη μιας και ειναι μεγααααλη συζητηση και θα βγουμε off νομιζω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως η περισσότεροι απο αυτούς "χεστηκαν" για τον Mikeus . Kαι να μην ηταν θα πηγαίνανε . Είναι υπερβολή νομίζω τόσο σκληρή κριτική .

Ε ναι ανακοινωθηκε απο το comedylab, με κεντρικη ατραξιον τον μεγα ελληνα κωμικο τον μικεους.

https://www.facebook.com/events/561065620585428

 

Επειδή πήγανε σε ένα χαζό event δεν νομίζω πως αυτό απαραίτητα τους κατηγοριοποιεί τόσο στενά σαν ανθρώπους . Για μένα είναι υπερβολή να τους λες υποκριτές γιατί δεν ξέρεις καν πόσο ενεργοί μπορεί να είναι σε άλλα θέματα . Οσο για το αν κάποιος νιώθει πιο γεμάτος δεν ξέρω , αλλά νομίζω λίγα είναι αυτά και διαφορετικά που κάνουν τον καθένα πιο γεμάτο και δεν νομίζω πως είναι και πάντα εύκολα να γίνουν . Ο καθένας κάνει διαφορετικά πράγματα ακόμα και μαλακίες γιατί αλλιώς καταλήγει να μην κάνει τίποτα .

Επειδη δεν τα ξερεις μαλλον. Και στα λεω με τρομερη κουραση και αυπνος σερι απο παρασκευη ως και τωρα

 

551467_614431551915688_971371937_n.jpg

 

859897_614437841915059_382303791_o.jpg

 

LE ANON FACE, that's so edgy bro

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Επειδή πήγανε σε ένα χαζό event δεν νομίζω πως αυτό απαραίτητα τους κατηγοριοποιεί τόσο στενά σαν ανθρώπους . Για μένα είναι υπερβολή να τους λες υποκριτές γιατί δεν ξέρεις καν πόσο ενεργοί μπορεί να είναι σε άλλα θέματα . Οσο για το αν κάποιος νιώθει πιο γεμάτος δεν ξέρω , αλλά νομίζω λίγα είναι αυτά και διαφορετικά που κάνουν τον καθένα πιο γεμάτο και δεν νομίζω πως είναι και πάντα εύκολα να γίνουν . Ο καθένας κάνει διαφορετικά πράγματα ακόμα και μαλακίες γιατί αλλιώς καταλήγει να μην κάνει τίποτα . </p>

Μμμμ,ναι η κουταμαρα ειναι σαφώς καλύτερη απο την απάθεια... νοτ

Προσωπικά θα χαιρομουν αν έβλεπα 2000 άτομα καθε μερα να συμμετέχουν σε κάποιας μορφής ακτιβισμου,ειτε αυτο λέγεται συσσίτια, ειτε αποκομιδη/ανακύκλωση, ειτε συντήρηση χώρων που το ανάπηρο αυτο κράτος δεν θέλει ή δεν εχει τα μεσα για να κάνει.

Αλλα τι λεω τωρα...ο καφες μας επεσε βαρύς στο στομάχι, παίζει η ομάδα το βράδυ, εχει και ενα παλιοκαιρο απόψε.

Θα τους αναγνωρισω το δικαίωμα στην μαλακια τους, θα μου αναγνωρισεις ομως και το δικαίωμα να κρινω τα ερεθίσματα που λαμβανω με τον δικο μου υποκειμενικο τρόπο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι ανακοινωθηκε απο το comedylab, με κεντρικη ατραξιον τον μεγα ελληνα κωμικο τον μικεους.

https://www.facebook.com/events/561065620585428

Τέλος πάντων , είδα την ανακοίνωση  . Ίσως και να έχεις δίκιο , εγώ ίσως απλά να ελπίζω για το αντίθετο . Πολύ τράβηξε νομίζω και εν κατακλείδι για μένα δεν είναι τόοοσο σημαντικό , αλλά καταλαβαίνω τι θες να πεις απλά πιστεύω πως υπερβάλλεις . 

υγ. τώρα είδα τις φωτό που ανέβασες τι να πω.........

Μμμμ,ναι η κουταμαρα ειναι σαφώς καλύτερη απο την απάθεια... νοτ

Προσωπικά θα χαιρομουν αν έβλεπα 2000 άτομα καθε μερα να συμμετέχουν σε κάποιας μορφής ακτιβισμου,ειτε αυτο λέγεται συσσίτια, ειτε αποκομιδη/ανακύκλωση, ειτε συντήρηση χώρων που το ανάπηρο αυτο κράτος δεν θέλει ή δεν εχει τα μεσα για να κάνει.

Αλλα τι λεω τωρα...ο καφες μας επεσε βαρύς στο στομάχι, παίζει η ομάδα το βράδυ, εχει και ενα παλιοκαιρο απόψε.

Θα τους αναγνωρισω το δικαίωμα στην μαλακια τους, θα μου αναγνωρισεις ομως και το δικαίωμα να κρινω τα ερεθίσματα που λαμβανω με τον δικο μου υποκειμενικο τρόπο...

Σίγουρα κουβέντα κάνουμε , ποτέ δεν θα'θελα να σε απαλλάξω απο αυτό σου το δικαίωμα και εγώ αυτά που σκεφτόμουν έγραψα ( no harm feelings) . 

 

υγ2 μόλις είδα και το βίντεο που ανέβασε ο Toufas http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3b/Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg/300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg αποτυχία ... ίσως νόμιζα λάθος τελικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι ανθρωπος ειναι ο μικεους, και δεν με ενδιαφερει να τον γνωρισω.

Διαβασε αυτο και θα καταλαβεις τι εννοω και αυριο οταν ξυπνησω θα σου πω γιατι ενοχλουμε

http://www.insomnia.gr/topic/452725-mikeius/?hl=mikeius



Επισης 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=59s9lJwktNo

 

kai sto video που ειδα απο το star, απο κατω στα κομμεντσ 3 παραπονα "δεν ειδαμε τον μικεους καλα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει, τουφα σορρυ κι ολας αλλα πιο μπαρμπαδο-ατακα απο το "αντι να πανε σε καμια πορεια" δεν μπορουσε να ειπωθει.

 

Και εγω το εκραξα ως καταντια το γεγονος οτι ενω εχει το κομεντυλαμπ τοσο κοινο το αναλωνει σε ανεμπνευστες παρωχημενες πιπες.

Μετα απο 150 χαρλεμ σεηκ να γινει αλλο ενα. ΦΑΝΤΑΣΙΑ 0. Να εχουνε να διηγουνται στα εγγονια τους το κατορθωμα τους ως καταφαντασιαν χαβαλεδες οι περαστικοι του θησειου.

 

Εντωμεταξυ το χαρλεμσεηκ μου φανηκε απο το πρωτο-πρωτο που ειδα μια διαφορια μαλακιουλα που αν το εκανε πρωτη φορα μια παρεα θα ειχε ας πουμε πλακα αλλα για βαηραλ το βρισκω μια σαχλαμαρα και μιση, σαν τα αστεια του τσακ νορις που παντα μου κανανε σε "Ε, ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΣΤΕΙΟΣ" .

 

Αλλα αλλα απο την αλλη, το σαββατο στο θησειο λυκειοπαιδα ητανε που πηγανε απο περιεργεια/ορεξη για καβλαντισμα.

 

Σαμπως και 'μεις στα 16 μας αναλυαμε στο διάλειμμα τις ατακες των lenny bruce και bill hicks, μη χεσω. 

 

Μαλλον ξεκαρδιζομασταν απο τις φαρσες των πατρινων (και καλα καναμε)

 

Εμπαθεια στον μικειους, υπαρχει το δεχομαι - τα 'χουμε πει αυτα. Εχει παρει και αυτουσιο ξενο υλικο (κατι που οταν το κανουνε πανουσης/χαρυ κλυν και λοιποι αγαπημενοι μας (οχι σας, το τονιζω) το κανουμε μοκο λογω "ιστοριας"). Στην τελικη δεν ηταν ουτε παρουσιαστηκε ποτε ως στανταπ κομηντιαν, ιντερνετικη φιγουρα ειναι και το κανει ας πουμε καλα.

 

Ενταξει αμα νομιζετε οτι κυκλοφορουνε ελληνες λουις σι κεη που τους τρωει η μαρμαγκα επειδη και καλα προμοταρονται Σιλας και λοιποι ειστε γελασμενοι. Σε μια χωρα που στην κριση η τηλεοραση της φερνει φτηνα τουρκικα σηριαλ, ενω στις παχιες αγελαδες αγοραζε βραζιλιανικα, εκανε μεταφορες ισπανικων σιτκομ, και ξεπατικωνε τα σωου της ιταλικης τιβι, δεν χειροτερεψε κατι - απλα δεν αλλαξε κατι.

 

Σας το λεει καποιος που με πεισμα χρονια γυρναει τα εγχωρια στανταπαδικα και οχι μονο σε ματαιη προς το παρον αναζητηση καλων κωμικων επι σκηνης (και αποζημιωνεται δυστυχως μονο εξω, και οχι παντα βεβαια). Θελω να πω οτι δεν φταιει η τιβι ενω και στις σκηνες τις κυκλοφορουν σπουδαιοι ασημοι. 

 

Και παλι κριμα που η εν δυναμει πρωτοπορια που θα εφερνε το κομεντυ λαμπ, πεφτει στην λουμπα να θεωρει χιουμορ τις υπερμετριατζες οπως οι ντουρβες, κατσαρινη κλπ και ξενες πιπες τυπου χαρλεμσεηκ. 

 

Τουλαχιστον, εχουμε την κριση ως δικαιολογια, ακομα 

 

Υ.Γ. ελπιζω να ψιλοβγαζει νοημα οτι γραφω, γυρισα λιγο αργα σπιτι. πης

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εμενα θα μ αρεσε το σκηνικο να γινετε για την καταντια της χωρας και οχι για να μπουν στο youtube με μασκοτ εναν miki και εναν jeremie ή παλιοτερα gangnam style...

αλλα ενταξει οτι ακολουθουν και βγαζουν φωτος με ιδαλματα οπως τους παραπανω+ραδιο αρβυλα δειχνει πολλα...

http://www.youtube.com/watch?v=ZVZeF5XGZxY&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=59s9lJwktNo

http://www.youtube.com/watch?v=Bz50d7YNcYU

 

@δακonblade για την ηλικια σου καλη η μλκ σου.

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά παλικάρια , βγάλτε την τάπα από τον κ..λο. Λιακάδα είχε , πήγαν κάναν την πλάκα τους , τέλος. Σε λίγο θα κατακρίνετε και το γέλιο.  Σα κάτι μπάρμπα φίτσουλες στο καφενείο μιλάτε. Ο τσιφότις μια χαρά τα λέει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...