Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έγινε update και στη νέα έκδοση παίζουν όλα κομπλέ. Δες ποια έκδοση έχεις. Τώρα είναι στην 0.6.2.1

οχι δεν παίζουν τα μεταγλωτισμενα cartoon ούτε στην 6.3 που μόλις έκανε ανανέωση.

Θα δοκιμάσω και σε άλλα κουτιά να δω.

αυτό το έχετε δει;

 

https://m.youtube.com/watch?v=eyjzkRoyOBI

Μια χαρα δείχνει
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To opensubtitles 5.0.16 απαιτει login για να δουλεψει γιατι οι καραγκιοζηδες της σελιδας, με το προσθετο του kodi, χανανε λεει εσοδα απο τις διαφημησεις. Εχω ποσταρει και εικονα παραπανω και προφανως δεν προκειται να ανοιξω λογαριασμο στη σελιδα τους για αυτο το λογο και μονο.

Στο κατω κατω, εχουν ανοιχτο api, το οποιο χρησιμοποιουν τοσες εφαρμογες, πχ vlc, smplayer, popcorntime χωρις να ζητανε στοιχεια και τους πειραξε το kodi, λογω δημοτικοτητας προφανως.

Για τα αλλα, το subtitles.gr ειναι αργο και τα αποτελεσματα που βγαζει, οταν βγαζει, ειναι ασχετα.

Σεβαστη η αποψη σου. Παντως για το subtitles.gr δεν νομιζω οτι ειναι αργο.... εγω αυτο χρησιμοποιω περισσοτερο απο τα υπολοιπα και μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι χριστουγεννιακη ΔΩΡΑΚΛΑ προσθεσε σαν feature σημερα το quasar! Ανοιγω το changelog και βλεπω

Added Web UI, available at  http://<Kodi hostname or IP>:65251/web/ 
Ανοιγω εναν browser εκει που λεει, φορτωνω και ενα torrent (εικονα) και αρχισε να το παιζει! Το web interface ειναι και mobile friendly.

Παιζει και να κοψω ολους τους providers τωρα και να το δουλευω μονο απο εκει, φορτωνοντας οτι θελω με το χερι, απο το κινητο. Αντε με το καλο και εφαρμογη στο play store.

Ενα bug μου ετυχε παρολα αυτα, αν κοπει η αναπαραγωγη, πραγμα που επρεπε να κανω για να γραψω το ποστ, το quasar σκαει και επανεκκινει, οποτε οτι τορρεντ εχει εκει μεσα χανεται και πρεπει να ξαναμπει.

post-124002-0-35801900-1482661896_thumb.png

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντος το θέμα με το opensubtitles και την ανάγκη λογαριασμού του για να δουλέψει (και) στο kodi, ισχύει και για άλλες εφαρμογές, (εδω και 1-1.5 χρόνο) πχ και το Localcast. Διαπιστώνω όμως πως σε kodi ακόμα και με account σε results που επιστρέφονται και περιλαμβάνουν xsubs, τότε πάλι ζητάει account για το xsubs (έχει όριο για κάποια αποτελέσματα-υπότιτλους που μπορείς να χρησιμοποείησεις μέσα απο το opensubtitltes). Επίσης αρκέτα streaming sources (thevideo.me, openload.co πχ) απαιτούν ένα έιδος verification/pairing σε σχετικό url για να ξεκινήσουν να στέλνουν content (μια ταινία ή ένα επεισόδιο πχ).

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι χριστουγεννιακη ΔΩΡΑΚΛΑ προσθεσε σαν feature σημερα το quasar! Ανοιγω το changelog και βλεπω

Added Web UI, available at  http://<Kodi hostname or IP>:65251/web/ 
Ανοιγω εναν browser εκει που λεει, φορτωνω και ενα torrent (εικονα) και αρχισε να το παιζει! Το web interface ειναι και mobile friendly.

Παιζει και να κοψω ολους τους providers τωρα και να το δουλευω μονο απο εκει, φορτωνοντας οτι θελω με το χερι, απο το κινητο. Αντε με το καλο και εφαρμογη στο play store.

Ενα bug μου ετυχε παρολα αυτα, αν κοπει η αναπαραγωγη, πραγμα που επρεπε να κανω για να γραψω το ποστ, το quasar σκαει και επανεκκινει, οποτε οτι τορρεντ εχει εκει μεσα χανεται και πρεπει να ξαναμπει.

 

Δεν καταλαβαίνω σε ποιο address είναι το web ui. Τι βάζουμε στο kodi hostname or ip?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάζεις την εσωτερική IP του υπολογιστή στον οποίο τρέχει το KODI-quasar. Πχ ο σταθερός μου που τρέχει το KODI σε windows έχει IP 192.168.1.2 οπότε άνοιξα από το tv box μια καρτέλα στον chrome και έγραψα την διεύθυνση 192.168.1.2:65251/web/ και δούλεψε μια χαρά. Αν θες να μπεις στο web ui από το ίδιο το μηχάνημα που τρέχει και το quasar τότε αντί να ψάχνεις την διεύθυνση γράφεις κατευθείαν localhost όπως έδειξε και jim_p πιο πάνω.

 

Ωστόσο έχω ένα πρόβλημα. Βάζω κάποιο torrent για να φορτώσω και μετά από λίγο εξαφανίζεται από την λίστα και χάνεται και δεν βλέπω τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...