Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και τι ακριβώς προσφέρει ρε παιδιά το πρόγραμμα αυτό στον κακόμοιρο gangplank? Yarrr!

 

"Ενοποιεί" σε ένα περιβάλλον το κατέβασμα/αναπαραγωγή/υπότιτλοι? Ενδιαφέρον αλλά meh... και ποιός διάολο κάθεται να δει ελληνική τηλεόραση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Xbmc + raspberry pi  το συνδέεις στην τηλεόραση και είσαι άρχοντας ούτε κατέβασμα τορρεντ ούτε τίποτα. στριμαρεις ότι ποθεί η καρδια σου, το απόλυτο  media player

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α. πρέπει να το βάλω στην τηλεόραση;

οκ ευχαριστώ τώρα κατάλαβα. Δεν την χρησιμοποιώ οπότε να μην ασχοληθώ άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α. πρέπει να το βάλω στην τηλεόραση;

οκ ευχαριστώ τώρα κατάλαβα. Δεν την χρησιμοποιώ οπότε να μην ασχοληθώ άλλο.

 

Μπαίνει και σε υπολογιστή. εγώ το έχω κοτσάρει στην τηλεόραση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως συγγνώμη που το λέω αλλά ο οδηγός σου είναι out-of-date καθώς τα βήματα που λες να κάνουμε δεν υφίστανται πλέον.

Καλό θα είναι να κάνεις κάτι καινούργιο για μας που είμαστε άσχετοι.

(ακόμη δεν καταλαβαίνω γιατι θέλει τόσα addon - δεν παίζει έκδοση να κανω ένα Install να τελειώνω; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

(ακόμη δεν καταλαβαίνω γιατι θέλει τόσα addon - δεν παίζει έκδοση να κανω ένα Install να τελειώνω; )

 

Παίζει. Δε νομίζω να χω βάλει κανένα add-on. Άντε να χα βάλει 1 όταν το εγκατέστησα πριν χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία αντώνη, παίζει λες. Πως; Τι κάνεις δλδ; Από που streamareis?

 

Το χω εγκατεστημένο σ ένα pc που συνδέεται στην tv με hdmi. Στο ίδιο pc έχω κι όλες τις σειρές και ταινίες.

Η μόνη μανούρα που είχε στην αρχή ήταν σχετικά με τη σωστή αναγνώριση όλων των ταινιών. Δηλ. αν το folder/file name είναι ό,τι να ναι, θα ζοριστεί και θα θέλει αρκετή χειροκίνητη δουλειά. Εξαρτάται κι απ τον όγκο δεδομένων που χεις βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A μάλιστα. Δηλαδή είναι ένας λίγο διαφορετικός player. Δεν streamarei από το internet αλλά πρέπει να τις έχεις ήδη έτοιμες. Σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και plugins αν θες τέτοιες λειτουργίες. Θυμάμαι είχα βάλει κάποιο που δειχνε (προς έκπληξη μου) άψογα τα (ελεύθερα) ψηφιακά κανάλια. Υπάρχουν κι άλλα που βλέπεις ταινίες on-demand, από παλιό ελληνικό κινηματογράφο μέχρι και πρόσφατα blockbusters.

 

Η βασική λειτουργία του xbmc είναι media library/player και εμπλουτίζεται με τα addons ανάλογα με τα γούστα και τις ανάγκες του καθενός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A μάλιστα. Δηλαδή είναι ένας λίγο διαφορετικός player. Δεν streamarei από το internet αλλά πρέπει να τις έχεις ήδη έτοιμες. Σωστά;

  

Όχι στριμαρει και από το ιντερνετ, αλλα για να γινει αυτό πρέπει να εγκατασταθούν κάποια επιπλέον add on. 

 

Με πρόλαβες antonl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...