Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα παιδια κατεβασα σημερα στο mac αυτο και δε μπορω να βαλω το fusion.xbmchub.com για να βαλω  να δω καμια ταινια και καμια μπαλιτσα σε live stream...μου λεει unable to connect

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το fusion ειναι ενα "repo" που εχει μαζεμενα ολα τα σχετικα .zip για να βαλεις repos τριτων και μετα μεσα απο αυτα τα repos, τα προσθετα που θες. Τιποτε παραπανω απο ευκολια δηλαδη.

Πχ, αντι να ψαχνω το ταδε zip για το repo του lamda αριστερα και δεξια, μπαινω στο fusion, κατεβαζω το zip για το lamda, το κανω εγκατασταση, ενεργοποιηται το repo και μετα παω εκει και βαζω οτι προσθετο θελω, πχ για τους ελληνικους ραδιοφωνικους σταθμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο και να το ψαχνω αυτό το προγραμμα ποτε δεν θα καταλάβω πως δουλεύει...

Χάος παντού-δεν δουλεύει και ο παραπάνω οδηγός.

Παραιτούμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι μου φαινοταν κι εμενα αλλα δεν ειναι τιποτα

Δοκιμασε αυτα τα βηματα

 

Κατεβαζουμε πρωτα αυτο και το κανουμε εγκατασταση
http://mirrors.xbmc.org/releases/win32/xbmc-12.3.exe

Κατεβαζουμε τα 2 αρχεια repository.superrepo.org.eden.all-0.5.1.zip  repository.lambda-1.0.3.zip  και τα βαζουμε οπως ειναι στο c

Ανοιγουμε το XBMC πάμε System–>Settings–>Appearance–>International και στο Language επιλεγουμε Ελληνικα

 Μετα παμε Συστημα Προσθετα Εγκατασταση απο αρχειο zip
Δεξια επιλεγουμε το δισκο C οπου σωσαμε τα 2 αρχεια και τα βρισκουμε και τα επιλεγουμε ενα ενα

Με esc βγαινουμε στο αρχικο μενου και παμε Βιντεο Προσθετα Ληψη περισσοτερων
Θα μας βγαλει μια λιστα απο τα οποια επιλεγουμε ενα ενα και παταμε εγκατασταση στα
Gomovies για ταινιες
Gotv για σειρες
Hellenic Movies
Hellenic Player
Hellenic Toons
Hellenic Toons
Hellenic TV
Sports A Holic
Sports Devil

και οποια αλλα θελουμε

Για να δουμε πχ μια ταινια μπαινουμε στο

Βιντεο Προσθετα και μετα gomovies
επιλεγουμε την ταινια και παταμε ενα απο τα links στο μενου που βγαζει με τις διαφορες ποιοτητες


 

Για εγκατάσταση και ενεργοποίηση των υποτίτλων θα πρέπει να πάτε Συστημα -> Προσθετα -> Ληψη προσθετων-> Ολα τα προσθετα ->  στη κατηγορία Υποτιτλοι 
και να κάνετε instal το XBMC Subtitles , μόλις το κάνετε install πατήστε στο Configure και επιλέξτε σαν πρώτη γλώσσα για υπότιτλους τα Ελληνικά, αλλά και από ποιό site θα τους κατεβάσει (έχει και το subs4free)

 

Για να τους παίξετε αυτόματα απλά θα πρέπει και ενώ παίζει η ταινία/σειρά να επιλέξτε από κάτω δεξιά στο menu  (play,stop ,κλπ) το πρώτο τετραγωνάκι

repository.lambda-1.0.3.zip

repository.superrepo.org.eden.all-0.5.1.zip

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το universal scraper για να σκαναρει τη συλλογη μου,

αλλα καποιες ταινιες δεν τις βρισκει και καποιες αλλες τις βαζει λαθος.

Υπαρχει τροπος να προσθεσω μονος μου μια ταινια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε linux debian wheezy δεν μου λειτουργούν τα add-ons.Έχω κατεβάσει διάφορα όπως lambda ,icemovies και άλλα.Πατάω install from zip file και δεν εγκαθίστανται.Γράφει dependencies don't met.Από fusion που δοκίμασα εγκαταστήθηκαν αλλά μου τα βγάζει ως broken εκτός από το SportsDevil.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@jeep13

Με το μαμα skin, το confluence, και το interface στα ελληνικα. Πας βιντεο > αρχεια > (φακελος που περιεχει την προβληματικη ταινια) > i ή δεξι κλικ - πληροφοριες ταινιας > ανανεωση > χειροκινητα > και βαζεις το σωστο τιτλο για να την βρει.

 

@Stalk3r

Το wheezy εχει την 11.0, οποτε λογικο ειναι μερικα προσθετα να μην ειναι συμβατα με αυτη. Ενεργοποιησε το repo των backports ή εστω το debian multimedia και εγκατεστησε την 12.3 απο εκει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτικό πρόγραμμα ωστόσο μία κρυάδα την πήρα ήδη από μία σειρά στην πρώτη σαιζόν του chuck όπου δεν βρίσκω συγχρονισμένους υπότιτλους παρόλο που έχω και τους τέσσερις ιστότοπους που έχουν Ελληνικούς. Τεσπα απλά εκπληκτικό εδώ μου στριμάρει 1080p σε σύνδεση με ταχύτητα 1.7mbps.Τέλος ο θείος για μένα οριστικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδια εχω το OUYA και εχω κατεβασει την εκδοση για android του XBMC εχω mkv αρχεια στον ιδιο φακελο με υποτιτλους και δεν μου τους παιζει τι πρεπει να κανω? κανω streaming μεσω δικτυου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω το OUYA και εχω κατεβασει την εκδοση για android του XBMC εχω mkv αρχεια στον ιδιο φακελο με υποτιτλους και δεν μου τους παιζει τι πρεπει να κανω? κανω streaming μεσω δικτυου

Βρες τους υπότιτλους αποθήκευσε τους στις λήψεις του pcΆνοιξε το εικονίδιο του ήχου πάτα στο υπομενού αναζήτηση υποτίτλων c users /downloads και πάτησε στο αρχείο των αποθηκευμένων υποτίτλων και vouala!Γιατί αυτό το format υποτίτλων που έχεις μπορεί να μην ταιριάζει με αυτό του xbmc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...