Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να κανω μια ερωτηση ρε παιδια,

βαζω fusion, και μετα κανω εγκατασταση διαφορα repos στην τυχη, δεν εχω ιδεα τι και πως, και οι περισσοτεροι φακελοι ειναι άδειοι, ενω ακομα κι αν βρω καποιο και καταφερω να εγκαταστησω, οταν πλοηγηθω και παω μεσα, βλεπω πχ μια λιστα με ταινιες, κι οταν μπαινω μεσα σε μια ταινια δεν εχει τπτ.

 

ολα αυτα με gotham και mac mavericks.

 

τι κανω λαθος; ακολουθησα αυτο τον οδηγο.

http://osarena.net/hacks-guides/how-to-egkatastasi-xbmc-gia-tenies-ke-live-streaming-se-ubuntulinux.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επειδη εχω μπερδεψει τα μπουτια μου....  :-D

 

εκανα λογαριασμο στο τρακτ και μου συγχρονιζει κανονικα οτι εχω στην συλλογη μου μαζι με την watched list

δυστυχως τις σειρες που εβλεπα online με subscription μεσα απο το gotv δεν τις βλεπει καθολου μιας και δεν υπαρχουν τοπικα...

 

περασα λοιπον πχ το the blacklist χειροκινητα στο τρακτ και μετα απο συγχρονισμο μου δειχνει στα διαφορα addons (px gotv)στο υπομενου trakt, και την σειρα και ολα τα επεισοδια μαρκαρισμενα οτι τα εχω δει, αλλα στην σελιδα του τρακτ στο ιντερνετ δεν φαινονται σαν μαρκαρισμενα...παρα μονο αν τα παρακολουθησω απο την αρχη!

 

το gotv αντλει την watched list απο το xbmc, γιατι δεν κανει το ιδιο και το τρακτ, παρα μονο για οσες σειρες υπαρχουν αποθηκευμενες τοπικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ τον πόνο μου.Δυστυχώς χωρίς να ξέρω τι με έπιασε έβαλα τα windows 8 και έκανα αναβάθμιση στα 8.1(γνήσια)Όταν εγκαθιστώ το xbmc μου λέει αποτυχία script με το καλημέρα.Επίσης δεν μπορώ να μπω ούτε στο maitenance ούτε και στην αυτόματη ενημέρωση των addons για τον ίδιο λόγο, βγάζει αποτυχία script.Την είχα ξανά πάθει και πέρυσι αλλά δεν το θυμόμουνα και τώρα πάλι την πάτησα.Επιστροφή στα 7 δεν λέει γιατί έχω παιχνίδια και ταινίες τουλάχιστον 40 gb εγκατεστημένα και η σύνδεση εδώ στο χωριό είναι 2mbps οπότε καταλαβαίνετε.Σε ένα άλλο forum για το xbmc κάποιος άλλος ανέφερε το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με μένα.Υπάρχει άλλος κανείς που του έχει τύχει κάτι τέτοιο στα 8 και αν ναι μήπως έχει βρει κάποια λύση;Ευχαριστώ!

Edit:Μόλις τώρα κάνει αποτυχία και στα script που έβαλα χειροκίνητα από το lambda addon κοινώς δεν λειτουργεί τίποτα.Η έκδοση είναι η τελευταία stable που υπάρχει η 13.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δοκιμασει κανεις καποιο προσθετο μεσω του οποιου να μπορω να δω ζωντανα αγωνες nba? Τωρα εχει τελειωσει η σεζον βεβαια, αλλα θα ηθελα να εχω κατι τετοιο για του χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλημερα

 

Χθες κατεβασα να δοκιμασω την τελευταια εκδοση του xbmc για windows(8.1).ολα καλα με την εκγατασταση και την παραμετροποιηση αλλα εχω ενα θεμα με τους υποτιτλους.ενω εκανα τις αναλογες αλλαγες για ελληνικα κλπ εχω βαλει και τα site που εχουν ελληνικους βαζω μια ταινια κατεβαζω τους υποτιτλους  αλλα ενω τους εμφανιζε τους εβγαζε σε "αλαμπουρνεζικα". Δοκιμασα να αλλαξω την ρυθμιση να τους αποθηκευει σε καποιο σημειο πανω στον δισκο μου (πχ c:/downloads) αλλα ετσι οταν κανω download μου λεει οτι δν μπορει να τους κατεβασει. ειτε με τον εναν τροπο ειτε με τον αλλον δεν παιζει. τι εχω κανει λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδια καλησπερα...εχω ενα προβλημα με τον xbmc...φορτωνω ενα plugin client και δουλευει κανονικα για λιγο αλλα η μετα απο λιγο, η οταν το κλεισω το xbmc και το ξανα ανοιξω μου πεταει μηνυμα fail to load chanels....υπαρχει λυση για αυτο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παίδες καλησπέρα,

Εδώ και 4 ολόκληρες ώρες με έχει ταλαιπωρήσει αφάνταστα το xbmc.

Στην αρχή κατέβασα κανονικότατα τα xbmc gotham 13.2 και έκανα setup χωρίς κανένα πρόβλημα. Αργότερα πρόσθεσα το fusion (http://fusion.xbmchub.com) και το Mash Up (http://install.mashupxbmc.com).

 

Mετά πήγα System -> Settings -> Install zip file -> Fusion -> xbmc repos -> anarchintosh

Kαι πάλι απο την αρχή mush up -> Repository -> MashUp repo

Έκανα install το Μash Up και το Icefilms και τα πρόσθεσα στο home page videos.

Έβαλα φυσικά και το Wizard απο το fusion.

 

Και φτάσαμε στο μεγάλο μου πρόβλημα, όταν πάω Config Wizard και επιλέξω Windows μου βγάζει script failed: config wizard

 

Έχω τα windows 8.1 και το Βitdefender. Διάβασα πως πρέπει να απενεργοποιήσω το firewall και το Βitdefender.

Το έκανα αλλά πάλι το ίδιο πρόβλημα έχω!

 

Δοκίμασα και την έκδοση 12,3 όπου και εκεί είχα το ίδιο πρόβλημα!

 

Τι κάνω λάθος ρε παιδιά, γιατί τα νεύρα μου έχουν γίνει..................

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειναι καποιο θεμα με το antivirus αλλα ..

 

τα υπολοιπα τα εκανες ακριβως ετσι ?

 

To tutorial αυτού του τυπάκου ακολούθησα απο τη πρώτη στιγμή μέχρι που είχα το θέμα με το wizard.

Mετά έψαξα αλλού αλλά και πάλι τζίφος.

Στο spoiler έχω βάλει τον τρόπο για να απενεργοποιήσω το firewall και πως πράγματι είναι ανενεργό το Bitdefender.

 

 

 

post-312712-0-21843400-1413244598_thumb.png

post-312712-0-32215200-1413244608_thumb.png

 

 

 

Αυτααααα...................πραγματικά έχω "φάει" μεγάλη ήττα με το συγκεκριμένο πρόγραμμα!

Πάω στοίχημα πως κάτι το πολύ απλό δεν έχω κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...