Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα πιο πάνω οτι μπορείς να ανοίξεις τα λινκ του terrarium tv με το kodi. Το έψαξα και είδα ότι κανονικά γίνεται πατώντας το play with και πατάω το kodi αλλά εμένα με βγάζει απευθείας στο android player. κάνω κάτι λάθος ή παραλιπτω κάτι;

Έχεις ορίσει by default, να ανοίγουν τα video με τον android player.

 

Πήγαινε ρυθμίσεις --- Εφαρμογες --- Βίντεο --- Ορισμός ως προεπιλογής --- Διαγραφή προεπιλογών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι ανάλυση βγάζει;

960Χ544 τωρα που το εβαλα το Diema Sports.

 

Χθες ειδα εκει το Λιβερπουλ - Κρισταλ Παλας και ηταν μια χαρα. Για σουπερ ποιοτητα εικονας μεσω internet, δωρεαν και addon στο kodi μονο plexus θα ελεγα αλλα και αυτο εχει τις διακοπες του.

 

Μ'αρεσει διοτι οπως τονισα δεν κολλαει την ωρα του αγωνα. Οτιδηποτε αλλο (μη sportsdevil) addon (που εχει καναλια και οχι links) που εχω δοκιμασει 1μιση χρονο περιπου τωρα μπορει να δουλευαν μεσα στην εβδομαδα αλλα την ωρα των αγωνων παρελυε απο το φορτο του server που εμπαιναν ολοι μεσα. Με μια εξαιρεση του sports365 μεσα στο ZEM αν και ηταν με links αυτο αν θυμαμαι καλα. Τεςπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Παιδιά στο exodus κάποιες απο τις νεες ταινίες δε τις παίζει, λέει no stream available. Δεν εχουν ανέβει ακόμη;(Android )

 

2. Θέλω να βάλω το kodi και στο pc αλλά στο επίσημο site αναφέρει για Windows 10. Έχω τα windows 7. Δηλ δε θα το τρέξει ή θα έχω προβλήματα γενικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το exodus εχει πεθανει εδω και καιρο σε καθε σελιδα το λεμε.Πλεον Covenant

1.Παιδιά στο exodus κάποιες απο τις νεες ταινίες δε τις παίζει, λέει no stream available. Δεν εχουν ανέβει ακόμη;(Android )

 

2. Θέλω να βάλω το kodi και στο pc αλλά στο επίσημο site αναφέρει για Windows 10. Έχω τα windows 7. Δηλ δε θα το τρέξει ή θα έχω προβλήματα γενικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Θέλω να βάλω το kodi και στο pc αλλά στο επίσημο site αναφέρει για Windows 10. Έχω τα windows 7. Δηλ δε θα το τρέξει ή θα έχω προβλήματα γενικά;

Δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα να δω αν εχει τιποτα καινουριο το γερμανικο exodus, μιας και εχω καιρο να δω update και βλεπω αυτο στο τελευταιο commit που εγινε πριν 12 μερες.
 

Project stopped. No Updates and Support


https://github.com/lastship/plugin.video.exodus/commit/71fd8bfd607ccdfdd1cbecb592a7d56e3867672b

Οποτε τερμα και αυτο και μενουμε πια μονο με τα μαϊμου exodus, αγνωστου πατρος, που ξεφυτρωσανε μετα το κλεισιμο του tvaddons. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το project exodus αλλάξει όνομα εδώ και πολύ καιρό αλλά ορισμένοι δεν θέλετε να το καταλάβετε. Είναι το Covenant η επίσημη συνέχεια του Exodus. Η έκδοση 3.1.19 του Exodus ήταν η τελευταία επίσημη σαν Exodus. Όλες οι μετέπειτα είναι οι μαϊμού. Μετά την 3.1.19 ξεκίνησε το project Covenant από την ομάδα που είχε το development του Exodus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τα ανθρωπε! Pin θα το κανουμε στο τελος το Covenant να το βλεπουν ολοι. Καλως η κακως το κεφαλαιο Kodi ειναι κατι που θελει μελετη και ενημερωση συχνα απο μερους μας

Το project exodus αλλάξει όνομα εδώ και πολύ καιρό αλλά ορισμένοι δεν θέλετε να το καταλάβετε. Είναι το Covenant η επίσημη συνέχεια του Exodus. Η έκδοση 3.1.19 του Exodus ήταν η τελευταία επίσημη σαν Exodus. Όλες οι μετέπειτα είναι οι μαϊμού. Μετά την 3.1.19 ξεκίνησε το project Covenant από την ομάδα που είχε το development του Exodus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά δεν μπορώ να φορτώσω κανένα acestream link με το plexus. Βγάζει error. Εκτός από αυτό το σκουπιδι το Plexus μπορούμε να παίξουμε acestream με άλλον τρόπο στο Kodi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το Plexus σταμάτησε να λειτουργεί ξαφνικά και υποθέτω πως έχει να κάνει με το κλείσιμο του tvaddons (τελευταία φορά που το χρησιμοποίησα πρέπει να ήταν τον Μάιο).

 

Καποια streams από το p2p streams add on τα παίζει ενώ σε streams από το Bob Unleashed μου βγάζει πάντα error.

 

Εννοείται ότι πάντα ξεκινάω Ace stream engine πρώτα και μετά μέσα από το kodi τα streams.

 

Οπότε να υποθέσω άλλος τρόπος πέρα του Plexus δεν υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Acestream δοκιμάστε το πρόσθετο Bennu (πρώην Phoenix). Στην κατηγορία BENNU LIVE >>ZODIAC-ACESTREAM/IPTV SITES


Xρησιμοποιεί το plexus. Χθες που δοκίμασα σε windows 7 μου δουλεψε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά δουλεύει το plexus, μάλλον δεν το έχεις σετάρει σωστά (modules κλπ). Και δεν χρειάζεται πια να ανοίγουμε πρώτα το acestream engine. Ανοίγει αυτόματα από μόνο του όταν πατήσουμε σε acestream link.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά. Θα τα σετάρω όλα από την αρχή. Αυτό που ξέχασα να αναφέρω και είναι πολύ σημαντικό είναι ότι προσπαθώ σε Android.

 

Θα επιστρέψω με τα αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...