Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για το AliveGR

-κάνουμε πρώτα απεγκατάσταση το παλιό και "install from zip" το νέο;

-το "plugin.program.spanner.zip" χρειάζεται ή περνάμε μόνο το "repository.thgiliwt-1.4.0.zip";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@kandilak

Οντως δεν την ειδα, ζητω συγγνωμη. To noreply εκλεισε το κομματι του που φιλοξενουσε τις streamlink libraries.

 

@patrickdrd

Δεν φαινεται καποιο βιντεο για να δουμε τι λεει στο 7:40...

 

@musiccc444

Οχι, απλα κανεις install from zip κια θα το βαλει απο πανω, ενημερωνοντας το. Το αλλο που λες δεν χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα ναι, αυτη ειναι η διαδικασια για να ρυθμισεις το kodi να κατεβαζει ελληνικους υποτιτλους και να τους δειχνει με τη σωστη κωδικοποιηση. Απλα ο τυπος στο βιντεο δεν λεει πως εβαλε το opensubtitles και το subtitles.gr που δειχνει εκει (ή τουλαχιστον εγω δεν το προσεξα, μιας και δεν ειδα το βιντεο απο την αρχη).

 

Btw, το kodi στο βιντεο ειναι στην εκδοση 16 ή σε καποια παλιοτερη, μιας και στην 17 οι ρυθμισεις για τους υποτιτλους ειναι αλλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποια καινουρια εκδοση για το subtitles.gr ? Ειχα καιρο να μπω και δοκιμασα σημερα να δω suits 7x3 και δεν εβγαλε τιποτα. Υπαρχει και το ενδεχομενο να μην υπαρχουν αλλα ειναι αρκετες μερες που βγηκε το επεισοδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποια καινουρια εκδοση για το subtitles.gr ? Ειχα καιρο να μπω και δοκιμασα σημερα να δω suits 7x3 και δεν εβγαλε τιποτα. Υπαρχει και το ενδεχομενο να μην υπαρχουν αλλα ειναι αρκετες μερες που βγηκε το επεισοδιο.

δεν ειναι θεμα addon αλλά δεν εχουν βγει ελληνικοι υποτιτλοι για αυτό το επεισόδιο. Γενικα στο μελλον αν εχεις αμφιβολία για το addon ανοιξε απευθειας την ιστοσελιδα και ψάξε για τον υποτιτλο (π.χ. suits s7e3 ή s7e03) και αν υπάρχει θα στο εμφανισει

 

Γενικά αν υπάρχει update για το addon εξαρτάται ποια εκδοση εχεις τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φανταστηκα. απλα επειδη ειχα να ανοιξω το box κανα μηνα, δεν ηξερα αν ειχε αλλαξει repo με αποτελεσμα να μην γινει αναβαθμιση. οπως πχ με το alivegr που επρεπε να περασω χειροκινητα το καινουριο λογω μη αναβαθμισης απο το παλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το SportsDevil και την NL εκδοση του που βρισκομαστε; Ποια ειναι η τελευταια του Ολλανδου για να σιγουρευτω.

Ποια είναι η διαφορά με την πιο πρόσφατη έκδοση που υπάρχει στο Colossus?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρώτησα και νωρίτερα αλλά δεν πήρα απάντηση..

Το alluc τι ακριβώς είναι?

Κατέβασα ενα build που έχει έτοιμα τα στοιχεία για login.

Υπάρχει λόγος να τα αλλάξω?

 

Βασικά θέλω να φτιάξω ενα backup που να το δώσω σε μερικούς φίλους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταιο ολλανδικο sportsdevil ειναι απο τα μεσα Ιουλιου, μπαινει με install from zip και θα το βρειτε εδω
 
http://www.mediafire.com/file/l24at8ga43sabkr/plugin.video.SportsDevil_NL15-7.zip

To sportsdevil, το αυθεντικο, βγηκε στις 28/3 για τελευταια φορα φετος. Αυτο που υπαρχει στο colossus repo εινια το fork του jairox, οπως fork του αυθεντικου ειναι και το ολλανδικο. Δεν ξερω τι διαφορες εχουν :P

 

---

Για το alluc λεει η wikipedia

 

 

Alluc.ee (pronounced: "all-you-see") is a user-generated link-sharing-website that catalogues links to TV shows, movies, music videos, sport, anime and cartoons. Alluc does not host any content itself. Alluc.ee also does not contain any download links, all are links to streaming video sharing websites. Users provide the links in the right category and they are released to the site after having been checked by the administrators. Video hosting sites that are linked to Alluc include YouTube, Dailymotion, and Veoh, amongst others

και πλεον με βαζει σε πειρασμο να κανω και εγω ενα λογαριασμο εκει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταιο ολλανδικο sportsdevil ειναι απο τα μεσα Ιουλιου, μπαινει με install from zip και θα το βρειτε εδω

 

http://www.mediafire.com/file/l24at8ga43sabkr/plugin.video.SportsDevil_NL15-7.zip

 

To sportsdevil, το αυθεντικο, βγηκε στις 28/3 για τελευταια φορα φετος. Αυτο που υπαρχει στο colossus repo εινια το fork του jairox, οπως fork του αυθεντικου ειναι και το ολλανδικο. Δεν ξερω τι διαφορες εχουν :P

 

---

Για το alluc λεει η wikipedia

 

 

και πλεον με βαζει σε πειρασμο να κανω και εγω ενα λογαριασμο εκει :P

εγω μαλλον του jairox εχω γιατι ειδα πηρε update πριν κατι μερες και μια χαρα επαιξε χθες αεκαρα :P :D

 

alluc εχουμε λογαριασμο ηδη, πως και σου ξεφυγε; :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρώτησα και νωρίτερα αλλά δεν πήρα απάντηση..

Το alluc τι ακριβώς είναι?

Κατέβασα ενα build που έχει έτοιμα τα στοιχεία για login.

Υπάρχει λόγος να τα αλλάξω?

 

Βασικά θέλω να φτιάξω ενα backup που να το δώσω σε μερικούς φίλους..

 

Περίεργο που έχει ήδη λογαριασμό. Μήπως τους ξέφυγε; Για θέμα ασφάλειας δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα, αντιθέτως ο λογαριασμός μήπως αντιμετωπίσει κάποιο θέμα, με τόσους που θα τον έχουν στην κατοχή τους. Πχ κάποιος να αλλάξει το password με κάποιο τρόπο. Άστο έτσι κι αν δεις ότι δεν δίνει links κάποια μέρα, κάνε δικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...