Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλά τι χρειάζεται ο λογαριασμός?

Για να εμφανίζει τα αποτελέσματα μεσα σε κάποια add on η για να μην τρέχεις κάθε 3 και λιγο να κάνεις "pair" την ip σου για να παίξει?

Η μήπως για κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

---

Για το alluc λεει η wikipedia

 

 

και πλεον με βαζει σε πειρασμο να κανω και εγω ενα λογαριασμο εκει :P

 

Άλλο πράγμα είναι το alluc.ee και  άλλο το accounts.alluc.com

 

 

Ναι αλλά τι χρειάζεται ο λογαριασμός?

Για να εμφανίζει τα αποτελέσματα μεσα σε κάποια add on η για να μην τρέχεις κάθε 3 και λιγο να κάνεις "pair" την ip σου για να παίξει?

Η μήπως για κάτι άλλο?

 

Φτιάξε για σένα ένα λογαριασμό στο accounts.alluc.com 

Πέρασε στα addons που υποστηρίζουν το alluc, το user name και το password του λογαριασμού που δημιούργησες και θα έχεις πηγές σε 1080p και 720p

Μπροστά από τις πηγές αυτές θα γράφει Alluc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως αυτες τις σκεψεις εκανα σημερα που εγκατεστησα portable εκδοση που βγηκε 17.4,

ελεγα να την μοιρασω εδω στην δουλεια, αλλα γιατι να εχουν τα δικα μου accounts,

στο alluc, trakt και ειδικα στο debrid που ειμαι συνδρομητης;

γενικως λοιπον, δεν μοιραζεται το kodi, ο καθενας στρωνει το κ@λαρακι του,

το στηνει, στηνει accounts κλπ, χωρις να βρεξεις κ@λο οπως λενε αλλωστε, ψαρι γιοκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σρο build αυτό οταν ξεκινάει μου εμφανίζει ενα μήνυμα οτι το "Genie wiz" καθαρίζει την cache έπειτα ένα άλλο μήνυμα από "brettus and white devil streams" και από το tract που θέλει authorization.

 

Τα 2 πρώτα τα γνωρίζουμε/χρειάζονται η να τα κάνω disable?

 

Με το trakt θυμάμαι ότι είχα περάσει τα στοιχεία μέσα στο exodus.

Αυτό εδω που εμφανίζει μήνυμα να φανταστώ οτι είναι addon.

 

Νομίζω ότι οταν το είχα περάσει μόνο στο exodus για κάποιον λόγο βόλευε καλύτερα.

 

Ποιό θεωρείται καλύτερο?

Πως το δουλεύετε το trakt?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σρο build αυτό οταν ξεκινάει μου εμφανίζει ενα μήνυμα οτι το "Genie wiz" καθαρίζει την cache έπειτα ένα άλλο μήνυμα από "brettus and white devil streams" και από το tract που θέλει authorization.

 

Τα 2 πρώτα τα γνωρίζουμε/χρειάζονται η να τα κάνω disable?

 

Με το trakt θυμάμαι ότι είχα περάσει τα στοιχεία μέσα στο exodus.

Αυτό εδω που εμφανίζει μήνυμα να φανταστώ οτι είναι addon.

 

Νομίζω ότι οταν το είχα περάσει μόνο στο exodus για κάποιον λόγο βόλευε καλύτερα.

 

Ποιό θεωρείται καλύτερο?

Πως το δουλεύετε το trakt?

 

To Genie wiz δεν νομίζω να το χρειάζεσαι:

http://kodi-addons.club/addon/plugin.program.GenieWiz/0.0.2

 

Το άλλο μήνυμα το βγάζει by default το addon του brettus and white devil streams και νομίζω μέσα από τις ρυθμίσεις του συγκεκριμένου addon μπορείς να το απενεργοποιήσεις και να μην σου βγάζει το μήνυμα αυτό.

 

Το λογαριασμό σου στο Trakt πρέπει να το περάσεις μέσα στο κάθε addon που υποστηρίζει trakt και να κάνεις authorization.

 

Τώρα στο λογαριασμό σου στο Trakt, βάζεις σειρές και ταινίες που θέλεις να παρακολουθήσεις και ύστερα πας στο addon, στην συλλογή και βλέπεις τις ταινίες και τις σειρές που έχεις αποθηκεύσει στον λογαριασμό σου στο Trakt.

Οπότε είναι πιο εύκολο να δεις αυτό που θέλεις χωρίς να χρειάζεται να κάνεις αναζήτηση κάποιας ταινίας - σειράς που σε ενδιαφέρει.

Επίσης το Trakt μαρκάρει την ταινία και το επεισόδιο της σειράς που είδες και έτσι ξέρεις ποια επεισόδια έχεις παρακολουθήσει και σε ποια σεζόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το trakt περασμένο μόνο στο exodus έκανα αυτά που λες παλιότερα.

Απλά οταν κατέβασα το trakt σαν αυτόνομο addon μου εμφάνισε κατι πρόσθετες παρόμοιες επιλογές στο menu, πχ νομίζω οταν παταγα παρατεταμένα επάνω σε μια ταινία, αλλά οι οποίες δεν δούλευαν.

Δεν θυμάμαι γιατί δεν είχα δώσει βάση.

Γι'αυτό ρωτάω αν είναι καλύτερα να το περάσω σε ένα ένα τα add-on που το υποστηρίζουν η μήπως παίζει και αυτό που λεω με ξεχωριστό addon?

 

Αυτό το brettus αξίζει, εχει τίποτα το ενδιαφέρον?

 

Και κάτι τελευταίο..

Πως να ελαφρύνει το kodi αν θέλουμε?

Disable κάποια add-on η απεγκατάσταση?

Η μήπως απεγκατάσταση τα repo που δεν θέλουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε ενα-ενα τα addon to trakt σε βοηθαει επιπλεον να βλεπεις το ιστορικο και την watchlist και να τα βλεπεις αμεσως, στο προσθετο.

 

Στο γενικο addon προσθετει οτι εχεις δει στο ιστορικο ακομα και στις ταινιες απο το δισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Atlas, το νέο ελληνικό addon από την ομάδα του GreeKodi.
Για εγκατάσταση βάζουμε την πηγή http://repo.greekodi.com και μετά κάνουμε install from zip από την παραπάνω πηγή το repository.hermes-1.0.zip

Μετά με install from repository βρίσκουμε το Hermes repository και κάνουμε εγκατάσταση το Atlas.

 

 

 

 

yf7sgf9XT4unAid-3s1aYw.jpg

 

 

Rmve8q97S9C9YautOi3toQ.jpg

 

 

wOBBRRy5TXCwPKja_RHAEA.jpg

 

 

Επεξ/σία από enterhere
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Atlas, το νέο ελληνικό addon από την ομάδα του GreeKodi.

Για εγκατάσταση βάζουμε την πηγή http://repo.greekodi.com και μετά κάνουμε install from zip από την παραπάνω πηγή το repository.hermes-1.0.zip

Μετά με install from repository βρίσκουμε το Hermes repository και κάνουμε εγκατάσταση το Atlas.

 

 

 

 

yf7sgf9XT4unAid-3s1aYw.jpg

 

 

Rmve8q97S9C9YautOi3toQ.jpg

 

 

wOBBRRy5TXCwPKja_RHAEA.jpg

 

 

εκτος απο αυτο ποιο αλλο addon εχει ιδιο περιεχομενο με αυτο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταιο ολλανδικο sportsdevil ειναι απο τα μεσα Ιουλιου, μπαινει με install from zip και θα το βρειτε εδω

 

http://www.mediafire.com/file/l24at8ga43sabkr/plugin.video.SportsDevil_NL15-7.zip

 

To sportsdevil, το αυθεντικο, βγηκε στις 28/3 για τελευταια φορα φετος. Αυτο που υπαρχει στο colossus repo εινια το fork του jairox, οπως fork του αυθεντικου ειναι και το ολλανδικο. Δεν ξερω τι διαφορες εχουν :P

 

---

 

Thanks. Ναι εχω διαλεξει το Ολλανδικο απλα δεν εχω go to site για να βλεπω ποτε υπαρχει update και να κατεβαζω. Το ηξερα οτι θα ησουν ενημερωμενος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει trakt ,δεν εχει αναζητηση κ στα μεταγλωτισμενα παιδικα εχει ελαχιστα

 

οκ νωρις ειναι ,να το δουμε στην πορεια

και alluc/debrid θέλουμε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει trakt ,δεν εχει αναζητηση κ στα μεταγλωτισμενα παιδικα εχει ελαχιστα

 

οκ νωρις ειναι ,να το δουμε στην πορεια

  

Στην αρχή είναι ακόμη. Είναι μία ελληνική προσπάθεια, που ελπίζω να περάσει τις παιδικές ασθενείες που έχει και να βελτιωθεί στο μέλλον.

 

εκτος απο αυτο ποιο αλλο addon εχει ιδιο περιεχομενο με αυτο??

 

Υπάρχει το γνωστό Thgiliwt repository, http://alivegr.net/master/

και για παιδικά μεταγλωττισμένα το grecotm repository http://www.grecotm.com/repo/ με εγκατάσταση του repository.GRecoTM-2.2.zip

  

Κάποια λινκ ταινιών που ζητούν pairing τα κάνουμε άφοβα;

 

Ναι, δεν υπάρχει πρόβλημα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...