Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλή εναλλακτική είναι και το Quasar πάντως. Κατεβάζετε από Link.png Site: εδώ την έκδοση που κάνει για το λειτουργικό σας. 

Στο ίδιο repo έχει και το Quasar Burst το οποίο έχει μέσα αρκετούς providers οι οποίοι προσφέρουν τις περισσότερες ταινίες και σειρές σε υψηλή ποιότητα.

 

αν θυμαμαι καλα με αυτα τα τορεντοπροσθετα αργουν καμποσο μεχρι να συνδεθουν κ να βρουν seeders κ να κασαρουν στην αρχη αλλα μετα πανε σφαιρα

 

εχουν καλυτερη ποιοτητα εικονας απο τα streaming προσθετα κ ειναι αρκετα βαρια 

 

σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατεβασε αυτο το αρχειο,επειτα αποσυμπιεσε το και βαλτο σε μια απο τις παρακατω διαδρομες αναλογα με τo λειτουργικο που το χρησιμοποιεις.

 

 

Η διαδρομη στα windows ειναι η ακολουθη:

C:\Users\user\AppData\Roaming\Kodi
C:\Users\user\AppData\Local\Packages\XBMCFoundation.Kodi_4n2hpmxwrvr6p\LocalCache\Roaming\Kodi
Η πρώτη διαδρομή αφορά το Kodi installer που κατεβάσαμε από τη σελίδα του λογισμικού, και η δεύτερη αφορά το Kodi που κατεβάσαμε από το κατάστημα των Windows.

Πρέπει να προσέξουμε ότι αντί για “user”, πρέπει να βάλουμε το όνομα χρήστη που χρησιμοποιούμε στα Windows.

Επίσης καλού-κακού ας ενεργοποιήσουμε τα κρυφά στοιχεία στον Explorer. Το ίδιο ας κάνουμε και στον file manager που χρησιμοποιούμε στο Android, στην περίπτωση που δεν εμφανίζονται οι φάκελοι του Kodi.

 

 

Η διαδρομη στα android ειναι η ακολουθη:

Android\data\org.xbmc.kodi\files\.kodi
Στη συνέχεια μεταφέρουμε ένα προς ένα τους τρεις φακέλους που αποσυμπιέσαμε πριν λίγο, μέσα στον φάκελο του Kodi.

Εδώ πρέπει να προσέξουμε ότι αυτή η επικόλληση πρέπει να γίνει σταδιακά. Για παράδειγμα ξεκινάμε πρώτα την μεταφορά του "userdata", μετά το "media" και κατόπιν το "addons". Δεν παίζει ρόλο η σειρά.

Σε αυτή την μεταφορά τα Windows θα μας ρωτήσουν αν θέλουμε να αντικαταστήσουμε τα αρχεία προορισμού, καθότι υπάρχουν ήδη οι φάκελοι με το ίδιο όνομα. Είναι πολύ σημαντικό να επιλέξουμε αυτή την ένδειξη της αντικατάστασης.

Από εκεί και μετά μόλις ολοκληρωθεί αυτή η μεταφορά, το build θα εμφανιστεί μόλις ξεκινήσουμε το Kodi.

 

 

Αυτος ειναι ο πιο τεμπελικος αλλα και ο πιο αποτελεσματικος τροπος για να το εγκαταστησεις, χωρις κοπο αλλα και χωρις λαθη, ειδικα αν εισαι νεος χρηστης.Το πακετο περιεχει ελληνικα καναλια και ελληνικους υποτιτλους σε ολα τα προσθετα.

ευχαριστώ

αυτό ρο build εχω και εγω κατεβασμένο από το ελληνικό σιτε που έλεγα πριν 1-3 σελίδες και έχω προσθέσει διάφορα.

Έχεις αλλάξει κάτι μέσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ

αυτό ρο build εχω και εγω κατεβασμένο από το ελληνικό σιτε που έλεγα πριν 1-3 σελίδες και έχω προσθέσει διάφορα.

Έχεις αλλάξει κάτι μέσα?

 

Οχι αλλα αν θελεις πες μας τι εχεις βαλει εσυ μεσα που δεν το ειχε ηδη για να το προσθεσω και εγω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις με covenant? Ακολουθει μαζεμενη γκρινια...

 

Εβαλα να δω το hitman's bodyguard και εβγαλε ΔΥΟ λινκ μονο! Ενα στο dayt απο gvideo, που δεν επαιξε, και ενα στο youtube, το οποιο ηταν το τρειλερ! ΕΛΕΟΣ δηλαδη! Καταρχην, απο ποτε λογαριαζεται το youtube σαν provider?
Και δευτερον, γιατι δεν δουλευει το timelimit στους παροχους? Το εβαλα στα 30 δευτερα γιατι τα 15-20 που ειχα ηταν, κατα την αποψη πολλων, λιγα και αιτια να μην βρισκει αρκετα sources, και πριν λιγο περιμενα ως τα 45-50 δευτερα για να απορριψει τους 1-2 providers που μεινανε απο τα 30 και μετα.

 

Εννοειται οτι εκανα καθαρισμο παροχων και μνημης απο το μενου εργαλεια του covenant.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θυμαμαι καλα με αυτα τα τορεντοπροσθετα αργουν καμποσο μεχρι να συνδεθουν κ να βρουν seeders κ να κασαρουν στην αρχη αλλα μετα πανε σφαιρα

 

εχουν καλυτερη ποιοτητα εικονας απο τα streaming προσθετα κ ειναι αρκετα βαρια 

 

σωστα?

 

Ναι σίγουρα θέλουν λίγη παραπάνω ώρα στην αρχή μέχρι να ξεκινήσουν. Τώρα ότι είναι και πιο βαριά δεν θα το έλεγα. Στον υπολογιστή και το tv box δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το elysium δεν εχει υποστηριξη για trakt, υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερουμε τη "συλλογη" μας και την προοδο μας στο elysium?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το elysium δεν εχει υποστηριξη για trakt, υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερουμε τη "συλλογη" μας και την προοδο μας στο elysium?

Το trakt για να κανεις export θελει ετησια συνδρομη και δε λεει.

Δες αυτο εδω στο κανει με χρηση του python https://github.com/xbgmsharp/trakt

 

Το κανει σε αυτη τη μορφη, που δεν ειναι ακριβως σαν το tmdb kai tou imdb.

post-182544-0-85285500-1504130824_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι αλλα αν θελεις πες μας τι εχεις βαλει εσυ μεσα που δεν το ειχε ηδη για να το προσθεσω και εγω :)

ότι λείπει και έχει αναφερθεί στις τελευταίες σελίδες όπως το atlas..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Plexus-streams τελος, αρα και σκετο plexus τελος, δεν υπαρχει καν το repo του στο bitbucket.

 

https://bitbucket.org/plexus-streams/plexus-streams

 

Τι εναλλακτικη εχουμε για acestreams και sopcasts?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Plexus-streams τελος, αρα και σκετο plexus τελος, δεν υπαρχει καν το repo του στο bitbucket.

https://bitbucket.org/plexus-streams/plexus-streams
Τι εναλλακτικη εχουμε για acestreams και sopcasts?
Θα το βρεις σε UKturk και Smash repo και σε αυτό http://fusion.tvaddons.co/kodi-repos/english/repository.xbmchub-3.0.0.zip
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...