Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

christopoulospa χαλια γραφικα ? μαλλον αλλο... παχνιδι παιζεις η κατι δεν κανεις καλα...  το προ το παιζω απο το ps1αν δεν κανω λαθος  international superstar καπως ετσι λεγοταν αλλα αυτα που λες τα πιο πολλα δεν στεκουν ετσι οπως τα περιγραφεις  .

κινησεις των παιχτων χωρις την μπαλα ανυπαρκτες ... λοιπον λογικα εχει3ς παιξει κ το προηγουμενο κ εχεις δει στις τακτικες επιλογη να κανουν κινησεις οι παιχτες σου κ να μην μενουν στασιμοι...επισης ξερεις πως μπορεις να δινεις εντολη κ απο μονος σου στο παιχνιδι να κανει κινηση ο παιχτης .

 

ναι εχεις δικιο η προωθημενες δεν ειναι σαν του 13 που εβγαιναν ολες κ επερνες ροναλντο κ εβαζες γκολ τωρα ειναι πιο δυσκολες δεν με χαλαει αυτο εμενα με το patch το καλυτερεψαν κ αυτο .

 

το gameplay οσον αφορα μεσα στο παιχνιδι πλεον δεν ειναι σαν το 13 περνουμε παιχτη κ περναμε με την μια ψηλη η καθετη συρτη κ περνει ο γρηγορος μπροστα την μπαλα κ γκολ ...πλεον η μπαλα γυρναει ... κ παλι δεν με χαλαει . Οσο για τις πασες ανεβασε μπαρες.

  Ξαναγυρναμε στα γραφικα δεν ξερω που το παιζεις κ πως το παιζω full hd κ ειναι λες κ βλεπεις πραγματικο αγωνα ,αν εννοεις τα προσωπα που σε μερικους ειναι αφτιαχτα παω πασο .

 

 

Παμε παλι απο την αρχη ΣΑΝ ΝΕΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΔΗΛΑΔΗ ΩΣ ΝΕΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΡΙΝΕΤΑΙ ΘΕΤΙΚΟ . Φοβερα γραφικα που βεβαια βαραινουν πολυ το παιχνιδι ,φοβερος ρεαλισμος στις κινησεις των παιχτων κ στα ανιμασιονς νομιζεις οτι παιζεις κανονικα μπαλα ...

  Αρνητικα τα βασικα τα φτιαξανε λαγκ ,ονλινε ΠΡΕΠΕΙ ομως να φτιαξουν κ μα κανουν πιο γρηγορα τις κινησεις οπως στα ανιμασιον το πως περνουν την μπαλα,πως  κανουν κοντρολ,πως  πεφτουν κατω ,πως σηκωνοντε κτλ ,η αποκριση απο το πατημα του κουμπιου του χειριστηριου μεχρι να το δεις στην οθονη σου να γινει ακομα πιο γρηγορη η αποκριση δηλαδη ,να βελτιωσουν λιγο το θεμα με τις πασες .

 

christopoulospa  να γινει φιφα ?δεν νομιζω το φιφα εχει γινει προ 13 οποτε ποιος ο λογος να γινει φιφα αν θελω φιφα παιζω το προ 13 ,εδω παμε για πιο δυσκολα πραγματα πιο ρεαλιστικα κ με πολυ περισσοτερους χειρισμους στα παντα ακομα κ για να κατεβασεις την μπαλα κ να τρεξεις η να κανεις σουτ επειτα απο πασα πρεπει να πατησεις κουμπι για να κανει πιο γρηγορη κ πιο σωστη την κινηση του ... αν δεν τα θελετε αυτα λοιπον παιξτε προ 13 η φιφα 14 ειναι πιο ευκολα ,το προ 14 ναι εχει θεματα διοτι θελει σε καποια πραγματα στρωσιμο κ δεν ειναι δυσκολο πιστευουν να τα κανουν καθολου . Θα δειξει το μελλον .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 486
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 για τα γραφικα μαλλον βλεπουμε διαφορετικα πραγματα... 

2.αλλο δυσκολες πασες και αλλο λαθος(οπου να ναι πασες) (εχω κ χαρακτηριστικα βιντεο)

3προωθημενες μπαλιες που πρεπει να στραμπουληξεις δαχτυλο? πιο ευκολα τις κανω εγω σε πραγματικο γηπεδο.

4.Στο 13 δεν υπαρχει κανεις που να μπορει να παιξει αντιπαλος μου το παιχνιδι που λες (αν ξερεις να παιζεις αμυνα)

4.το παιχνιδι ειναι μη τελειωμενο θελω να ελπιζω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 για τα γραφικα μαλλον βλεπουμε διαφορετικα πραγματα... 

2.αλλο δυσκολες πασες και αλλο λαθος(οπου να ναι πασες) (εχω κ χαρακτηριστικα βιντεο)

3προωθημενες μπαλιες που πρεπει να στραμπουληξεις δαχτυλο? πιο ευκολα τις κανω εγω σε πραγματικο γηπεδο.

4.Στο 13 δεν υπαρχει κανεις που να μπορει να παιξει αντιπαλος μου το παιχνιδι που λες (αν ξερεις να παιζεις αμυνα)

4.το παιχνιδι ειναι μη τελειωμενο θελω να ελπιζω

Τα patches τα εβαλες?Γιατι υπαρχει σημαντικη βελτιωση αν βαλεις patch+dlc.

Akishellas νομιζω στα γραφικα βαζει και τα προσωπα μεσα-υπαρχουν πολλοι που το κανουν αυτο.Για αυτο ακουγα αλλωστε οτι το φιφα εχει χαλια γραφικα ενω το φιφα 13 ειχε πολυ καλυτερα γραφικα απο το προ 13.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...στις ''λαθος'' πασες θα συμφωνησω με τον φιλο christopoulospa.

Δεν εχει αδικο....οπου και να βαλεις τις μπαρες στις πασες το παιχνιδι ψιλοχτιζει!   :-D

Eγω παιζω με 2 μπαρες ...νταξ την παλευω προς το παρον!

 

Το παιχνιδι εχει μια ''ρευστοτητα'' στον χειρισμο και μπορω να πω οτι δυσκολευει πολυ!νομιζεις οτι θα χασεις την μπαλα πολυ ευκολα απο τον ελεγχο σου....

 

Μην ξεχναμε το μεταβατικο σταδιο που βρισκεται το προ ΚΑΙ ΤΟΝ υπαρκτο ΡΕΑΛΙΣΜΟ σε ολο του το μεγαλειο...

 

 

Και ΟΚ σιγουρα δεχομαι οτι υπαρχουν ακομα σπαστικα πραγματα και χωρανε πολλες βελτιωσεις....πχ εμενα μου τη σπαει το οτι ακομα υπαρχει το φαινομενο των ραγων.

Επεξ/σία από Karellen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι από αυτούς που τους αρέσει πολύ το καινούργιο προ αυτό που με χαλάει περισσότερο ακόμα και από τις πάσες είναι όταν φεύγω με τον παίχτη μου σε άδειο γήπεδο και ενώ έχω σημαντική διάφορα με τον αντίπαλο αυτός με προλαβαίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι από αυτούς που τους αρέσει πολύ το καινούργιο προ αυτό που με χαλάει περισσότερο ακόμα και από τις πάσες είναι όταν φεύγω με τον παίχτη μου σε άδειο γήπεδο και ενώ έχω σημαντική διάφορα με τον αντίπαλο αυτός με προλαβαίνει

 

2 φορες το r1 για να τρεξει πιο γρηγορα, επισης δοκιμασε και το δεξι μοχλο προς την κατευθυνση του αντιπαλου, απλωνει το χερι και τον εμποδιζει να σε περασει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φιλε μου ειναι τοσο χαλια το καινουριο προ  που απλα για να τρεξεις πρεπει και κει να στραμπουληξεις δαχτυλα.

Δε το καταλαβαινω αυτο. το καινουριο προ μπορει να εχει 1000000 κακα αλλα επειδη βαλανε μεγαλυτερη ποικιλια κινησεων  και κανανε το παιχνιδι πιο ολοκληρωμενο δε μπορεις να το θεωρεις και αυτο αρνητικο δε γινεται.... Ειναι πολυπλοκο αν θες να παιζεις με R1 πατημενο βελακια/μοχλο και ΧΔΟD παιξε φιφα.Σοβαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το καταλαβαινω αυτο. το καινουριο προ μπορει να εχει 1000000 κακα αλλα επειδη βαλανε μεγαλυτερη ποικιλια κινησεων  και κανανε το παιχνιδι πιο ολοκληρωμενο δε μπορεις να το θεωρεις και αυτο αρνητικο δε γινεται.... Ειναι πολυπλοκο αν θες να παιζεις με R1 πατημενο βελακια/μοχλο και ΧΔΟD παιξε φιφα.Σοβαρα

Εγω παντα θεωρουσα το προ ως υπερτατα διασκεδαστικο απο το PSX εως το 13 τωρα πιστεψε με δεν ειναι πια προ.Εχω κερδισει απειρα τουρνουα και ναι το προ βοηθουσε και τους αρχαριους καποιες φορες αλλα γι αυτο ηταν για μενα το τελειο παιχνιδι Ασ το ονομαζαν καπως αλλιως και ας συνεχιζαν το 2013 με καποιες βελτιωσεις.Για να ανακεφαλαιωσω τα θετικα και τα αρνητικα

 

Θετικα. οι τυφλες πασες κοβονται πιο ευκολα

πιο ωραια animation παιχτων

live πλαγιο out

ψηλοκρεμαστο σουτ

 

Αρνητικα. χαζες(ρομποτικες)κινησεις παιχτων σε ελευθερο χωρο και γενιως ελλειπης ΑΙ

Πασες που γινοντα τελειως λαθος(αλλου για αλλου)ανεξερτητα τη κατευθηνση και τη δυναμη που θα βαλεις.

Προωθημενες μπαλιες υπερβολικα δυσκολες σε χαζο βαθμο οπου μεχρι και στη πραγματικοτητα γινονται πιο ευκολα

Πλαγιο αουτ με περιορισμους

Για να επιλεξεις παιχτη εκτος φασης προσθεσαν και το L1(για περισσοτερο στραμπουληγμα δαχτυλων)

μεχρι να εκτελεστουν τα animation των παιχτων υπαρχει πολυ κακη ανταποκριση

Οι αμυντικοι εχουν τη ταση να μαρκαρουν απο πισω.

Κομπιασμα παιχτων

180 η 360 μοιρες γυριμα παιχτων απαραδεκτο υπερβολικα αργο με ανουσια ακουμπηματα της μπαλας(παιχτης της 5κατηγορις μπορει να το κανει με 2-3 ακουμπηματα) ποσο μαλλον ο messi

 

Δε θα ασχοληθω με τα γραφικα που δε μου αρεσουν(δε μιλαω για προσωπα) ισως στο pc να φαινονται χαλια με τη gtx 770 που εχω.

 

Ξερω και αληθεια λεω πανω απο 50 ατομα που εμειναν στο 13 και εχουν ιδια γνωμη με τη δικια μου(2 νησια ολοκληρα και το εννοω( δε θα πω που) και εδω στη αθηνα το βρισκουν μη διασκεδαστικο και δυσκολο και μερικοι εμπειροι παιχτες(οχι αυτοί που παιζουν προ απλα για να παιξουν) εχουν μεγαλη απογοητευση για αυτη την αλλαγη.

 

Το προ ηταν διασκεδαση. Και περα απο τα ψεματα δε μπορεις να αποδωσεις σε 10 λεπτα το ρεαλισμο ενος κανονικου 90λεπτου παιχνιδιου διοτι σχεδον ολα θα εληγαν 0-0. Θελει και λιγο arcade στοιχεια... 

 

Το μονο review που στεκει για μενα ειναι αυτο του gamespot http://www.gamespot.com/pro-evolution-soccer-2014/

δε μπορω να καταλαβω τη παραπληροφοριση αλλων reviews

 

και καποια user reviews http://www.metacritic.com/game/playstation-3/pro-evolution-soccer-2014

 

2 παιχνιδια ειχαν μεινει να παιζω προ και battlefield αν μεινει ετσι το προ προσωπικα τη πατησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το βρισκω υπερβολικο το παραπανω κειμενο ομως το σεβομαι.

Καθε αλλαγη σε οτιδηποτε την συνοδευουν τα εξ αμαξης!

Αποψη μου ειναι οτι το προ14 στηριζεται πολυ στο προ13!Εχει πολλες ομοιοτητες δλδ ΑΛΛΑ και αλλαγες(αυτο ελειπε!)

...εχουν αλλαξει πραγματα στο γκειμπλει + στην κινηση των παιχτων.

ΟΚ οποιος βαλει καπακι να παιξει 13 μετα το 14 δεν μπορει να μην παραδεχτει την προοδο στην κινηση τελος!!

τα γραφικα δεν 8α τα κρινω γιατι το γκειμπλει ειναι αυτο που αξιζει σε ενα ποδοσφαιρακι.

Ειναι μεταβατικο σταδιο και εμενα μου φαινεται λογικο να εχει ενα καρο προβληματα-ελλειψεις...τωρα 8α μου πεις γιατι το εβγαλαν στην αγορα......λαλακια τους και γι αυτο τους βριζει ο κοσμος ασχετα με τις προσπαθειες που εκαναν να μπαλωσουν κραυγαλεες ατελειες.

Κι εγω ξερω αρκετους που ΔΕΝ τους αρεσει σε σχεση με το 13 και ειναι μπαλαδοφατσες, ειλικρινα.

Βασικα νευριαζουν με την καθυστερημενη αποκριση στις εντολες (που ναι μεν μειωθηκε πολυ αλλα ακομα κατιτις υπαρχει) 

Τι να κανουμε ....σε λιγο 8α μπει το νεο ετος εμεις 8α παιζουμε το 13 ? λεει? δεν λεει  :P

Επεξ/σία από Karellen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 φορες το r1 για να τρεξει πιο γρηγορα, επισης δοκιμασε και το δεξι μοχλο προς την κατευθυνση του αντιπαλου, απλωνει το χερι και τον εμποδιζει να σε περασει.

...αυτο με το δεξι μοχλο γινοτανε και στο 13 ή κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει αδικο σε μερικα πραγματα συμφωνω.Ειδκα στο τελος του παιχνιδιου οταν η κατασταση του παιχτη πεφτει γινονται λαθη τραγικα οι κινησεις ωρες ωρες ειναι πλαστικες.Αλλα δυστυχως η ευτυχως δεν υπαρχει συναγωνισμος μεταξυ πες 14 και φιφα 14 εκτος απο τα γραφικα και ισως "ισως" στα ball physics οταν διωχνει στη φαση μπαινει ο τερματοφυλακας.Με το νεο πατς ειχαμε ποοοοοολλες βελτιωσεις και το παιχνιδι εγινε playable και αρκετα fun to play.Αλλα γενικα θελει τουλαχιστον αλλα 2 πατς και σε μερικες ομαδες βλεπε οσφπ παο μικρες ομαδες τα προσωπα ειναι ακομα χαλια και διχνουν προχειροτητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...