Προς το περιεχόμενο

Seagate SV35 Series 2TB 34.44euro


waterbear

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hμουν 99,9% σιγουρος οτι θα εχει γινει (ή τελος παντων θα ισχυριζονταν) ακριβως αυτο.

Γιατι στο 99,9% των περιπτωσεων ετσι "εμφανιζεται" το λαθος στην ιστοσελιδα. Γιατι; Απλα για να υπαρχει διαρκης ανανεωση προϊοντων/τιμων και να μη χασουν τυχον 5-10 (? ισως και -πιθανοτερο- κανεναν!) πελατες που θα αγοραζαν στο διαστημα που ειναι κλειστο το μαγαζι (νυχτα, Κυριακες, αργιες κλπ). Εκει και μονο εκει θεωρω οτι υπαρχει παντα στο ακεραιο η ευθυνη του καταστηματος. Ας ερχονταν οι τιμες απο τους προμηθευτες (με οποιο τροπο ερχονται) και ας τις εβαζαν οι ιδιοι μετα απο εναν ελεγχο (που ακομα και προχειροτατος θα εβγαζε ματι οτι λειπει πχ το ψηφιο της εκατονταδας απο 3-4 τιμες)! Αν ο προμηθευτης δεν δεχεται ας βρει αλλον (ετσι κι αλλιως οι "κανονικες" τους τιμες ειναι για κραξιμο).

 

Καλα ξεμπερδεματα λοιπον σε οσους "μπλεξατε"  με στοιχεια/χρηματα, και ακομα καλυτερα ξεμπερδεματα με τις καταγγελιες που εχετε ετοιμασει απο προχτες.

 

ΥΓ. Οπως γραφτηκε (και εχω ξαναγραψει και εγω) ειμαι 100% σιγουρος οτι αν αυριο κανουν το ιδιο παλι το 99% οσων παρηγγειλαν χθες-προχθες θα το ξανακανουν. Οταν απο απολυτοι αρχοντες ως συνολο (θελετε καταναλωτων, θελετε ψηφοφορων κλπ) γινομαστε μια αμυαλη και δημαγωγουμενη μαζα (και η φάρα μας δυστυχως διαπιστωνω οτι ειναι απο τις χειροτερες παγκοσμιως σε αυτο το θεμα) ολα οσα συμβαινουν καθημερινα μας αξιζουν και με το παραπανω.

Προσωπικα δεν εχω δει συστημα που να αναβαθμιζει αυτοματα τιμες βαση τις τιμες των προμηθευτων....Παντα οσοι γνωριζω τις βαζουν μονοι τους γιατι υπολογιζουν και το κερδος κατι που δεν ειναι παντα το ιδιο. Βεβαια μπορει να κανω και λαθος αν και νομιζω πως ηταν απλα μια δικαιολογια.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γινεται και αυτοματα

πιστευω παντως οτι πρεπει να αναλαβει την ευθυνη του λαθους

αν πχ γινοταν ενα λαθος και η τιμη ηταν 50 ευρω πανω. θα κανανε τα κοροιδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηρθε ακυρωτικό. ειχε και μια τσαντα που ηθελα και ειχα παραγγειλει αλλα απο εμενα μαυρο απο εδω και περα...

ουτε καν μπηκαν στον κοπο να με ρωτήσουν αν θέλω την τσαντα τα μπεεεε.

 

οταν βρω χρονο θα στειλω μια αρνητική πάντως, για παραδειγματισμο και μονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε και σε μενα ακυρο.. Αρνητικη στο skroutz γιατι μου την σπαει οταν καποιος αποδιδει ευθυνες στο "αυτοματο συστημα τιμολογησης" λες και ειναι το skynet και παιρνει πρωτοβουλιες.. Ας ειχαν τα @@ να πουν ειμαστε αμπαλοι απο τεχνολογια και δεν μπορουμε να ρυθμισουμε το συστημα..

 

Τελος μετα απο τοσα χρονια αγορων μεσω ιντερνετ εχω μαθει οτι κατα τυχη σε τριημερο δεν γινεται λαθος..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην επαναπαύεστε στο ο,τι ήταν αρκετά χαμηλή η τιμή... Έχουμε δει και στο παρελθόν χαμηλές τιμές ή ακόμα και λάθη τα οποία διευθετούνται με επαγγελματισμό.

Επεξ/σία από Questioner
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εμενα, ακυρο...!!!!

 

οσο για "αυτοματα συστηματα τιμολογησης", προσωπικα, δεν το τρωω....!!! 

 

κανενας ελευθερος επαγγελματιας, δεν δεσμευεται. αυτος και μονο αυτος οριζει την τιμη πωλησης, στο δικο του καταστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή δεν ήταν αρκετά χαμηλή.. Ήταν απλά 60-70% κάτω σε σχέση με Ελλάδα.. Με Αμερική-Ευρώπη ήταν 30-50% οπότε είναι υποκειμενικό το χαμηλή τιμή.. Δεν ήταν 1-2Ευρώ, αλλά 30 η τιμή πώλησης για να μιλάμε για εξόφθαλμο λάθος..  

 

Και έχει τύχει κατά καιρούς να πάρω πράματα με τέτοιες εκτπώσεις.. Θυμάμαι τηλεόραση εποχή που ξεστοκάριζε το continent και πήρε ο πατέρας μου τηλεόραση με 85-90% έκπτωση.. Τάμπλετ πριν λίγο καιρό στο γνωστό θέμα με 50% έκπτωση κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα για τα παιδιά που θα γεμίζανε τις αγγελίες με δίσκος . Πολύ τα λυπάμαι. Φυσικά ...αλητεία του καταστήματος που τόλμησε να κάνει λάθος (Δεν μιλάμε για μαγαζί τύπου Public που το έχει κάνει κατ εξακολούθηση)) και μαγκιά των παλικαριών που θα τα μοσχοπουλούσαν και μαύρα κιόλας .... :-)      

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω κανει τετοια λαθη το αμαζον κ δεν στελνει μετα, λετε να τα εστελνε ενα μικρο μαγαζι; θα το εκλειναν κ θα εμπαιναν μεσα με τρελη χασουρα.

 

Το οτι μπορει να εγινε επιτηδες ειναι αλλο θεμα που συμφωνω.

 

Btw δεν πρεπει να χουν κ το πιο εξεληγμενο συστημα, αφου το καλοκαιρι ειχα παραγγειλει εναν επεξεργαστη που εδειχνε αμεσα διαθεσιμος, και τελικα ηταν ενα κομματι πελατη στο σερβις.

 

Sent from my HTC HD2 using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...